Ubica telefonom snimao kako tuče ženu

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Ubica telefonom snimao kako tuče ženu

Istraga zločina u beogradskom naselju Kumodraž

Milan Ašanin (56), koji je preksinoć u sestrinom stanu u naselju Kumodraž ubio suprugu Zoricu (44) a zatim sebe, za sobom je ostavio poruku u kojoj je napisao da će „svima biti jasno zbog čega je to uradio kad pogledaju telefon“. Prema saznanjima „Blica“, u telefonu je snimak na kome se vidi Ašanin tuče suprugu.

ubica-x.jpg


- Ona je ležala kod stola, a njegovo nepomično telo na dvosedu. Ne mogu više u tu sobu ni da uđem. Previše je bola za mene - priča Dara Vićentić (61), koja je u četvrtak po podne u svom stanu zatekla beživotna tela snaje Zorice i brata Milana.
Porodična tragedija u kojoj je Milan Ašanin najpre ubio suprugu Zoricu, a potom i sebe ostavio je u šoku kako rodbinu nastradalih, tako i komšije. Ipak, nijedni ni drugi ne kriju da je Milan bio problematičan da je voleo da popije i da su teške svađe u domu Ašanina bile gotovo svakodnevna pojava.
- Kad sam je poslednji put videla, pitala sam je zašto ga ne napusti i ne ode. Međutim, ona je samo slegla ramenima i nasmešila mi se. Svađali su se, odlazila je i uvek se vraćala. Ne znam, u braku su bili 15 godina i, kako su znali da kažu, nisu umeli ni zajedno, a ni jedno bez drugog - priča sestričina Milana Ašanina.
Ni ona, baš kao ni njena majka Dara Vićenić, koja je pronašla tela svojih najmilijih, nisu mogli da kažu nijednu lošu reč za ubijenu Zoricu.
- Bila je duša od žene. Volela ga je, iako su se svađali i iako je on bio težak čovek. Pre dve godine primila sam ih kod sebe. Kad su se svađali, stalno sam ih smirivala. Njemu sam rekla da kad je pijan ne dolazi ovamo. Tog dana sam popila kafu s njom i nisam mogla ni da naslutim šta ću videti kad se vratim sa roditeljskog sastanka. Očajna sam. Šest godina samo tragedije i tuga. Ne mogu više da izdržim. Prvo mi se muž ubio u tom stanu. Ostao bez posla, deca mala i nije mogao da izdrži, a sada sam zatekla mrtve brata i snaju - kroz suze govori Dara Vićenić.
Komšije mada u šoku, potvrđuju da je Zorica bila divna žena, ali kažu da je njen suprug umeo da bude izuzetno nasilan i da je ova tragedija još jedan dokaz da društvo ne čini dovoljno da spreči porodično nasilje.
- Čuli smo da je u Milan u poruci napisao da će svima biti jasno zbog čega je to uradio kad pogledaju njegov telefon. Sve to ukazuje da je isplanirao zločin. Jezivo zaista, pogotovo, što ga je i prva žena ostavila zbog nasilja - pričaju komšije porodice Ašanin.

Nije imao dozvolu za pištolj
Za pištolj iz koga je ispalio smrtonosne hice u suprugu i sebe Milan Ašanin nije imao dozvolu. Ni rođaci, ni komšije ne znaju kada ga je i od koga nabavio. Ipak, kažu da je Milan imao običaj da pijan mlatara pištoljem, ali da nisu verovali da će se odlučiti na drastičan korak.


Autor: J. Ilić, A. Ž. Adžić
 
Natrag
Top