Ubijen biznismen Dragan Bećirović

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Ubijen biznismen Dragan Bećirović




Izvor: Beta, Srna 10. april 2011. | 10:05 → 12:29 |

PODGORICA - Uprava policije Crne Gore potvrdila je da je u Budvi, tokom prošle noći, ubijen biznismen Dragan Bećirović.

Potvrdan odgovor agenciji Beta je saopštila portparolka Uprave policije Tamara Ralević, ali nije pružila, bilo kakve detalje u vezi sa ubistvom.

Prema nezvaničnim saznanjima, policija je u Budvi privela nekoliko osoba na saslušanje, a izvršila je i uviđaj na licu mesta.


Ubistvo ispred zgrade

Kako je ranije danas javio internet portal podgoričkog lista "Vijesti", Dragan Bećirović ubijen je jutros oko tri sata u budvanskom naselju Golubovina, kada je nepoznata osoba na njega ispalila tri hica kalibra 7,62 milimetra dok je stajao pored svog automobila ispred zgrade u kojoj ima stan, javljaju podgorički mediji.

Policija je na mestu ubistva pronašla tri čaure kalibra 7,62, a Bećirović je, navodno, pogođen u butnu arteriju i momentalno je došlo do jakog krvarenja.


Napadač je odmah pobegao, a Bećirović je, pretpostavlja se, krenuo prema Domu zdravlja udaljenom 500 metara od mesta ubistva. Tragovi krvi su vidljivi po asfaltu u dužini od stotinjak metara.


Kombi Hitne pomoći sa ranjenim Bećirovićem odmah je krenuo u kotorsku bolnicu, ali je biznismen izdahnuo u tunelu Mogren, saznaju "Vijesti".


Policijski uviđaj je završen oko 10.40, a ekipa forenzičara je proverila tragove na licu mesta. Policija je otvorila za saobraćaj ulicu gde se dogodilo ubistvo, ali niko nije isprao krv ubijenog.

Bećirović je bio izvršni direktor kompanije "Bepler i Džekobson" i vlasnik hotela "Bjanka" u Kolašinu i "Avala" u Budvi.

Mediji: Braća Bećirović u vezi sa Stankom Subotićem

Biznismen Dragan Bećirović i njegov brat Zoran Bećirovć, prema ranijim tvrdnjama nekih podgoričkih medija, imaju poslovne veze sa srpskim biznismenom Stankom Subotićem.


Prema pisanju podgoričkog nedeljnika "Monitor", u broju od 18. marta ove godine, ubijeni Dragan Bećirović je bio "istureni igrač" kompanije "Bepler i Džejkbson", a kao akteri u poslovima te kompanije pominju se Stanko Subotić i brat bivšeg premijera Mila Đukanovića.


"I sin Svetozara Marovića (bivšeg potpredsednika Vlade Crne Gore) Miloš povezan je sa Beplerom", napisao je "Monitor".


Prema tom listu, Beplerovo "carstvo prostire se od britanskih Devičanskih ostrva, preko Londona, Kipra, Beograda - pa do Kolašina i Podgorice".


"Formalno prvi čovek Dragan Bećirović, u više je različitih kombinacija i u nekim drugim firmama", napisao je "Monitor".


"Monitor" je objavio da je Bećirovićevu firmu "Karent trejd" (Current Trade), registriovanu u Crnoj Gori, osnovala zagrebačka firma "Caresos", čiji je član uprave Zlatko Čeljuska u bekstvu, zbog međunarodne poternice.
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Posle ubistva u Budvi


Ugovori pod lupom policije





Izvor: Blic A.Ž.A. | 12. 04. 2011. - 00:02h

BUDVA - U istrazi ubistva Dragana Bećirovića, izvršnog direktora kompanije “Bepler i Džekobson”, u čijem su vlasništvu neki od najpoznatijih hotela u Budvi i Kolašinu, crnogorska policija je saslušala nekoliko desetina njegovih poznanika i poslovnih saradnika, ali motiv zločina zasad nije utvrđen. Dragan je mlađi brat Zorana - Ćoće Bećirovića, vlasnika te kompanije.
133345_17-hotel-avala-budva-02_f.jpg

Hotel "Avala" u Budvi

- Saslušavaju se svi za koje postoji indicija da bi nešto mogli znati o ovom zločinu ili su možda primetili nešto neuobičajeno u Bećirovićevoj okolini. Detaljno se proveravaju njegovi kontakti i poslovni kontakti njegovog brata, da li su se nekome i zbog čega zamerili. U svim tim poslovima veliki novac je u pitanju... Ne odbacujemo mogućnost da je možda neko hteo da ga upozori jer mu je pucao u noge i na nesreću pogodio arteriju. Možda je pucanjem u Dragana neko želeo da pošalje poruku njegovom bratu Zoranu, vlasniku kompanije u čijem su posedu brojni hoteli, zemljište... - kažu u policiji.

Osim provera svih budvanskih kontakata Dragana, ali i Zorana Bećirovića, policija ispituje i da li su i u rodnom Kolašinu, gde je stacioniran veliki deo njihove imperije, bili u sukobu sa nekim i zbog čega.
133346_17-vila-montenegro_f.jpg

Bećirovićeva vila na Svetom Stefanu

Imovina Zorana i Dragana Bećirovića u Crnoj Gori vredna je desetine miliona evra, a vlasnici su hotela, parcela, skijališta. Najpoznatiji su hoteli “Avala” u centru Budve, “Bjanka” i “Lipka” u Kolašinu, Ski-centar Bjelasica, u okviru koga je i 147.000 kvadrata zemljišta, žičare. Bećirovići su za kratko vreme sa anonimnim ruskim partnerima podigli i Rusko Selo iznad Svetog Stefana, čija je legalizacija zatražena tek posle izgradnje.

Vlasnici su i četiri hektara zemlje iznad plaže Drobni pijesak. Mediji u Crnoj Gori pišu da se pominje da su sa Stankom Subotićem Canetom vlasnici vile “Montenegro” na Svetom Stefanu. Dragan je, prema pisanju podgoričkih medija, akcionar i u Prvoj banci, čiji je vlasnik Aco Đukanović, brat bivšeg premijera. Izvesno vreme braća Bećirović su bili i suvlasnici dnevnog lista “Republika”, koji je ugašen pre nekoliko godina.

Dragan Bećirović sahranjen je juče na Čepurci u Podgorici, a na poslednji put ispratilo ga je nekoliko stotina rođaka, prijatelja, poslovnih saradnika.

Ne isključuje se ni pljačka

U policiji ne odbacuju mogućnost i da je mlađi Bećirović bio žrtva pljačkaša jer je, kako su naveli mediji u Podgorici, ”u noći ubistva kod sebe imao 700 evra, a posle zločina kod njega je nađeno samo 200 evra”.
 
Natrag
Top