Tomić: Jako verujem u našu ekipu!

Član
Učlanjen(a)
04.07.2009
Poruka
283
Fudbalski klub Partizan na najbolji mogući način započeo je takmičenje u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Crno-beli su napunili mrežu Rila i sa ukupnih 12:0 izborili plasman u treće kolo gde ih dočekuje kiparski APOEL. Sportski direktor našeg prvaka Ivan Tomić posle prvog koraka na ovosezonskoj evropskoj sceni ima puno razloga za zadovoljsvo...

- Činjenica je da se u ovom trenutku nalazimo u više nego pozitivnom stanju. Razlog je što smo prvu prepreku ka Ligi šampiona više nego uspešno odradili. Mi smo taj meč već zaboravili i razmišljamo samo o APOEL-u. Kiprani su ozbiljniji protivnik i zbog toga pokušavamo da onih 12:0 protiv Rila igračima izbrišemo iz glave, da im ostane doza neophodnog samopouzdanja, a nikako prepotencija i euforija - započeo je razgovor Tomić. - Mišljenja smo da imamo ekipu koja ima stabilnost, koju je pokazala u te dve utakmive sa Velšanima i da nismo ekipa u kojoj može da dođe do varijacija i samozadovoljenja. Imamo iskusne i veoma ambiciozne igrače u sklopu sa mlađim fudbalerima koji bi sve dali za uspeh Partizana. Možda zvuči kao fraza, ali mislim da smo napravili pravi miks. Imamo ambicije, kvalitet i motivaciju i mislim da ćemo uz veliku podršku naših navijača učiniti sve da prođemo i narednu prepreku pred kojom se nalazimo.

Partizan je više nego ubedljivo prošao Ril, ali mnogo više od rezultata može da raduje zalaganje svih igrača, pogotovo onih iskusnijih...

- Za mene kao zaposlenog u Partizanu milina je videti da Krstajić sa 35 godina od prvog do poslednjeg minuta igra sa istim žarom, voljom i elanom. Isto to rade Đoređević, Gavrančić i Moreira, najiskusniji igrači, koji nijednog trenutka ne doziraju utakmicu nego daju maksimum i imaju maksimalnu koncentraciju. Delim mišljenje naših navijača da je ekipa ozbiljno odradila dvomeč sa Rilom iako nije lako da se neko motiviše posle 4:0 iz prve utakmice. To pokazuje ljubav prema klubu čiji dres nose i odgovornost da zadovolje navijače koji su platili kartu.

Ponosni direktor crno-belih apostrofira i sjajnu atmosferu u klubu.

- Imamo sjajnu atmosferu i činjenica je da mi, bivši igrači koji smo u klubu, veoma potenciramo na tom odnosu. Ne potenciramo na odnosu uprava-stučni štab-igrači već da smo svi jedno. Takav pristup imamo, kanstantno smo ovde u SC "Teleoptik", na svakom treningu prve ekipe i na raspolaganju smo svakom igraču 24 časa za pomoć u rešavanju bilo kakave vrste problema.

I dok se fudbaleri Partizana pripremaju za prvu utakmicu na Kipru protiv APOEL-a, po medijama su ponovo postale akutelne priče o odlascima iz Humske. Pored Obradovića, koji je već duže vremena zastupljen, nova imena su Ljubomir Fejsa i Lamin Dijara. Ivan Tomić smatra da sve to može negativno da utiče na igrače...

- Meni se ta pisanja uopšte nisu dopala. Ivan Obradović u jednom trenutku nije znao kada se probudi i kada pročita novine u kojoj se zemlji nalazi i gde nastavlja karijeru. Razumem medije i njihovu potrebu za bombastičnim naslovima i ekskluzivom, ali ne mogu da razumem da se u jednim novinama pojavi da se tri naša igrača nalaze pred izlaznim vratima, a dobro je poznato da smo rekli da će nas jedan igrač napustiti iz razloga da bi mogli da preživimo. To je činjenično stanje koje ja ne prihvatam ali moramo da se pomirimo sa tim. To ide do te mere da se spominju Fejsa, Obradović i Dijara i da sve što se piše o Partizanu u ovom trenutku bude odlazak tih igrača. To nije fer ni prema tim momcima, ni prema klubu, a ni prema navijačima koji se pogrešno informišu. Naravno da takva pisanja mogu da nas poremete. Moje razmišljanje je da tu nema nikakve zle namere već isključive potrebe za ekskluzivom. Mnogo puta sam se s tim susreo, u svakom prelaznom roku. U ovom je bilo jako puno informacijama totalno netačnih u kojima se spominju imena za koja nikada nisam čuo. Sve su to stvari koje mogu da se odraze na psihološko stanje pojedinih igrača. Nekada to može da bude tendenciozno, nekada nenamerno, ali u svakom slučaju na mlade momke može da utiče.

Tomić ne isključuje mogućnost da još neko pojača Partizan ovog leta.

- Ne bih isklučio tu mogućnost, iako ne radimo intezivno na tome. Koncentrisani smo na ekipu i utakmice koje nas očekuju.

Povoljan ishod dvomeča sa APOEL-om za Partizan znači sigurno učešće bar u Ligi Evrope ove sezone. Ipak, Tomić kaže da oni u klubu ne razmišljaju na taj način, već utakmice sa Kipranima vide kao još jednu prepreku ka LIGI ŠAMPIONA.

- Prioritet u ovom trenutku je da se spremamo za određen cilj koji smo sebi postavili. Na dvomeč sa APOEL-om gledamo kao na mogućnost da napravimo još jedan korak ka Ligi šampiona, a ne kao garanciju za učešće u Ligi Evrope. Mi želimo da idemo utakmicu po utakmicu. Koncentrisani smo na prvi meč protiv ekipe koja je pokazala kvalitet. Mi ih ne dižemo u zvezde, niti nas spuštamo. Jenostavno ne želimo da se po novinama razmećemo izjavama jer se ne pobeđuje u novinama već na terenu. Jako verujemo u našu ekipu i mislimo da je to sasvim dovoljno.smile3
 
Natrag
Top