U životu se zaljubimo u samo TRI osobe - EVO KOJE I ZAŠTO!

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
U životu se zaljubimo u samo TRI osobe - EVO KOJE I ZAŠTO!

1182319_par-zaljubljenost-ljubav-veza_lsc0ff34170b86c646.jpg


Čak i da niste najveći emotivci, sigurni smo da ste se do sada zaljubili više puta, a po pisanju Elefant Žurnala, samo tri ljubavi su posebne u našem životu.

Treba imati u vidu da je svaka od njih pristuna u našem životu iz dobro određenih razloga.

Prva ljubav Obično je reč o ljubavi koja se razvija dok smo mladi, a najčešće je reč o srednjoj školi. Tada se javlja idealizacija, i ona nas najpre podseća na bajke koje smo čitali kao deca.

Druga ljubav Druga bi trebalo da bude teška ljubav. Ona se odnosi na spoznavanje novih stvari koje se uče kroz bolne lekcije. Partneri uče o sebi, shvataju koliko često žele da budu voljeni. Druga ljubav izaziva tugu, bilo da je reč o lažima ili manipulaciji.

Treća ljubav Ovu ljubav ne očekujemo, često nam se može učiniti pogrešnom i u najvećem broju slučajeva treća ljubav uništava preostale ideale koje smo stvorili o tome što bi ljubav trebalo da bude.

(Super žene)
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Ohhhh Ohhhh Ohhhh dirljivo.. :eek: Ja sam zaljubljen u sve moje cice i curice :give_r: jer ljubav i jeste za malene devojčice i ostale curice. Inače za nas ostale ljubav je prolazna samo je moć sile vječna. Inače nijesi dala definiciju: Šta je ljubav? Malo da zapržimo a? Definicija mora da sadrži i pošto košta ljubav? I to mora da stane sve u jednu rečenicu. Moneta koštanja ljubavi je ne bitna za našu definiciju. Ako nemaš definiciju ljubavi otkud možeš da pričaš o ljubavi? Kako ondak uopšte znaš šta je ljubav? Strast i želja i požuda i žudnja to nije ljubav. Ljubav nije isto što i zaljubljivanje. Ima tu razlike. Inače da znaš šta je ljubav znala bi da nema tu nikakvog izazivanja tuge niti uništavanja ideala niti svega toga gore nabrojanog. Nema tu ni prve niti druge niti treće ljubavi već samo da li tebe neko voli ili samo ti nekoga voliš i živiš u zabludi jer ne možeš da prihvatiš realnost da je ljubav prolazna ili veoma retka kao rosa u podne. Još se sećam kada ona spikerka kaže Bora Čorba se po peti put zaklinje na vječitu ljubav????? A sve žene su mu fala bogu žive. :roll: Ko u onom filmu lud i zbunjen i niko normalan. Više je kod muško ženskih odnosa upitanju raznorazni interesi nego nekaka "ljubav". Lično ne bih dao ni propadljivu dlaku sa glave za ljudsku ljubav.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Šta li si hteo ovim postom, da mi je znati... Nadam se da bar ti znaš. :)
Uzgred, ovaj tekst nisam napisala ja, lepo piše odakle je preuzet, pa pitaj njih. :)
 
Natrag
Top