Treba mi informacija...

Član
Učlanjen(a)
27.10.2011
Poruka
22
Pozdrav.
Ja studiram graficki dizajn i na kraju sam studiranja (ostala mi jos dva ispita :) ) pa ako ima neko ko vec radi to i bavi se tim da mi kaze kolike su plate, sta treba znati tj sta se najvise trazi tu...
Ukratko da mi opise kako ide taj posao i sve da znam da vidim koliko ja znam o tome i sve to :) ...
Zahvaljujem na svim komentarima i pomoci...
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2009
Poruka
4
Pozdrav.
Ja studiram graficki dizajn i na kraju sam studiranja (ostala mi jos dva ispita :) ) pa ako ima neko ko vec radi to i bavi se tim da mi kaze kolike su plate, sta treba znati tj sta se najvise trazi tu...
Ukratko da mi opise kako ide taj posao i sve da znam da vidim koliko ja znam o tome i sve to :) ...
Zahvaljujem na svim komentarima i pomoci...


Za jednog budućeg akademskog gradjanina (koji ima nameru da nešto radi) izražavaš se nejasno.
Za početak "okači" nešto od tvojih radova, da ih prokomentarišemo.
Nisam studirao GD, ali se pored redovnog posla bavim dizajnom iz hobija (sa priličnim uspehom), i iz te perspektive ti mogu reći da je
potrebno znati bar nekoliko "osnovnih" programa za kakav-takav rad: PS, Corel ili Illustrator, Quark...
Pored toga moraš poznavati i tehniku štampanja (mislim na mašine) jer i tu postoje finese, koje je jako teško ovako opisati. Na kraju krajeva, ti si ipak student i znaš valjda sve te stvari. Što se tiče plate hm... malo si poranio, ili si zakasnio sa izborom zanimanja.
Imaš nekoliko naših sajtova koje se bave GD i gde možeš konkurisati sa svojim radovima, što će ti reći "gde se nalaziš".
Sve u svemu posao je lep i kreativan i želim ti sreću!
 
Član
Učlanjen(a)
27.10.2011
Poruka
22
Zahvaljejm na ovom svemu.
Moj fax je malo cudan tek u trecoj godini sam dobio predmete koji su vezani za ovaj smjer tako da je tu problem sad koliko znam o thenikama stampanja i svim masinama to je pitanje, imali smo predmet pa sad nesto sam naucio.
A sto se tice rada u PS, Illustratoru i Corel tu znam nesto ali sve sam sam ucio preko raznih tutorijala i nesto su nas ucili na fax-u tako da sam i tu srednja neka zalost :/ ...
Hvala ti u svakom slucaju interesuje me to posto se planiram tim baviti i uciti jos vise raditi u programima i o masinama.
Hvala na odgovoru i zelmi ti srecu...Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2009
Poruka
4
U tom slucaju, samo nastavi sa vezbanjem navedenih programa, dok ne udjes u rutinu. Sve ja stvar vezbe. Naime, i meni se desava da posle duze pauze ne umem tako brzo da "odradim" prostu stvar. Tutorijali su OK, ali ti predlazem i neku dobru knjigu, pa da krenes od osnovnih stvari, jer rad u PS-u je zna da bude frustrirajuc ako ne znas osnove.
Takodje predlazem da se tu-i-tamo javis na neki konkurs (a ima toga na netu), pa se tu pojavi sa nekim tvojim radovima. Tu ces najbolje videti koji su tvoji trenutni dometi a takodje ces videti sta to "klijent" zeli.
Sto se tice pripreme za stampu, to je poseban proces koji nisam slucajno naveo, jer kada udjes u materiju, sve svoje radove (za klijenta) ces hteo-ne hteo, morati da prilagodis stampariji t.j. njihovim tehnickim resursima.
Malo sam oduzio, ne zameri, jer sve je iz najbolje namere. Ja sam ovaj "posao-hobi" zapoceo sasvim slucajno i ucio ga na tezi nacin, jer u to vreme nije bilo toliko literature ni tutorijala. A posao je dobar ako si kreativan i imas sta da ponudis interesantno.
Pozdrav!
 
Natrag
Top