Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Tunel

Tunel.jpg

Grupu Tunel osnovali su Vlada Janković Jet (bas, vokal), Ljuba Ninković (gitara, vokal) i Stevan Stevanović (bubnjevi) 1980 godine. Do svog prvog debi albuma objavili su tri singlice "Radio" i "Svako je zna" za PGP RTB 1980, "Natali" i "Svako je zna" za Jugodisk 1981 i "Srećna Nova Godina" i "A ti me samo gledaš" za Jugodisk 1981 godine. Debi album "Noćni prolaz" objavili su 4 Januara 1981 godine u sopstvenoj produkciji zajedno sa Robertom Nemečekom. Tekstove, muziku i aranžmane uradili su Ljuba i Vlada osim obrade "Born to be a wild" Marsa Bonfire-a (Dennis Edmonton-a). Pored singlova "Natali", "Radio" i "Svako je zna" sa albuma bih izdvojio hit "Volim sax" i "Poslednji put". Na kompilaciji "Nežna Napast" koja je objavljena 3 Juna 1982 godine za Jugodisk našle su se dve pesme grupe Tunel "Natali" i "Novogodišnji vatromet".
Drugi album "Niz tri tamne ulice" objavili su za Jugodisk 25 Aprila 1983 godine u produkciji Roberta Nemečka koje je snimljen u studiju "MS". Tekstove, muziku i aranžmane uradili su Ljuba i Vlada osim obrade Boby Womack-a "A sad je svemu kraj". Sa albuma bih izdvojio pesme "Ne budi me", "Kreni dalje" i "Ipak bih da uđem".
Početkom 1984 godine u grupu je došao Vlada Negovanović (gitara) i 15 Avgusta 1984 godine i za PGP RTB objavili su svoj treći album "Električna iluzija" u produkciji Đorđeta Petrovića. Album je snimljen Maja i Juna u studijima "V" i "VI" RTB-a. Muziku, tekstove i aranžmane uradili su Ljuba i Vlada a na albumu kao specijalni gost pojavio se Asim Sarvan koji je otpevao sve prateće vokale. Sa albuma bih pored hita "Električna iluzija" izdvojio pesme "Rokabili Anđelina", "Vreme" i "Sedam dana čekao sam voz". Za album je korišćen arhivski materijal muzeja "Nikola Tesla" u Beogradu.
27 Maja 1987 godine za PGP RTB objavili su četvrti album pod imenom "Do poslednje kapi". Album su producirali zajedno sa Batom Kostićem. Aranžmane, muziku i tekstove uradili su Vlada i Ljuba osim obrade Willie Dixon-a "Crveni petao (Little red rooster)". Na albumu su svirali i pevali: Asim Sarvan (vokali), Dragan Raičević (klavir) i Bata Kostić (gitara). Sa albuma bih izdvojio pesme "Ne plaši se" i "Jo jo" (koje su izašle na singlu iste godine), "Kleka" i "Slatka laž". Posle objavljivanja albuma grupu je napustio Vlada Negovanović a u grupu je došao gitarista Predrag Guculj.
Poslednji album "Bubnjevi preko reke" objavili su 10 Septembra 1991 godine za PGP RTB u sopstvenoj produkciji. Album su snimili Boban Petrović i Aca Vitorović. Muziku tekstove i aranžmane uradili su Vlada i Ljuba osim obrade grupe The Doors "Ulica ljubavi (Love street)". Na albumu su pevali i svirali: Asim Sarvan, Biljana Krstić i Željko Marinković (prateći vokali), Saša Lokner (klavijature), Branko Marušić Čutura (vokal u pesmi "Bela lađa") i Borko Mitić (gitara u pesmi "(Još uvek) volim sax"). Sa albuma bih izdvojio pesme "Ne boli me", "Gde si sad" i "Bela lađa". Početkom 1992 godine grupa je prestala sa radom.
Na kompilaciji "It's only rock'n'roll" koju je objavio Raglas Records 1996 godine nalazi se 17 hitova grupe Tunel.

Poklon pesme "Natali" sa prvog albuma, "Crveni petao" sa četvrtog albuma i "Gde si sad" sa zadnjeg albuma.

B.S BalkanUK Team

Diskografija

Singlovi:
Radio/Svako je zna (PGP RTB 1980)
Natali/Svako je zna (Jugodisk 1981)
Sreća Nova Godina/A ti me samo gledaš (Jugodisk 1981)
Ne plaši se/Jo jo (PGP RTB 1987)

Albumi:
Noćni prolaz (Jugodisk 1982)
Niz tri tamne ulice (Jugodisk 1983)
Električna iluzija (PGP RTB 1984)
Do poslednje kapi (PGP RTB 1987)
Bubnjevi preko reke (PGP RTB 1991)
It's only rock'n'roll (Raglas Records 1996)

Izvor: BalkanUK



 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top