Trazenje IP adrese i podataka o posljaocu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
29.05.2010
Poruka
18
Pazi,ja sam tu admin i moderator.Na tom forumu,dozvoljeno je privremeno ostavljanje postova bez registracije jer su postojali odredjeni problemi.
Lik je ostavio par jako uvredljivih postova kao gost,tako da samo imam Ip adresu od njega,nista vise.Niti neko ima nameru da se sveti,niti bilo sta,u okviru te zajednice se fakticki otvara istraga,da tako kazem,da vidimo ko je i sta je otprilike.E,zbog toga mi treba bar neki podatak koji se moze saznati preko ip adrese.
 
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
kani se brate ćorava posla i internet siledžija ja inače volim da odem na neke forume i da provociram debile koji su mi čak prijetili da će mi doć glave ..kad sam im ostavio ime i prezime ušutili su se ja mislim da su čak i nove nikove stavili pa sad samnom fino konverzaciju vode..kako te neko može da uvrijedi preko komjputera šta ti god kaže ili napiše smješno je samo takve još više ložiš da plaču od muke...

Pridružujem se tvojim efektnim naporima da u ovaj forum..... uvedeš " Opuštenciju " i da to postane.- standard - i osnovno pravilo ponašanja....
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
obisi postove i namjesti da se nemoze postat bez registracije.
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
moze se sve saznat ali to je hakiranje i potrebno je dobro poznavanje linuxa i ostalih hakerskih alata.

Ti imas ip sad bi trebo hakirat centralu od internet posluzitelja i uspjeti nabavit njegov telefonski broj i po broju odes na internet imenik i nađes ga.
 
Član
Učlanjen(a)
29.05.2010
Poruka
18
moze se sve saznat ali to je hakiranje i potrebno je dobro poznavanje linuxa i ostalih hakerskih alata.

Ti imas ip sad bi trebo hakirat centralu od internet posluzitelja i uspjeti nabavit njegov telefonski broj i po broju odes na internet imenik i nađes ga.

Hm... Nazalost ne razumem se toliko,ali ako neko naleti da moze da mi pomogne,pusticu mu i adresu na pp

Hvala na pomoci.
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
dakle,treba mi program po kome mogu da otkrijem podatke o ip adrese,ne klasicno nest ono tipa grad i drzava,vec tacno mesto u gradu,ulica i to ako je moguce.
Ako postoji tako nesto voleo bih da me uputite.Hvala unapred

Da bi saznao Ip adresu korisnika morao bi da budes dobar sa adminom ,global moderatorom ili da napravis svoj forum i da ga pozoves. Inace to je krivicno delo davanje IP adrese drugim ljudima. Zato mani se corava posla, najjednostavnije je da admin banuje korisnika i IP adresu i mirna backa. Backa ce biti mirna ako taj ne zna da koristi proxy :dntknw:



Moj savet nateraj ga da ti posalje mail, jer tako mozes isto saznati sta te interesuje a da ne odgovaras.


Tek sada videh da si vlasnik foruma.......sorry.
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Nemoj se time baviti mnogo jer Ip adresom neces dobiti mnogo....Konkretno kod korisnika koji imaju dinamicku (promenjivu) ip adresu neces saznati pogotovu nista.Ja sam u stanju da recino pronenim 30 puta ip u minuti....putem grabbera sa dva klika misa.....

33pf137.jpg


takodje postoje korisnici koji koriste proxy...i tebi se na forumu manifestuje IP adresa proxi servera a ne njegova....I ako saznas mu ip opet nista dobices informaciju da je lociran u recimo BG (telekom) i njihovu adresu.....to jest adresu njegovog provajdera.....

Ima opcija da mu u datom trenutku posto si mod ili admin vidis ip adresu i pingujes je uz malo vise znanja i pokupis neke znacajnije informacije....takodje mu uz pomoc IP adrese i cekiranog (ako mu je cekiran)printer file sharinga mozes i uci u racunar ali to je vec polje hakovanja.....

KAo sto rece neko od kolega iz Linuxa posto je on otvoreni sistem sve se mnogo lakse radi i detaljnije moze saznati ali za sve to treba i njegovo solidno poznavanje ....

Zato mani se toga i banuj ga.......i naravno prati malo ako se registruje pod drugim nikom ip adrese......imas tih opcija u mod panelu ,da pratis korisceni ip korisnika te da uporedis ip i jos dosta raznoraznih opcija vezanih za IP adrese........

Staticki IP je vec druga prica......
 
Član
Učlanjen(a)
29.05.2010
Poruka
18
Hvala na odgovorima,rekoh da pitam i posavetujem se malo kako i sta moze da se uradi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top