Ubijen vlasnik menjačnice!

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.990
Beograd 06. 07. 2010
Press

Ubijen vlasnik menjačnice!


Desimir Marjanović (42), vlasnik menjačnice u Sarajevskoj ulici ubijen je ispred svoje zgrade na Petlovom brdu. Dvojica razbojnika otela mu torbu sa 10.000 evra i pucala u noge. Desimir na smrt iskrvario na putu za bolnicu

t1.jpg


Hapšenje... Zlatko M. (32) pokušao da pobegne „jugom", uhvaćen u slepoj ulici


Desimir Marjanović (42), vlasnik menjačnice u Sarajevskoj ulici u Beogradu, ubijen je juče ujutru ispred svoje zgrade na Petlovom brdu! Dvojica razbojnika pucala su u Marjanovića i otela mu torbicu sa 10.000 evra. Policija je posle filmske potere i pucnjave uhapsila Zlatka M. (32), dok je drugi napadač u bekstvu. Marjanović, koji je upucan u nogu, iskrvario je na smrt!

Kako Press saznaje od izvora bliskog istrazi, dvojica pljačkaša su napala Marjanovića juče oko 6,30 časova.
- Napad na Marjanovića bio je tipovan i pljačkaši su čekali da on krene na posao. Dvojica maskiranih razbojnika čekala su na ulazu u zgradu broj 70 u Oplenačkoj ulici u beogradskom naselju Petlovo brdo u kojoj Marjanović stanuje sa porodicom - kaže Pressov sagovornik i dodaje:


Odbio da im preda novac

- Marjanović je nosio torbicu sa novcem za menjačnicu. On je izašao iz zgrade i krenuo prema svom „jugu". Dvojica razbojnika su ga odmah napala. Napadači su pokušali da mu otmu torbu, ali se Marjanović branio. Oni su počeli da ga tuku i onda su mu pucali u noge. Dva metka su ga pogodila u desnu potkolenicu i vlasnik menjačnice je pao. Pljačkaši su oteli torbu u kojoj su bili novac i novčanik i pobegli prema svom automobilu.

t.jpg


Mesto pucnjave... Marjanović ubijen u blizini svog ulaza u Oplenačkoj ulici


U policiji kažu da su ih stanari odmah obavestili o pucnjavi, pa su patrole krenule u poteru za razbojnicima.
- Policajci su sustigli crveni „jugo" beogradskih registarskih oznaka, u kojem su bila dvojica razbojnika na raskrsnici Oplenačke i Ulice 17. oktobra. Tada su pljačkaši zapucali na patrolu! Razbojnici su se ubrzo razdvojili. Na mestu gde su se razdvojili odbačena je torba oteta od vlasnika menjačnice u kojoj su bili 10.000 evra i novčanik. Jedan razbojnik je nastavio pešice, dok je drugi dodao gas i nastavio da beži „jugom" - kažu u policiji i dodaju:


Desimir ima ženu i dvoje dece

- Pljačkaš u „jugu" ubrzo je uhapšen. On je, kada su se razdvojili, dodao gas, ali je onda vozilom ušao u slepu ulicu gde ga je sustigla patrola rakovičke policije i uhapsila. Drugi razbojnik za koga se pretpostavlja da je pucao na Marjanovića je pobegao. On je identifikovan i za njim se traga. Uhapšeni razbojnik je Zlatko M. (32) i on je od ranije poznat policiji.
Stanari zgrada u Oplenačkoj ulici gde se dogodila pucnjava kažu da niko nije video šta se tačno desilo, ali su skoro svi čuli zapomaganje i dva pucnja.

t2.jpg


Istraga... Uviđaj trajao nekoliko sati


- Čula se vika. Onda se čulo zapomaganje: „U pomoć! Ubiće me! Ubiće me!" I tada su se začula dva pucnja. Pogledao sam kroz prozor. Video sam komšiju kako leži. Sa komšijama sam istrčao napolje. Desimir je bio svestan, ali je mnogo krvario. Krv mu je liptala iz noge! Podvezali smo mu nogu, tada je manje krvario. Zvali smo Hitnu pomoć više puta i sa fiksnog i sa mobilnog. Desimir je sve vreme bio svestan. Pričao je sa nama. Stavili su ga u ambulantna kola i odvezli. Kada smo čuli da je preminuo na putu za bolnicu, svi smo bili u šoku. Oženjen je i ima dvoje dece. Ovo što se desilo je strašno - kaže stanar zgrade u Oplenačkoj.
Jedan od stanara rekao je da im je Desimir ispričao da su obojica pljačkaša bila naoružana.
- Pre dolaska Hitne pomoći, Marjanović je uspeo da ispriča da su mu razbojnici tražili novac. Kada je on to odbio, razbojnik, koji je kod sebe imao dva pištolja, pucao mu je u noge - priča naš sagovornik.
Policijski uviđaj mestu gde je napadnut Marjanović trajao je nekoliko sati.


M. STOJADINOVIĆ






 
Natrag
Top