Traže zabranu mokrinske Gusanijade

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Traže zabranu mokrinske Gusanijade



Društvo za zaštitu i dobrobit životinja ARKA zatražilo je danas od vlasti da zabrane borbe gusana u Mokrinu, u okviru manifestacije pod nazivom Gusanijada.

v162132p0.jpg


To društvo je ocenilo da se životinje tim takmičenjem "muče i zlostavljaju
" i najavilo prijave protiv učesnika manifestacije, kao i nadležnih zbog toga što je nisu zabranili.

"Ukoliko i ove godine nadležni... ne zabrane održavanje borbi gusana i ne podnesu prijave protiv učesnika i organizatora, ARKA će to uraditi umesto njih", navedeno je u saopštenju.

Predstavnik Udruženja Belo pero, organizatora Gusanijade u Mokrinu, Živko Terzić je u izjavi agenciji Beta odbacio optužbe Društva za zaštitu životinja ARKA.

"Nije reč o borbi, već o nadmetanju gusana", rekao je on i dodao da ne dolazi do "borbi do smrti".

Gusanijada u Mokrinu je održana danas.


Izvor: Beta
 
Član
Učlanjen(a)
05.03.2010
Poruka
1
Iskreno, samo sam čekao kada će se oglasiti neko Društvo za zaštitu životinja ovim povodom. Zaista mislim da su ovakva Društva potrebna, posebno imam pozitivno mišljenje prema Orki, koja je mnogo učinila za humaniji odnos ljudi prema životinjama, ali da ponekad preteruju - preteruju...
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
U ciljeve kojekakvih organizacija i "nevladinih organizacija" neću da ulazim, ali da se tu radi po principu "lezi 'lebu da te jedem" to znam! Ljudi ginu u saobraćaju, deca umiru od kojekakvih (izlečivih) boleština po svetu, glad i siromaštvo na sve strane, ratovi, globalizacija, narkomanija... Al' neko se brine o preživljavanju kišnih glista u subtropskom pojasu, u vreme punog meseca... wacko2
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
1.291
Hmmm....pita li se neko za bikove u koridi?

Ko ih juri,ko probada,ko ganja...ili koga oni ganjaju?

Neznam da li je neki bik odgovararo za posledice koje je napravio nekom toreadoru?

A toreadori odgovaraju za mucenje i izivljavanje....
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
Da, baš tako.
Gusanijada je obeležje Mokrina, isto kao i takmičenje u tucanju Uskršnjim jajima. Jedno su prave borbe, gde životinje stvarno stradaju, a sasvim drugo tradicija.
I ja cenim ono što Orka radi, ali ovo je stvarno preterivanje.
 
Natrag
Top