U čast stradalih u saobraćajkama

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
[h=1]U čast stradalih u saobraćajkama
[/h] Izvor: B92


Beograd -- Danas je osnovano udruženje "U čast palih anđela" u spomen svima koji su izgubili život u saobraćajnim nesrećama.

17564553114f916ba95281b728841313_368x276.jpg

sxc.hu
Udruženje je osnovano na zajedničku inicijativu Snežane Tripković, čiji je sin Ognjen poginuo u saobraćajnoj nesreći, Agencije za bezbednost saobraćaja i ekipe emisije Više od života.
Snežani Tripković je 24-godišnji sin Ognjen poginuo kada je na njegov motor naleteo džip koji je vozio čovek pod dejstvom alkohola. To ju je navelo da razmišlja o pomoći drugim porodicama sa sličnim iskustvima.

"Mislim da njegova smrt ne treba da prođe prvo nekažnjeno, a drugo da njegova smrt mojom borbom doprinese da ničije se više lepe oči ne ugase ni osmeh ne nestane, da sačuvamo bar nečiji mladi život," kaže Tripkovićeva.

Udruženje će se zvati "U čast palih anđela", a ovakva udruženja postoje u većini zapadnoevropskih zemalja.

"Što se tiče ovih udruženja u svetu, pogotovo u zemljama EU, možemo da kažemo da su izuzetno jaka, toliko jaka da čak i određene članove zakona mogu da promene i zajedno sa drugim udruženjima i državnim institucijama imaju tu snagu da određene pravne akte menjaju i prilagođavaju društvu," kaže Stefana Miladinović iz Agencije za bezbednost saobraćaja.

"Želim da kad ljudi vide koliko sam ja tužna, koliko je moj bol veliki, želim da oni to shvate, da im dođe do mozga, da im dođe do srca, želim da čuju moje reči i da poslušaju moje reči, znači da svako šta god je vezano za njega samoga učini da predupredi nesreću na putu. Ja se ovom prilikom zahvaljujem Agenciji za bezbednost saobraćaja, zahvaljujem se B92 jer ste nam isto dali doprinos i pomažete nam da sve to uradimo," rekla je Tripkovićeva.

Stradalima u saobraćajnim nesrećama udruženje će pružati svaku vrstu pomoći, od pravne do psihološke, a baviće se i edukacijom i prevencijom. Pored lične priče Snežane i Miodraga Tripkovića, u emisiji "Više od života" u subotu u 10.20 videćete kako je Andreu Mladin iz zapaljenog automobila spasio Dragan Zejak.
 
Natrag
Top