Tornado „Sosa" za minut i po opustošio jedan salaš

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.989
SOMBOR 14. 05. 2010
PRESS

Tornado „Sosa" za minut i po opustošio jedan salaš


Nesvakidašnji događaj za naše prostore prekjuče po podne desio se na somborskom salašu Gradina.

1407.jpg


Prevrnuta kamp-prikolica...
Posledice kratkotrajnog nevremena atrakcija za Somborce


Za samo minut i po, tornado, odnosno „pijavica", koja se formirala u blizini salaša Gradina, ponela je sa sobom prikolicu sa košnicama, kamp-kućicu, iščupala nekoliko betonskih stubova, polomila drveće i napravila štetu u ataru pod šećernom repom i pšenicom.
Na salašu Đure Bošnjaka „pijavica" je odnela crep i dimnjak sa kuće, a Milivoj Ajvaž koji živi na Bošnjakovom salašu kaže da tako nešto za svojih sedamdesetak godina života nije doživeo.
- Baš u tom momentu sam bio u kući, čuo sam fijuk vetra i pošto su se vrata zalupila, prišao sam da ih pridržim jer se napolju čula neka lomljavina - kaže Milivoje i dodaje da je prava sreća što je „pijavica" zahvatila malu površinu jer na drugom salašu udaljenom stotinak metara nije bilo nikakve štete. Nadležne gradske službe su izašle na teren, ali podataka o procenjenoj šteti još nema.
Bošnjakov salaš je juče bio prava atrakcija za Somborce koji su dolazili da vide posledice koje je napravila „pijavica". Ljubitelji interneta na „Fejsbuku" su objavili na desetine fotografija slikanih kamerom mobilnog telefona i ovom nesvakidašnjem somborskom tornadu dali ime „Sosa".

(M. B. V.)





 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Tornadima se u pravilu daju ženska imena. Vjerovatno da se ukaže na onu drugu, tamnu stranu žene. Ali da Sosa, za koju iz viceva znamo da rado preuzima inicijativu, ovakav džumbus napravi, to nisam očekivao. Vjerovatno je u pitanju ljubomora i osveta.
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
933
Vidi ti "Sosu" mora da je lala nesto mLogo lose naradio u Somboru pa ga kaznila :p
 
Natrag
Top