Šta je novo?

Ubistvena mreza ili...

Član
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
4
E ovako, ovaj film sam davno gledao na Politici. Ako se dobro secam, nasi su ga preveli kao "Ubistvena mreza". Medjutim nigde na netu ne mogu da ga nadjem. U vise navrata sam trazio kao Killer Network ili nesto slicno i nisam nista nasao.

Rekao bih da je film britanski, a radnja ide ovako nekako:

Glavni lik je tinejdzer (ili nesto stariji) koji iz dosade stupa u kontakt sa kurvom preko neta. Posle nekog vremena ona mu salje CD sa igricom. Poenta igrice je da se osmisli savrseno ubistvo. Glavni lik pocinje da provodi dane i noci u pokusaju da smisli savrsen zlocin. Stvari se komplikuju kada je ubijena devojka na nacin identican onom koji je on osmislio u igrici. U celu stvar se ukljucuje detektiv koji vodi istragu. Svi dokazi ukazuju na to da je glavni lik ubio pomenutu devojku. Ispostavilo se da je igricu napravio manijak koji je na taj nacin trazio zrtve kojima ce da "smesti" ubistvo, a onu kurvu je koristio da igricu posalje zrtvama.

To je otprilike to cega se secam.

Ako neka ima ideju koji je film u pitanju, bio bih mu veoma zahvalan.

Član
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
4
Nije Hangman.
Neki su mislili da ja trazim Brainscan, ali iako ima slicnu radnju kao film koji trazim ipak nije ni Brainscan.

Navescu jos jednom kratak opis filma, mozda pomogne da ga neko prepozna.

Dakle, glavni lik je mladic koji preko live webcam sex-a dobija CD sa video igricom. Cilj igre je da osmisli ubistvo. On postaje opsednut igrom i dane i noci provodi razmisljajuci kako da predje naredni nivo. Potrebno je da izabere oruzje, pobrine se da ne ostavi dokaze i svedoke...Devojka koju je trebao da ubije u igri je zapravo stvarna osoba i stvari se komplikuju kada je ona ubijena u pravom svetu. Njen les bio sakriven u nekom tunelu. Stvari su se zakomplikovale kada se policija pokrenula istragu. Kasnije su ubijeni i neki prijatelji glavnog lika. Ispostavilo se da je igricu napravio psihopata koji je tako drugima "smestao" ubistva. Secam se da je jedna od poslednjih scena kako glavni lik baca svoj kompjuter sa terase.

Jos jednom hvala svima koji na bilo koji nacin mogu da pomognu!

Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.390
Meni je Brainscan prvo pao na pamet ali radnja definitivno ne odgovara tvom opisu.
A jel znaš kada si otprilike gledao film da bih znao koje godine se otprilike mogu eliminisati?

Član
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
4
Znam da je bilo davno :)

Skoro sam siguran da je film od pre 2000. Obzirom da ima veze sa kompjuterima u obzir dolaze '90 i eventualno kasne '80.

Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.390
Poznat mi je film ali nema šanse da se setim.
Probaću opet sutra preko pretrage...ne znam ni ja kakve :dntknw:

Član
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
4
Ako ikako mozes da nadjes, bio bih ti veoma zahvalan!

Ono u sta sam siguran je da sam ga gledao na Politici. Takodje, mislim da su ga preveli kao Ubistvena mreza.