Ubrzavanje ucitavanja strima u bufer - XBMC

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
UBRZAJTE UCITAVANJE STRIMOVA U BUFFER

BJXbHqcVUY.png


Verovatno ste primetili da u XBMC skrivenom folderu postoji jedan xml fajl po imenu advancedsettings i on se nalazi na lokaciji....

Kod:
C:\Users\(User Name)\AppData\Roaming\XBMC\userdata

U njemu mozete u delu <cachemembuffersize>52428800</cachemembuffersize> povecati ovaj broj na neku pristojniju cifru kao sto je kod mene (obelezeno plavo).Samim tim ubrzacete punjenje bufera....Konkretno moj fajl ceo izgleda ovako.....

Kod:
<advancedsettings>
  <displayremotecodes>true</displayremotecodes>
  <network>
  <cachemembuffersize>52428800</cachemembuffersize>
  <curlclienttimeout>45</curlclienttimeout>
  </network>
  <gui>
  <algorithmdirtyregions>3</algorithmdirtyregions>
  <nofliptimeout>0</nofliptimeout>
  </gui>
  <videoscanner>
  <ignoreerrors>true</ignoreerrors>
  </videoscanner>
</advancedsettings>

E sada .....mozete testirati ovaj novi advancedsettings fajl sa 0 u tom delu koji sam sebi postavio i od tada nemam problema sa seckanjem,kocenjem pa cak ni HD kanala iako nemam bogzna kako brz internet.Naravno to nemoze popraviti performanse vaseg racunara ali mozete zaobilaznim putem malo ubrzati punjenje bufera i izbegnete koliko toliko seckanje i da se slika ledi.Potrebno je otvoriti notepadom ++ ovaj advancedsettings fajl i obrisati sve iz njega a zatim usnimiti sledece......

Kod:
<advancedsettings>
<network>
<cachemembuffersize>0</cachemembuffersize>
</network>
</advancedsettings>

Posle toga mislim da ce vam se bolje ucitavati video i strimovi.....

Napomena*Pre promene iskopirati vas trenutni advancedsettings fajl da ako ne budete zadovoljni vratite ga na svoje mesto......

Inace ovaj novi fajl imate i na adresi.......

:download:

Kod:
[url]https://www.dropbox.com/s/qt5vj15t68y0ht1/advancedsettings.rar[/url]

U princpu to imate i opisano u ovom videu......

 
Član
Učlanjen(a)
17.10.2012
Poruka
7
super je radi
dali mora download pokretati direktno sa sajta posto meni samo tako krene ucitavat film ili bi trebalo to automatski uraditi
ili nesto nisam dobro uradio u podesavanju?
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
13.05.2012
Poruka
7.937
UBRZAJTE UCITAVANJE STRIMOVA U BUFFER

BJXbHqcVUY.png


Verovatno ste primetili da u XBMC skrivenom folderu postoji jedan xml fajl po imenu advancedsettings i on se nalazi na lokaciji....

Kod:
C:\Users\(User Name)\AppData\Roaming\XBMC\userdata

U njemu mozete u delu <cachemembuffersize>52428800</cachemembuffersize> povecati ovaj broj na neku pristojniju cifru kao sto je kod mene (obelezeno plavo).Samim tim ubrzacete punjenje bufera....Konkretno moj fajl ceo izgleda ovako.....

Kod:
<advancedsettings>
  <displayremotecodes>true</displayremotecodes>
  <network>
  <cachemembuffersize>52428800</cachemembuffersize>
  <curlclienttimeout>45</curlclienttimeout>
  </network>
  <gui>
  <algorithmdirtyregions>3</algorithmdirtyregions>
  <nofliptimeout>0</nofliptimeout>
  </gui>
  <videoscanner>
  <ignoreerrors>true</ignoreerrors>
  </videoscanner>
</advancedsettings>

E sada .....mozete testirati ovaj novi advancedsettings fajl sa 0 u tom delu koji sam sebi postavio i od tada nemam problema sa seckanjem,kocenjem pa cak ni HD kanala iako nemam bogzna kako brz internet.Naravno to nemoze popraviti performanse vaseg racunara ali mozete zaobilaznim putem malo ubrzati punjenje bufera i izbegnete koliko toliko seckanje i da se slika ledi.Potrebno je otvoriti notepadom ++ ovaj advancedsettings fajl i obrisati sve iz njega a zatim usnimiti sledece......

Kod:
<advancedsettings>
<network>
<cachemembuffersize>0</cachemembuffersize>
</network>
</advancedsettings>

Posle toga mislim da ce vam se bolje ucitavati video i strimovi.....

Napomena*Pre promene iskopirati vas trenutni advancedsettings fajl da ako ne budete zadovoljni vratite ga na svoje mesto......

Inace ovaj novi fajl imate i na adresi.......

:download:

Kod:
[url]https://www.dropbox.com/s/qt5vj15t68y0ht1/advancedsettings.rar[/url]
[URL='https://www.dropbox.com/s/qt5vj15t68y0ht1/advancedsettings.rar']
U princpu to imate i opisano u ovom videu......

[/URL]

Ja nemam tog fajla-advancedsettings .Da li da ga rucno ubacim
 
Učlanjen(a)
06.05.2010
Poruka
1.826
UBRZAJTE UCITAVANJE STRIMOVA U BUFFER

BJXbHqcVUY.png


Verovatno ste primetili da u XBMC skrivenom folderu postoji jedan xml fajl po imenu advancedsettings i on se nalazi na lokaciji....

Kod:
C:\Users\(User Name)\AppData\Roaming\XBMC\userdata

U njemu mozete u delu <cachemembuffersize>52428800</cachemembuffersize> povecati ovaj broj na neku pristojniju cifru kao sto je kod mene (obelezeno plavo).Samim tim ubrzacete punjenje bufera....Konkretno moj fajl ceo izgleda ovako.....

Kod:
<advancedsettings>
  <displayremotecodes>true</displayremotecodes>
  <network>
  <cachemembuffersize>52428800</cachemembuffersize>
  <curlclienttimeout>45</curlclienttimeout>
  </network>
  <gui>
  <algorithmdirtyregions>3</algorithmdirtyregions>
  <nofliptimeout>0</nofliptimeout>
  </gui>
  <videoscanner>
  <ignoreerrors>true</ignoreerrors>
  </videoscanner>
</advancedsettings>

E sada .....mozete testirati ovaj novi advancedsettings fajl sa 0 u tom delu koji sam sebi postavio i od tada nemam problema sa seckanjem,kocenjem pa cak ni HD kanala iako nemam bogzna kako brz internet.Naravno to nemoze popraviti performanse vaseg racunara ali mozete zaobilaznim putem malo ubrzati punjenje bufera i izbegnete koliko toliko seckanje i da se slika ledi.Potrebno je otvoriti notepadom ++ ovaj advancedsettings fajl i obrisati sve iz njega a zatim usnimiti sledece......

Kod:
<advancedsettings>
<network>
<cachemembuffersize>0</cachemembuffersize>
</network>
</advancedsettings>

Posle toga mislim da ce vam se bolje ucitavati video i strimovi.....

Napomena*Pre promene iskopirati vas trenutni advancedsettings fajl da ako ne budete zadovoljni vratite ga na svoje mesto......

Inace ovaj novi fajl imate i na adresi.......

:download:

Kod:
[url]https://www.dropbox.com/s/qt5vj15t68y0ht1/advancedsettings.rar[/url]
U princpu to imate i opisano u ovom videu......

 
Učlanjen(a)
21.01.2014
Poruka
23
Pa koji je Boki pravi onda ovaj advancedsetting file, da li sa nulom, ili ovaj 52428800?? Mo\e li poja[njenje?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Ako vec imate isntaliran xbmc hub maintanance, u tweak delu imate premade advancedsettings.xml (by tuxen, by xbmchub, 0 buffercache), takodje i opciju za backup i restore pa mozete da ekseperimentisete i vidite koji vam odgovara. Takodje sa xfinity dobijete mikey's advancedsettings.xml.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
19.03.2014
Poruka
13
probao sam ovu soluciju advancedsettings fajl sa 0 i dosta bolje ucitava video,e sad gde se sakuplja cache na hdd?i da li se za brisanje i dalje koristi maintenance tool ili postoji drugi nacin?jel koristi neko ovu soluciju?hvala
 
Učlanjen(a)
08.05.2010
Poruka
105
Momci,recite vi meni da li ovo sa ovim .xml fajlom vazi i za XMBC na androidu ?
Koja bi tu putanja odprilike bila do foldera gde bi se eventualno ubacio ovaj fajl ?
Unapred hvala na odgovorima
 
Natrag
Top