Torta sa sirom i vocem

Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
Torta sa sirom i vocem

70040-big-frischkaesetorte-mit-broeselboden-und-blaubeeren.jpg


Podloga:
125 grama piskota
80 g krokant lesnika (Image)
150 g brašna

Za punjenje:

500 gr krem sira (Quark, Marskapone...)
200 gr Jogurta
2 prstohvata rendane kore limuna
1 kesica glazure
60 g šećera
120 ml vode

Za preliv:

350 gr borovnica (ili neko drugo voce)
1 glazura
2 kašike šećera
250 ml vode

Piskote staviti u obicnu kesu i oklagijom ih valjati, da se dobiju mrvice. Buter staviti u posudu na toplu ringlu, da se topi lagano. Kad je skroz omeksao, dodati mu piskote i lesnike. To lepo umesati, da se dobije kompaktna masa.
Formu za pecenje otvoriti, staviti papir za pecenje i onda je, preko papira zatvoriti (lakse je tako nego seci papir, ne curi na krajevima).
Tu masu sa piskotama sipati u formu i kasikom poravnjati.

Punjenje:
Sipati 120ml vode u drugu posudu, secer i glazuru. Mesati na blagoj vatri dok ne pocne da se zgusnjava. Mesati svo vreme. Kad se pocne zgusnjavati, skinuti sa vatre.
Umutiti lagano mixerom sir sa jogurtom i malo limuna. U to sipati glazuru (ne fali sto je topla) i jos malo mutiti.
Potom ga preliti preko piskota, u tepsiji. Poravnati kasikom.

Preliv:
250ml hladne vode sipati u posudu, dodati secer i glazuru. To na ringlu i mesati dok ne pocne da se zgusnjava (ne previse gusto). Potom voce izruciti u posudu sa glazurom i pomesati tako sto protresemo posudu, da se svo voce lepo umesa u masu. Ne mesati kasikom, da se voce ne raspadne i ne pusti boju. Nek tako odstoji par minuta a onda preliti preko fila. Ne sipati direktno na fil, vec preko kasike. Da ne bi voce potonulo u fil, vec da ostane samo na povrsini.
Odloziti u frizider min. 3 h.


Izvor: Chefkoch.de


Ja sam upravo zavrsila sa njim. :) Napravila sam sa mesanim vocem. I to zamrznutim. Cekam da se stegne bar 3h u frizideru....videcemo na sta lici :D Ja sam koristila Marskapone sir a u fil sam stavila crvenu glazuru.


Evo ga, gotov je. Ukusan je i nije previse sladak a socan.
Pogledajte prilog 541



Bela glazura
Tortenguss_klar_3er.jpg


Crvena glazura
gdcom_2087_619490782

 
Poslednja izmena:
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Divno izgleda, a pretpostavljam da je isto tako i ukusan. Maskarpone sir se inače koristi i za jedan od mojih omiljenih kolača - tiramisu, mada može i ono što se kod nas zove sremski sir, naravno, nesoljen. :)
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
Malo je kiselkast, tu su maline, ribizle, kupine i visnje. Svo kiselo voce :) Ali ja volim. Meni nije kiseo, taj fil ga dosta ublazi. Sledeci put cu kombinovati tropsko voce. Sveze, pa moze da se kombinuje i slaze po ukusu. :) Ovo sad je bilo zamrznuto. Znaci, moze i to.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Mislim da može da se kombinuje čak i sušeno voće, koje prethodno malo pustiš da omekša u toploj vodi. :)
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
E pa sad....ne znam. Ja sam uvek pre za sveze. Suseno voce ipak izgubi na aromi ili ima skroz neki drugaciji ukus od uobicajenog. Kao npr. susene banane ili breskve.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Pazi, ja volim da u ove sveže kombinacije ubacim i seckane sušene kajsije ili grožđe, koje kad potopim u toplu vodu, malo aromatizujem nekim likerom. To su mi neke super kombinacije.
Ok kad imaš sveže, ali zašto ne pomešati. U suštini, ja mnogo eksperimentišem, i u životu jedan kolač nisam napravila dva puta na isti način. :)
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
Ma, moras sve probati da bi znao sta ti se dopada a sta ne....:)
 
Natrag
Top