Ubicu komšinice odale patike kupljene novcem od plena

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Mučki ubijena u svojoj kući




Izvor: Blic M. Keranović | 25. 03. 2011. - 21:52h | Foto: J. Vučetić

OBRENOVAC - Cveta Simeunović (63) ubijena je danas u svojoj kući u selu Stubline kod Obrenovca, u kojoj je izvršena i premetačina. Sumnja se da je više osoba učestvovalo u razbojništvu i ubistvu.


128767_obrenovac-foto-j-vucetic_f.jpg
Kako saznajemo razbojnici su Simeunovićevu vezali, mučili, a potom ubili.

Beživotno telo Cvete Simeunović našao je njen sin posle podneva. Pretpostavlja se da je ubistvo počinjeno ranije danas, u vreme dok je njen sin, sa kojim je živela, bio na poslu.

Komšije pričaju da se u Stublinama znalo da njen sin, koji je do prošle godine radio u inostranstvu, ima ušteđevinu od nekoliko hiljada evra i pretposatvljaju da je motiv novac.
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Policija rasvetlila ubistvo u Stublinama


Ubicu komšinice odale patike kupljene novcem od plena




Izvor: Blic TAMARA MARKOVIĆ-SUBOTA | 27. 03. 2011. - 00:02h

Beograd -- Nenad Grčić (34), narkoman iz Stublina, osumnjičen je za svirepo ubistvo Cvete Simeunović (63), čije je izmasakrirano telo nađeno u petak u dvorištu kuće u obrenovačkom selu Stubline. Ubicu, koji je po otkrivanju zločina sa ulice posmatrao dolazak pripadnika MUP Srbije i njihov uviđaj, policija je, ne sumnjajući u njegovu krivicu, pozvala na informativni razgovor. Nove patike koje je imao na sebi bile su prvi trag koje su ga povezale sa zločinom.

129016_1007-obrenovac-foto-j-vucetic_f.jpg


Osumnjičeni uhvaćen tokom uviđaja ispred žrtvine kuće

- Ispred kuće ubijene Cvete Simeunović, dok je trajao uviđaj, okupila se gomila meštana koji su između sebe u razgovoru pokušavali da odgonetnu ko bi njihovu komšinicu ubio i zbog čega. Među okupljenima je bilo i nekoliko lokalnih narko-dilera koji su nedavno izašli iz zatvora. Upravo da bismo razotkrili njihovu eventualnu vezu sa zločinom, na informativni razgovor smo pozvali nekoliko meštana. Na razgovoru je bio i Cvetin sin Radovan (37), koji nije mogao da ukaže ni na koga kao potencijalnog osumnjičenog - kaže za “Blic” izvor iz beogradske policije, koja je vodila istragu slučaja.

Istovremeno sa saslušanjem Radovana Simeunovića, u susednoj kancelariji inspektori Uprave kriminalističke policije počeli su razgovor sa Nenadom Grčićem.

- On nije pozvan kao osumnjičeni, niti je u tom momentu bilo šta ukazivalo na to da bi on mogao da stoji iza ubistva. Počeo je da odgovara lagano, bio je siguran u sebe, sve do momenta kada je jedan inspektor primetio da Grčić ima nove patike. Pitao ga je kad ih je kupio i tim pitanjem klupko je počelo da se odmotava. Grčić je najpre tvrdio da je u petak ujutru bio kod devojke u Valjevu, da je tada kupio patike, ali da ne bi želeo da priča o tome jer kod kuće u Stublinama ima suprugu i decu - kaže naš izvor.

To je bila prva sumnja i razgovor je zato krenuo u drugom pravcu. Pritisnut pitanjima, Grčić je u momentu otvorio dušu. Priznao je da je ubio Cvetu i da je posle zločina autobusom otišao u Valjevo.

- Patike su mi bile krvave, pokušao sam da operem krv, ali nisam uspeo. Zato sam otišao u Valjevo, tamo sam bacio patike i kupio nove - prepričava sagovornik “Blica” izjavu osumnjičenog Grčića.

U rasvetljavanje zločina odmah je uključena valjevska policija, koja je u kontejneru u blizini autobuske stanice pronašla patike sa tragovima krvi.

Grčić je za to vreme nastavio da priča, otkrivajući svaki detalj zločina.
- U kuću Cvete Simeunović ušao sam nešto posle devet sati ujutru. Zatekao sam je u letnjoj kuhinji. Tu na stočiću su bili noževi. Tražio sam od nje novac, tvrdila je da nema, i onda sam zgrabio noževe.... Para je bilo. Našao sam u fioci 350 evra i 500 dinara. Od tih para sam u Valjevu kupio patike. Eto, napravio sam budalaštinu - pričao je Grčić u policiji koja je na ovom slučaju radila celu noć.

Telo ubijene Cvete Simeunović odmah posle otkrivanja zločina poslato je na obdukciju, čiji će rezultati biti poznati u ponedeljak. Policajci koji su u Stublinama obavili uviđaj kaži da je prizor koji su zatekli u letnjoj kuhinji porodice Simeunović bio jeziv i da je nesrećna žena izmasakrirana.

- Očigledno je da je bila udarana po glavi, koja je bila oblivena krvlju. Dva noža bila su zabodena u telo, a ruke vezane - kaže izvor “Blica”.

Telo nesrećne žene našao je njen sin Radovan po dolasku sa posla iz TE “Nikola Tesla”. Upravo je zbog Radovana, koji je nekoliko godina radio u Nemačkoj i imao ušteđevinu, pretpostavlja se, Grčić tipovao baš njihovu kuću. Cveta i sin živeli su sami.
 
Natrag
Top