U ovoj godini internet očekuju značajne novine

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
VAŠINGTON 03. 01. 2010
Tanjug

U ovoj godini internet očekuju značajne novine


Internet se neprestano menja, a u ovoj godini očekuju se neke značajne novine koje bi mogle da izmene način na koji koristimo tu mrežu - najveći svetski pretraživač "Gugl" planira lansiranje novog softvera zvanog "Gugl vejv", popularni sajt za druženje "Tviter" biće proširen novim mogućnostima, a za adrese sajtova po prvi put će moći da se koriste i druga slova, osim latiničnih
Internet je postao tako neophodan deo života da mnogi jednostavno ne mogu da zamisle život bez njega. Od pristupa i razmene informacija, preko komunikacije i šopinga, do zabave - sve može da se radi na internetu.
U poslednje vreme sve je popularnije druženje na sajtovima kao što su "Fejsbuk" i "Tviter". Ali iduće godine, Internet će dobiti jedan nov način za istovremenu komunikaciju i saradnju - kompanija "Gugl" planira da lansira internetski softver "Gugl vejv", koji objedinjuje i-mejl, četovanje, razmenu fotografija i pretraživanje Interneta, javio je Glas Amerike.
Urednica magazina T3 Ket Hanaford kaže da je impresionirana novim servisom.
"'Gugl vejv' je platforma koja objedinjuje servise kao što su 'Tviter' i 'Fejsbuk'. Ali on može da se koristi i za rad, za saradnju sa kolegama, naročito ako ste van radnog mesta ili kod kuće", kaže ona.
"Fejsbuk" i "Tviter" trenutno predvode kao platforme za druženje. "Fejsbuk", lansiran 2004. godine, ima više od 350 miliona aktivnih korisnika, dok je broj korisnika nešto mladjeg "Tvitera" od januara do septembra porastao 1.030 odsto. Da li će u 2010. godine ta dva sajta dobiti konkurenciju?
"Neće se pojaviti neki novi, revolucionarni sajt. Sve će se svoditi na to kako da pristupimo sajtovima koje već koristimo, kao što su ta dva. Dakle, pojaviće se nove aplikacije u mobilnim telefonima i kompjuterima za pristup, na primer, 'Tviteru'", kaže Ket Hanaford.
"Tviter" takodje planira da doda neke nove aplikacije, držeći se svoje filozofije da sve treba da bude jednostavno.
"Osobina koju smo najavili je obeležavanje geografskog položaja (geotaging) kako bi svaki 'tvit' pokazivao tačnu lokaciju. Drugu novost su u stvari izmislili sami korisnici. Kada naidjete na zanimljivu informaciju i prosledite je svojim sledbenicima, ona će se za najkraće vreme proširiti do najvećeg mogućeg broja ljudi", kaže suosnicač "Tvitera" Biz Stoun.
Ali, život na Internetu skopčan je sa rizicima. Sa milijardama slika i milionima videa koje stavljamo na Fejsbuk mnoge privatne informacije postaju javne. Glavni bezbednosni analitičar firme "MekAfi" Greg Dej kaže da nas to čini podložnim kradji identiteta.
"Sajber kriminalci žele informacije o nama, a mi im to olakšavamo... Trebalo bi malo da razmislimo pre nego što šaljemo podatke, naročito ako koristimo više različitih sajtova za druženje", kaže Dej.
U 2010. godini neće samo hardver i softver doživeti promene. Jedna od najkrupnijih promena na Internetu biće uvodjenje drugih vrsta slovnih znakova u internet adrese. U oktobru, neprofitna organizacija IKAN, koja reguliše te adrese, odobrila je korišćenje i ne-latiničnih slova, kao što su hebrejska, korejska ili indijska.
 
Član
Učlanjen(a)
14.04.2010
Poruka
4
jel mi moze pomoci,imam problem sa ulaskom na fejsbuk,pise da moram cookies srediti da li mi moze ko pomoci kako se to radi?
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2009
Poruka
1.124
jel mi moze pomoci,imam problem sa ulaskom na fejsbuk,pise da moram cookies srediti da li mi moze ko pomoci kako se to radi?

Ovo sigurno nisi stavio u dobru temu trebao si napraviti novu u podforumu pitanja i odgovoru ali kad smo već kod toga program koji tebi treba zove se Cookienator evo našao sam link za tebe:
Kod:
http://cookienator.en.softonic.com/download
 
Član
Učlanjen(a)
14.04.2010
Poruka
4
ma znam da znam da sam trebao novu podgrupu otvoriti,ali novi sam u ovome,ispricavam se.
a sta se tice ovog programa pomocu njega sam ocistio cookies ali jos nemogu na fejs,kad udem pocne ocitavati stranicu,ali nikako da ude na nju,jel postoji jos koji problem?
hvala na pomoci ;)
 
Član
Učlanjen(a)
14.04.2010
Poruka
4
koristim internet explorer,bas sam se jutros isao ulogirati i evo sta mi je pokazao

Cookies required
Cookies are not enabled on your browser. Please adjust this in your security preferences before continuing.
mislim da nije velik problem,ali ja neznan kako bi to rijesio
hvala
 
Natrag
Top