Trgovci u šoku: Za podmirenje duga nude i 'večernja druženja'

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Trgovci u šoku: Za podmirenje duga nude i 'večernja druženja'




Danas.hr 27.01.2011.

0562007.48.jpg

'U radnju mi je ušetala dotjerana gospođa koja mi duguje popriličan iznos. Bez okolišanja me upitala hoću li imati vremena da se nađemo, popričamo o dugu i pronađemo rješenje na obostrano zadovoljstvo', priča jedan od brojnih trgovaca kojima kupci u zamjenu za robu nude kojekakve kompenzacije.

Vlasnici prodavaonica u Slavoniji ovih dana svjedoče kako teško dolaze do novca za izdanu robu. Pokušavaju opomenama, pozivima i prijetnjama ovrhama, no situacija se ne popravlja. Potvrđuje to i vlasnik jedne prodavaonice bijele tehnike iz Vinkovaca, koji je želio ostati anoniman.

"Imam dužnika kojima ni nakon dvije godine nisam uspio naplatiti hladnjak ili sušilicu za rublje. Čekove koje su mi ostavili kao polog uopće ne mogu unovčiti, na pozive se ne javljaju, a kada se i jave, istresaju se na mene i pitaju kako uopće imam obraza tražiti novac kada plaću nisu primili već mjesecima. Najviše su me razočarali oni koji primaju poprilične braniteljske mirovine, a koji ne samo da ne žele podmiriti dug, nego mi još i prijete i poručuju da mi više ne padne na pamet uznemiravati ih", ispričao je sugovornik
Glasa Slavonije.

U ponudi komadi namještaja i šokački šlingeraj

Ističe i kako je u posljednje vrijeme dobio i neke poprilično neobične ponude svojih kupaca koji predlažu kompenzaciju. Tako mu dužnici nude: zlato, komade namještaja, pa čak i šokačke šlingeraje i zlatoveze. Ipak, jedna ponuda posebno se izdvaja.

"U radnju mi je ušetala jedna gospođa, savršeno dotjerana, našminkana i nafrizirana, svaka dlaka na svom mjestu! Odmah sam je prepoznao jer je riječ o osobi koja mi također duguje popriličan iznos i do koje sam već nekoliko puta pokušavao neuspješno doći. Prišla mi je i bez okolišanja upitala hoću li večeras imati vremena da se nađemo, nekamo odemo, u miru popričamo o dugu i pronađemo rješenje na obostrano zadovoljstvo", kazao je.


 
Natrag
Top