Topola: Predsednik opštine Topola kolima povredio pešaka

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Predsednik opštine Topola kolima povredio pešaka


Blic

Dragan Jovanović, predsednik opštine Topola, prekjuče oko 19 sati u selu Blaznava kod Topole kolima je naleteo na pešaka Đorđa Aleksića iz ovog mesta nanevši mu teške povrede glave i grudi.

216622_1010-dragan-jovanovic-foto-dimitrije-goll_f.jpg


Predsednik opštine Dragan Jovanović


Nakon udesa predsednik opštine je Aleksića ubacio u svoj automobil i odvezao u Dom zdravlja Topola. Nakon što mu je ukazana prva medicinska pomoć, nastradali pešak je sa frakturom lobanje i lica, teškim povredama vilice i grudnog koša prebačen u Urgentni centar Kliničkog centra u Kragujevcu.

- Njegovo stanje je u ovom trenutku stabilno. Ima veoma teške telesne povrede glave i grudnog koša. Nakon detaljne analize njegovog stanja biće određen dalji tok lečenja - rekla je za “Blic” Vanja Đorđević, portparol Kliničkog centra u Kragujevcu.

Dejan Nikolić, rođaka povređenog pešaka, navodi da je Aleksića mogla da zadesi i gora sudbina da se u trenutku nesreće pored njega nije nalazio i njegov sin M. A. (14).

[TABLE="class: antre_r back_c_1, align: right"]
[TR]
[TD]Udes i 2011.
Dragan Jovanović lakše je bio povređen početkom septembra prošle godine kada je na njegov automobil u Blaznavi naleteo džip beogradskih tablica. Da bi izbegao udarac vozila koje je iz suprotnog pravca prešlo na njegovu stranu, Jovanović je skrenuo u kanal i povredio se.
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


- Vraćali su se iz komšiluka i kretali su se ka svojoj kući ivicom kolovoza. Odjednom je iz krivine između hladnjače i mesne kancelarije naišao automobil kojim je upravljao Jovanović. Iako je ulica neosvetljena zbog restrikcija, M. P. je brzo reagovao i povukao svog oca u stranu.

Nažalost, to nije bilo dovoljno, pa ga je Jovanović zakačio bočnom stranom automobila - prepričava udes Aleksićev rođak Dejan i dodaje da ovo nije prvi saobraćajni incident predsednika opštine, već da je do sada imao desetak incidenata.

“Blic” je pokušao od Ministarstva unutrašnjih poslova da utvrdi istinitost Nikolićevih tvrdnji, međutim, do zaključenja ovog broja te informacije nismo uspeli da dobijemo.

- Analiza krvi pokazala je da Dragan Jovanović nije u trenutku nesreće imao alkohol u organizmu. Protiv njega će biti podneta krivična prijava zbog krivičnog dela ugrožavanja bezbednosti saobraćaja - rekao je za “Blic” Slobodan Lazarević, portparol Policijske uprave Kragujevac.

Dragan Jovanović potvrdio je da je učestvovao u udesu ističući da mu je veoma žao što je povredio, kako kaže, svog komšiju i prijatelja.

- Veoma mi je teško zbog udesa, jer mi je Đorđe porodični prijatelj. Kretao se po sredini puta i nisam mogao da ga izbegnem. Posle udesa sam ga odmah stavio u kola i odvezao u Dom zdravlja. U stalnom sam kontaktu sa lekarima iz Kragujevca, a bio sam u poseti i njemu i njegovoj porodici - rekao je Jovanović i odgovorio da su optužbe kako je počinio nekoliko saobraćajnih prekršaja netačne i da mu to smeštaju politički protivnici.
 
Natrag
Top