Ubica premestio telo žrtve iako je policija obezbeđivala mesto

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Unakazili starca pa premeštali leš


Ubica premestio telo žrtve iako je policija obezbeđivala mesto


S. J. - A. Ž. A. |


KLADOVO - Bogosav Jovanović (75) iz Davidovca kod Kladova ubijen je prekjuče dok je čuvao koze nedaleko od sela. Njegovo telo nađeno je u žbunju oko ponoći na mestu zvanom Krst, sa kesom na glavi i unakaženim licem.

193828_davidovac-2-mesto-zlocina_f.jpg

Mesto gde je policija zatekla telo unakaženog starca


Međutim, njegov sin koji se isto zove Bogosav tvrdi da je telo tokom noći nestalo i tek izjutra je nađeno oko 150 metara dalje i prekriveno gomilom lišća. Policija traga za osumnjičenim za ubistvo, ali i ispituje ko je i kako pomerio telo, jer je mesto na kome je nađen leš tokom noći obezbeđivala patrola.

Nestanak leša u selu Davidovac kod Kladova podigao je na noge meštane ovog podunavskog sela koga samo reka deli od Rumunije. Sin ubijenog kaže da je prekjuče u 17.30 sati stigao kući.

193829_davidovac-3-bogosav-jovanovic_hs.jpg

Ubili mu oca: Bogosav Jovanović


Kako se otac nije vraćao iz polja gde je toga dana čuvao njihove i komšijske koze, on je organizovao potragu za nesrećnim starcem.

S njim je krenulo i desetak komšija koji su posle višečasovne potrage po teško pristupačnom terenu telo nesrećnog starca našli u 23 sata, na mestu zvanom Krst, i to u žbunju sa kesom na glavi i unakaženim licem.

- Sačekali smo policiju, ispričali šta se dogodilo i počeo je uviđaj. Mi smo krenuli kući da obavimo pripreme za sahranu. Međutim, juče u sedam sati na moja vrata pokucao je inspektor i rekao mi da tela nema na mestu gde je uveče nađeno.

Ponovo smo krenuli u potragu i našli ga oko 150 metara dalje, prekrivenog sa oko pola prikolice lišća. Sigurno je ubica planirao da prikrije zločin i hteo je da zapali leš. Sramota, zar je ovako nešto smelo da se dogodi - ogorčen je Bogosav Jovanović, sin ubijenog.

Policija je juče obavila uviđaj, detaljno je pregledano mest na kome je nađeno telo Bogosava Jovanovića ali i ono na koje je tokom noći premešteno ne bi li se na njima našli tragovi koji mogu pomoći u identifikaciji osumnjičenog.
 
Natrag
Top