U kom razredu bi trebalo uvesti vjeronauku?

Član
Učlanjen(a)
05.11.2009
Poruka
109
Da li vjeronauku treba uvesti od prvog razreda? Ili ipak sacekati da se djeci prvo razvije apstraktno misljenje???
Hm... pitanje je...:dance2::dance2::dance2:
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ni u jednom. Umjesto vjeronauke, bilo bi svrsishodnije u škole uvesti izučavanje religija, a popovima ostaviti da se bave vjeronaukom i to sa onom djecom koja se dobrovljo oprijedele da to slušaju.
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Takođe i moje mišljenje ni u jednom,nego ostaviti kako je i sada kao izborni predmet(veronauka ili građansko vaspitanje),pa neka se dete odluči samo.
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Ja sam i protiv veronauke i protiv građanskog! Građansko vaspitanje mi se ne dopada jer mi suviše liči na instant psihologiju i vuče na one američke gluposti gde klinci posle ispiranja mozga uzmu pušku pa pobiju pola svog razreda. Što se veronauke tiče, mislim da je to deo za koji treba kuća da se pobrine, jer ako se neki duh ver ne neguje kod kuće neće ni tom jednom času!

Bolje bi bilo da se uvede neki predmet koji bi bio moderna verzija nekadašnjeg domaćinstva, nešto konkretno i životno (kontracepcija, higijena, bolesti, ponašanje, kultura i slično).
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2009
Poruka
323
Veronauku treba zabraniti u osnovnim školama, a u srednjim da bude kao i do sada IZBRONI predmet i ništa više od toga.

Mislim da bi daleko delotvornije bilo, kada bi se umesto veronauke učilo kako da se zameni sijalica, kako promeniti bakarnu žicu kad aiskoči osigurač, zameniti slavinu, kako čistiti kuću i slične stvari, jer nažalost jako je veliki procenat onih koji ne znaju upravo ove elementarne stvari koje sam malopre nabrojao.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
то све деца могу да науче на часовима техничког.
промашио си тему.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
веронаука се не учи,. она се живи, прво у породици, онда у цркви са осталим члановима заједнице.
пошто већина ове земље чине православни, који својим парама пуне буџет, онда им се не може ускратити верско образовање у школама. тако је у целом свету , свака вера има образовање у школама у духу своје вере и културе.

зашто ми да будемо изузетак ?
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Naravno da im se ne moše uskratiti obrazovanje,i ne treba,ja sam rekla da treba da postoji ali kao izborni predmet,jel iako većinu stanovništva predstavlja pravoslavlje ipak postoje i oni koji nisu pravoslavne vere,tako da treba i njima dati izbor,zar ne?
Recimo ne može veronauku pohađati dete čiji su roditelji Muslimani ili Katolici,zato je i uvedeno građansko vaspitanje.
 
Natrag
Top