Tošić: Teretana i Ferguson su mi najviše pomogli!

Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Tošić: Teretana i Ferguson su mi najviše pomogli!
14. avgust 2009.


00007919.jpg


Fudbalska reprezentacija Srbije dobila je u Pretoriji selekciju Južne Afrike (3:1), ali i Zorana Tošića Bambija, koji se predstavio u lepšem svetlu nego ikada pre. Član Mančester junajteda ušao je u igru s klupe početkom drugog poluvremena prijateljskog meča i rešio pitanje pobednika. Postigao je dva gola za Srbiju, a onaj vodeći bio je ujedno i njegov prvenac u dresu nacionalnog tima. Dva puta je matirao golmana Kunea, a u više navrata lomio kičmu defanzivcima afričke selekcije i proigravao saigrače. Domaći novinari jednoglasno su ga proglasili igračem utakmice, pa je dobio i nagradu od 10.000 južnoafričkih ruana, odnosno 1.000 evra.

- Srećan sam zbog golova, naročito prvog kojim sam probio led u državnom timu. Mnogo mi znače na planu samopouzdanja, da se u ovako dobrom raspoloženju i raspucan vratim u klub. Drago mi je što sam proglašen za igrača utakmice, a nagrada koju sam dobio je simbolična, iskoristili smo je da zajedno proslavimo pobedu - rekao je tošić za dnevni list Press.

Prvi pogodak Zorana Tošića u srpskom dresu bio je „runijevski"! Poput saigrača iz Mančester junajteda Vejna Runija, koji snagom brzog voza razbija protivničke odbrane, i Bambi je u Pretoriji razgrnuo protivnike, nosio afričkog štopera na leđima i poslao preciznu loptu u golmanov levi ćošak! Na „Super stadionu" se najbolje videlo šta sve može da se nauči u radionici ser Aleksa Fergusona.

- Naučio sam da ne bežim od duela, već da ih izdržim, da pobedim u njima i izborim se za što bolju poziciju. Mislim da sam sve bolji na tom planu i nadam se konstantnom napretku. Veliki plus je u tome što sam trenutno u klubu kakav je Mančester junajted, gde se izuzetno dobro radi s igračima i gde pored sebe imam sjajne fudbalere od kojih mogu mnogo da naučim. Na treninzima radim maksimalno, ostajem posle toga da treniram individualno, teretana je takođe umnogome zaslužna za moju snagu i kondiciju. Naučio sam da je to jedini put, kojeg moram da se pridržavam i ne preostaje mi ništa drugo nego da nastavim još jače, jer zaista želim da napravim uspešnu karijeru i da budem zadovoljan svojom igrom.

Bivšem fudbaleru Partizana samopouzdanje nije nedostajalo do sada, ali je ono posle simultanke s Južnoafrikancima na još većem nivou. Zato se Tošić ne opterećuje minutažom u predstojećoj sezoni, već želi mirno da sačeka svoju šansu i iskoristi je poput one u Pretoriji.

- Očekuje nas više od 70 mečeva u sezoni, tako da će za svakog fudbalera Mančestera biti dovoljno prostora da se dokaže i da se nametne. Siguran sam da ću svoju šansu da dobijem i ne opterećujem se time kolika će biti moja minutaža, već da iskoristim priliku kada se bude ukazala - staloženo je konstatovao Tošić.

Prošle sezone Bambi Tošić bio je glavni adut Partizana u pohodu na Evropu, a ove sezone bez njega su crno-beli neočekivano posrnuli.
- Pratim sve što se dešava i sve me zanima. Gledao sam sve utakmice Partizana do sada, ali šta da vam kažem... Bilo je šta je bilo, nema vremena da igrači Partizana sada padaju u depresiju zbog Apoela, već da se kvalifikuju u Ligu Evrope. Svim srcem sam uz njih i želim im sve najbolje u novoj sezoni, biću njihov veliki navijač!
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
790
Tebra....jel ti ne lici malo Bambi na onog Luku iz Timok-a ? :)
 
Natrag
Top