Trudnici ukraden laptop u niškom porodilištu

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Trudnici ukraden laptop u niškom porodilištu





Trudnici Nataši Dinić iz Niša koja leži na odeljenju održavanja trudnoće na Ginekološko-akušerskoj klinici u Nišu ukraden je laptop iz bolničke sobe. Zbog stresa, ženi koja je u osmom mesecu trudnoće, naglo je skočio pritisak, ali srećom nije došlo do prevremenog porođaja i drugih zdravstvenih komplikacija.


283144_nis-trudnica-natasa-dinic-ukraden-lap-top251012ras-foto-b-janackovic-1_f.jpg



Krađa se desila u subotu oko 17.45 sati, a kako nam je potvrđeno u policiji, pokrenuta je i istraga.

- Izašla sam sa cimerkom na deset minuta da se prošetamo. Laptop sam ostavila ispod jastuka u kesi. Kada sam se vratila, videla sam da nema kese. U kompjuteru je bio i modem za bežični internet, punjač i miš. Sve je nestalo - priča Dinićeva.

Objašnjava da je ponela kompjuter da prekrati vreme, da bude u kontaktu sa porodicom i da se opusti jer je 15. oktobra primljena zbog visokog pritiska.

- Taman sam se stabilizovala i trebalo je da izađem, ali mi je posle toga skočio pritisak jer sam se potresla, imala sam 110 sa 150 i moram još da budem u bolnici. Srećom, nije bilo komplikacija - kaže Nataša.

Kaže da su porodilje iz drugih soba videle muškarca starog oko 30 godina kako ide od sobe do sobe i raspituje se za neku nepoznatu pacijentkinju. On je navodno ušao na odeljenje kao suprug neke porodilje i viđen je kako odlazi sa odeljenja sa kesom u rukama u kojoj je, po svemu sudeći, bio kompjuter.

- Nisam sumnjala da neko može da ga ukrade, jer je prethodnih dana stajao na krevetu, a ja sam sama bila u sobi. Osim toga, kada smo nedavno dolazili na kontrolu, radnik obezbeđenja koji sedi u kućici kod stepeništa nas je bukvalno sproveo do ultrazvuka, pa mi se činilo da je bezbedno. Kompjuter je vredan oko 500 evra, ali što je najgore, nije moj, već sam ga pozajmila od kuma - priča Dinićeva.

Rekli su joj da će je u ponedeljak pozvati da zajedno pogledaju video-snimak sigurnosnih kamera na ulazu u zgradu, ali je od tada niko nije zvao.

- Moj muž će najverovatnije tražiti nadoknadu od bolnice - navodi Dinićeva.
Porodilje na odeljenju pričaju da kruže razne priče o krađama i da su nedavno jednoj pacijentkinji ukradene cigarete i 200 dinara.

Direktor GAK-a dr Bojan Lukić kaže da se dešavalo da medicinskim sestrama i lekarima nestaju mobilni telefoni i druge stvari, ali da je nemoguće sprovesti stopostotnu kontrolu ulazaka jer je zgrada nenamenski građena, a postoji veliki pristisak građana da dolaze u posete.

- Upozoravamo sve pacijentkinje kada dolaze da ne nose sa sobom vredne stvari, ali se mnoge oglušuju o tu preporuku. Nije zabranjeno donositi stvari od kuće, ali pacijentkinje često preteruju. Uvek ih savetujem da ako imaju skuplji telefon, da ga ostave kod kuće, a da ponesu neki stari dok su u bolnici. I sestrama i lekarima su nestajali telefoni i druge stvari. Imali smo jedan slučaj da je doktoru iz ormara u radno vreme ukraden novčanik sa novcem. Nemoguće je tražiti venčane listove svim muževima kao dokaz da idu kod žene u posetu - kaže dr Lukić. On je potvrdio da je dežurno osoblje dalo izjave policiji koja vodi dalji postupak.




Izvor:
Blic.rs
 
Natrag
Top