Šta je novo?

Tutorijal kako napraviti Raster mape iGO Primo, OziExplorer

UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.313
Potrebni programi za kreiranje Raster mapa -

SAS.Planet.Release.191221
S.A.S Planet program za skidanje mapa img jpg , png

Kod:
https://bitbucket.org/sas_team/sas.planet.bin/downloads

NNG RASTER 3.15
convert img u raster mape iGO

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
Uputstvo - kreiranje Raster mape - 37 koraka

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.

Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.340
Hvala nens. Uspeo sam da pronadjem sve te programe sa liste, ali slikovno uputstvo nije bilo dostupno. Cim odradim sve sto treba javljam da li sam uspeo

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока

Učlanjen(a)
23.03.2014
Poruka
10
Moze li neko da obnovi link za kreiranje Raster mape - 37 koraka
ili ako ima neko gotovu mapu za Makedonija
Hvala

Učlanjen(a)
26.02.2017
Poruka
146
Video tut iz OP je sasvim zadovoljavajući za početak. Ako želiš dobar rezultat onda pročitaj i kasnija iskustva a od mene imaš savet da koristiš Bing satelite ...tek tako sam uspeo da mi se koordinate poklope u metar. (EDIT: istina, ja sam i slike izvorno skidao u 19x zoom a kod sejvovanja birao 17x ...i zbog dimenzija ali mislim da je to podiglo i kvalitet)
Na 4pna imaš dobre i video i oisane tutove od tvorca rasternng app ali ti je potrebno snalaženje na ruskom.

Učlanjen(a)
20.08.2016
Poruka
115
Meni je malo mutno ispalo, jel može da bude oštrije ili je to to.
4d3240a60f86e3e75bc6fb4f5001d9c5.jpg

Послато са Lenovo Z90-7 уз помоћ Тапатока

Učlanjen(a)
23.03.2014
Poruka
10
Video tut iz OP je sasvim zadovoljavajući za početak. Ako želiš dobar rezultat onda pročitaj i kasnija iskustva a od mene imaš savet da koristiš Bing satelite ...tek tako sam uspeo da mi se koordinate poklope u metar. (EDIT: istina, ja sam i slike izvorno skidao u 19x zoom a kod sejvovanja birao 17x ...i zbog dimenzija ali mislim da je to podiglo i kvalitet)
Na 4pna imaš dobre i video i oisane tutove od tvorca rasternng app ali ti je potrebno snalaženje na ruskom.
Probao sam nekoliku nacina, nikako da mi se poklope coordinate,
mozes li da uradis jedna mapa 0.125x0.125 za moj reon LG(N42E20.875)DD(N41.875E21)

Učlanjen(a)
14.09.2010
Poruka
30
Od mene ti savet da ni ne pokušavaš drugo sem Bing satelita. Samo u njemu se saobraćajnice iz .fbl na kraju poklope sa onima na rasteru. Tako je bilo barem pre 3 meseca kada sam poslednji put a uz baš mnogo mnogo različitih proba napravio dobar raster BG.

Jel mozes da okacis negde taj raster beograda sto si napravio, da vidimo i mi :)

Član
Učlanjen(a)
23.04.2013
Poruka
200
Može li neko da okači raster za Novi Sad? Oni linkovi sa prve strane vode na sumnjive sajtove bar tako tvrdi FF i KIS.

Član
Učlanjen(a)
23.04.2013
Poruka
200
Imam ja ako treba mogu da okačim. Odavno je post pa ne znam da li vam još treba. Za sada evo vam link za Skoplje
https://www20.zippyshare.com/v/II2SC5t0/file.html

U stvari hteo sam da vam kažem da ako imate problem kao što sam imao i ja da RasterNNG neće da napravi tmp.jpg fajl, taj fajl bude crn i sl. restartujte računar u "safe mod" i iz njega pokrenite program. Onda će raditi bez problema. Doduše meni radi bez problema samo do 18x zum. Sa većim zumom već ne radi kako treba, tj. bude crn tmp.jpg i ne napravi raster kako treba.

Poslednja izmena: