Tri načina da naučite bebu pravilnom režimu spavanja

Član
Učlanjen(a)
30.11.2011
Poruka
1.872
Tri načina da naučite bebu pravilnom režimu spavanja








Prvih nekoliko meseci nakon porođaja, najveći problem većine roditelja je kako uspavati bebu. Stručnjaci tvrde da ne postoji jednostavan način da se to uradi i predlažu različite načine za uspavljivanje. Predstavljamo vam tri načina koja bi trebalo da imaju efekta na ustaljivanje spavanja kod vaše bebe.



Neki pedijatri preporučiće svojim pacijentima da što duže dozvole deci da spavaju
u sobi roditelja, čak i sa njim u krevetu. To će omogućiti bebi da stvori utisak da je zaštićeno i neće se često buditi tokom noći. Ipak, posledica toga može da bude da dete kasnije razvije zavisnost od roditelja i da i kada odraste odbija da spava u svojoj sobi.

Sa druge strane, druga grupa stručnjaka tvrdi da je deci dovoljno da samo prvih nekoliko meseci spavaju u istoj sobi sa roditeljima. Nakon toga, predlažu oni,
beba treba da spava u odvojenoj sobi, što na početku može da mu ne odgovara, ali će zahvaljujući tome naučiti da spava samo. Ipak, ovaj način ne odgovara svim porodicama.

Pojedini pedijatri preporučuju i pomalo kontraverzniji metod, ali koji po njihvom mišljenju, može da se primeni na svaku porodicu. Bebu treba uspavati u spavaćoj sobi roditelja i kasnije je preneti u njenu sobu. Oni preporučuju da roditelji ne treba da svakog trenutka proveravaju da li beba spava i da se ne bude na svaki bebin zvuk, i da tek ujutru uđu u dečiju sobu.








Izvor: Lepota&Zdravlje
 
Član
Učlanjen(a)
05.07.2012
Poruka
34
Imam blizance od 6,5 mj. Kako kod njih uvesti režim spavanja?
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2010
Poruka
9
Ja sam majka 8mesečne bebe. Naučnici svašta pišu i smišljaju i lako je tako reći, e nemoj prići detetu ako plače ili na svaki šum. Neka hvala, nije mi teško sto puta noću da ustanem zbog svog deteta i ne mislim da će niti biti ovisna o mene, niti da će izrasti u lošu ili na bilo koji način hendikepiranu osobu. Jednostavno, meni je ona ceo svet i ja sad da se pravim pametna i vaspitavam bebu od nepunih godinu dana da ne traži mamu u toku noći neću, ne daj bože nešto da se desi, šta onda? Što se tiče uspavljivanja, nema tu neka metoda, dođe dan i da je mesecima isto uspavljujete, kada jednostavno šta god učinite ne vredi, i to je ok, malo jest da je stresno za roditelja, ali i to se preživi. A za blizance sam razmišljala i smatram da je najbolje u toj situaciji uspavljivati ih zajedno a onda ih razdvojiti da ne bude jedno drugo, pa kad koje zakuka po potrebi douspavljivati, jer u toku noći kad se i probude ne treba im dugo da opet zaspu. Uglavnom kod uspavljivanja važi deviza probati pa šta upali i tako ja radim, dojim, pa kad vidim da ništa nema od toga, onda malo nosaj, pa ako ne upali, malo u kolica, pa vozaj po kući, a nekad jednostavno dete samo želi da ga spustite u krevetac i da samo zaspi bez vas.
 
Natrag
Top