Trogodišnji dečak visio sa balkona višespratnice

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Trogodišnji dečak visio sa balkona višespratnice












Izvor:
Blic.rs








Mališan iz Kine skupo je platio cenu dečje radoznalosti kad je zamalo pao sa balkona višespratnice u kineskoj provinciji Guangdžu.


249630_decak-kina-youtube_f.jpg



Odsustvo roditelja dečak je iskoristio da isproba akrobaciju za koju u prisustvu odraslih sigurno ne bi imao podršku.

U nameri da vidi dokle seže pogled sa terase porodičnog stana dečak se popeo na ivicu balkona. Nakon što se uverio u kvalitet pogleda on je pokušao da se vrati nazad, ali mu se tad dogodio peh koji ga je zamalo koštao života.

Mališan se okliznuo i propao između ograde balkona i metalnog držača za saksije, tako da mu se glava zaglavila između dve metalne šipke.

Prizor dečaka koji visi sa balkona višespratnice dok se koprca i pokušava da se vrati nazad uznemirio je prolaznike i komšije koje su odmah pritekle u pomoć.

Na prozoru komšijskog stana, odmah ispod terase na kojoj se odvijala drama, ubrzo se pojavio muškarac u žutoj majici. On se uzverao uz metalne šipke sa spoljne strane solitera, a zatim se našao tik ispod mališana koji je visio sa balkona.

Za to vreme na ulici su počeli da se okupljaju prolaznici koje je zabrinuo ovaj prizor, a nekolicina njih je raširila ćebe i pripremila se da uhvati dečaka u slučaju da u nekom trenutku padne.

Posle nekoliko minuta heroj u žutoj majici snagom svog tela podupro je dečaka koji se nogama oslonio na njegove ruke. Agonija je okončana i svi prisutni ubrzo su mogli da odahnu kad se dečak nekako iskobeljao i popeo nazad na terasu.




 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top