Tošić: "Želim više da igram"

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Tošić: "Želim više da igram"
22. jul 2009.

12722240064a6755ecccb9c869025898_big.jpg


Zoran Tošić konačno je dobio priliku da igra za prvi tim Mančester Junajteda na azijskoj turneji tog kluba.

22-godišnji bivši fudbaler Partizana proveo je 62. minuta na utakmici sa Malezijom i učestvovao u akciji kod drugog gola. "Srećan sam što igram za ovaj klub i dajem najbolje od sebe svaki dan. Nadam se da ću u narednim utakmicama dobiti šansu i pokušaću da igram najbolje što mogu", rekao je Tošić za zvanični sajt kluba.

Tošić je od dolaska iz Partizana igrao za rezerve Mančester Junajteda, a za prvi tim je debitovao u FA kupu protiv Totenhema.

"Za mene su važne utakmice za rezerve. Poslednjih šest meseci nisam igrao mnogo za prvi tim. Nije dobro ako samo treniram – moram i da igram. Srećan sam jer sam igrao mečeve i za rezerve jer mi to pomaže da ostanem u dobroj formi i znači da sam spreman ako dobijem šansu za prvi tim", izjavio je Tošić.

Srpski reprezentativac smatra sa se fudbal u Engleskoj i Srbiji veoma razlikuju.

"Bio sam nervozan tokom prvih nekoliko mečeva ovde. Morate da budete jaki i veoma dobro pripremljeni za svaku utakmicu. Sve je drugačije, ali sam se navikao. Za mene je ovo najbolja liga na svetu", rekao je Tošić.

22-godišnji igrač kaže da mu je po dolasku u Mančester najviše pomogao Nemanja Vidić.

"Znamo se iz reprezentacije i on mi je pre dolaska pričao dosta o Mančesteru, kako se ovde igra, kao i šta se očekuje od svakog igrača, na terenu i van njega. Stalno sam sa njim, ali mogu da kažem da su svi u klubu zaista dobri prema meni i da mi svi pomažu koliko mogu", kaže Tošić.

Izvor: B92, ManUtd
 
Natrag
Top