TKO i ZAŠTO je ubio Gospodina Isusa?

Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
TKO je ubio Isusa?
ZAŠTO je Isus bio ubijen?

Da li je Gospodina Isusa UBIO - Pilat?
--------------------------------------------

MATEJ 27,24

Kad Pilat vidje da ništa ne koristi, nego da biva sve veći metež, uzme vodu i opere ruke pred svjetinom govoreći: "Nevin sam od krvi ove! Vi se pazite!

------------------------------------------------------------------------------------

MARKO 15,14

Reče im Pilat: "Ta što je zla učinio?" Povikaše još jače: "Raspni ga!

-----------------------------------------------------------

LUKA 23,4

Tada Pilat reče glavarima svećeničkim i svjetini:
"Nikakve krivnje ne nalazim na ovom čovjeku!

-------------------------------------------------------------

IVAN 19,4

A Pilat ponovno iziđe i reče im: "Evo vam ga izvodim da znate:
ne nalazim na njemu nikakve krivice.

IVAN 19,6

I kad ga ugledaše glavari svećenički i sluge, povikaše: "Raspni, raspni!" Kaže im Pilat: "Uzmite ga vi i raspnite jer ja ne nalazim na njemu krivice.

----------------------------------------------------------------------

DJELA APOSTOLSKA 3,13

Bog Abrahamov, Izakov i Jakovljev, Bog otaca naših, proslavi slugu svoga, Isusa kojega vi predadoste i kojega se odrekoste pred Pilatom kad već bijaše odlučio pustiti ga.

-----------------------------------------------------------------

Očito je da - PILAT - nije ubica Isusa.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Da li se svi slažemo da je Isus lažno optužen?
Što je bila lažna optužba?

MATEJ 26,

(59) A glavari svećenički i cijelo Vijeće tražili su kakvo lažno svjedočanstvo protiv Isusa da bi ga mogli pogubiti. (60) Ali ne nađoše premda pristupiše mnogi lažni svjedoci. Napokon pristupe dvojica (61) i reknu: "Ovaj reče: 'Mogu razvaliti Hram Božji i za tri ga dana sagraditi.'" (62) Usta nato veliki svećenik i reče mu: "Zar ništa ne odgovaraš? Što to ovi protiv tebe svjedoče?"

(63) Isus je šutio. Reče mu veliki svećenik:
"Zaklinjem te Bogom živim:
Kaži nam jesi li ti Krist, Sin Božji?"


(64) Reče mu Isus:
"Ti kaza!
Štoviše, kažem vam: Odsada ćete gledati

Sina Čovječjega gdje sjedi zdesna Sile
i dolazi na oblacima nebeskim
."

(65) Nato veliki svećenik razdrije haljine govoreći:
"Pohulio je! Što nam još trebaju svjedoci! Evo, sada ste čuli hulu!

(66) Što vam se čini?" Oni odgovoriše:
"Smrt zaslužuje!"

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Svećenik pita Isusa – Da li si ti Sin Božji?
Isus odgovara – Ti kaza – što znači potvrda - Jesam, ja sam Sin Božji.

Isus sa izrečenim – Ti kaza – potvrđuje da je On Sin Božji.
Svećenik na Isusovu potvrdu da je On Sin Božji,
tvrdi da je Isus pohulio, jer se pravio Sinom Božjim.
Koja je to hula?
Isus je rekao istinu – Sin je Božji.
Isus nije rekao – Ja sam Bog.
Ali svećenik je to tako lažno prikazao,
da je Isus rekao da je On Bog.
Ali Isus to nije rekao. Isus nije nikada nigdje rekao – ja sam Bog.
Isus je lažno optužen.
Svećenik je izjednačio Isusovu izjavu – Ja sam Sin Božji, sa Ja sam Bog.
Isus je lažno optužen i na temelju lažne optužbe pogubljen.
Svećenik je lažno prikazao da je Isus izjavio da je On Bog.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
TKO je ubio Isusa?

Očito je da - PILAT - nije ubica Isusa.

Isus nije ni pobijao da nije kralj ,stime jese izjednačijo . (Odvedoše ga Pilatu i stadoše ga optuživati:"Ovoga nađosmo kako zavodi naš narod i brani davati caru porez te za sebe tvrdi da je Krist, kralj.", Luka, 23, 2).

Tuj Ivan potvrđuje daje Isus kralj , gdjese opet izjednačuje.Ivan :
19 Pilat iznad njega dade postaviti natpis: 'Isus Nazarećanin, kralj židova.'

20 Mnogi su židovi pročitali taj natpis jer se mjesto na kojemu je Isus raspet nalazilo blizu grada; natpis je bio na hebrejskomu, latinskomu i grčkomu.

21 Svećenički poglavari rekli su Pilatu: 'Neka umjesto "kralj židova' stoji: "Za sebe je tvrdio: "Ja sam kralj židova'.

22 'Neka ostane kako sam napisao!' odgovori im Pilat.

23 Pošto su vojnici raspeli Isusa, razdijele njegovu odjeću na četiri dijela, svakomu po jedan. Uzmu mu i košulju. Kako nije imala šava, već je bila otkana u jednome komadu,

24 kazaše: 'Nemojmo ju parati. Bacimo za nju kocku pa komu dopadne.' Time se ispunila riječ iz Svetoga pisma: 'Razdijeliše među sobom moju odjeću, a za haljinu baciše kocku.'[a]Tako su i učinili.

Koje kriv za Isusovu smrt ? Pomome pilat naj manje.


Kajfa je želio isprovocirati Isusa i iz njegova odgovora doći od optužbe. Rekao je Isusu: "Zar ništa ne odgovaraš? Što to ovi protiv tebe svjedoče? (Mt 26,62)" Budući, da je Isus šutio, Kajfa mu postavi pitanje: "Zaklinjem te Bogom živim: Kaži nam jesi li ti Krist, Sin Božji? (Mt 26, 63)" Isus nije mogao šutjeti na zaziv imena Božjeg. Već prije izjavio je, da je Sin Božji pa da ovaj put šuti ili niječe, narod bi pomislio da vara. Priznao je, da je Sin Božji i dodao: "Odsad ćete gledati Sina Čovječjega gdje sjedi zdesna Sile i dolazi na oblacima nebeskim (Mt 26, 64)". Židovi su razumijeli što im je rekao. To je značilo, da vlada zajedno s Bogom Ocem na nebu i da će na kraju vremena doći suditi žive i mrtve. Kajfa je razderao svoju haljinu do prsa, da pokaže da se zgraža nad Isusovom izjavom i dodao: "Pohulio je! Što nam još trebaju svjedoci?
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Kajfa je želio isprovocirati Isusa i iz njegova odgovora doći od optužbe. Rekao je Isusu: "Zar ništa ne odgovaraš? Što to ovi protiv tebe svjedoče? (Mt 26,62)" Budući, da je Isus šutio, Kajfa mu postavi pitanje: "Zaklinjem te Bogom živim: Kaži nam jesi li ti Krist, Sin Božji? (Mt 26, 63)" Isus nije mogao šutjeti na zaziv imena Božjeg.

Nitko nije spomenuo Ime Sveto Boga Jedinoga - JAHVE.
Isus je Ime koje je Isus dobio OD Boga Jahve.
Matej 1,21
Rodit će sina, a ti ćeš mu nadjenuti ime Isus jer će on spasiti narod svoj od grijeha njegovih.

Isus = OD Jahve dolazi Spasenje
OD Koga?
--------------------------------------
Krist - je titula!
G5547ΧριστόςChristoskhris-tos'
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

From G5548; anointed, that is, the Messiah, an epithet of Jesus: - Christ.
…………………………………………………………………
Od G5548, pomazanik, to jest Mesija, epitet Isusa: - Krist.


Već prije izjavio je, da je Sin Božji pa da ovaj put šuti ili niječe, narod bi pomislio da vara. Priznao je, da je Sin Božji

Tako je!
Nije nikada reko - Ja sam Bog.
Reko je samo - Ja sam Božji Sin.

i dodao: "Odsad ćete gledati Sina Čovječjega gdje sjedi zdesna Sile

TKO je SILA?
Bog Otac Jahve.

KOME Zdesna sjedi Isus?
Bogu Ocu Jahvi.

i dolazi na oblacima nebeskim (Mt 26, 64)". Židovi su razumijeli što im je rekao. To je značilo, da vlada zajedno s Bogom Ocem

S KIME će Isus vladati?
Sa Bogom Jahvom.
Gdje će sjediti Isus - Vječno Zdesna Božjeg prijestolja.
NE na Božjem prijestolju- jer nije Bog.


na nebu i da će na kraju vremena doći suditi žive i mrtve.
Kajfa je razderao svoju haljinu do prsa, da pokaže da se zgraža nad Isusovom izjavom i dodao: "Pohulio je! Što nam još trebaju svjedoci?

I što je bila optužba?
PRAVIO SE BOGOM!
KAKO?
Zato što je reko - Bog mi je Otac!
Zato što je reko - Ja sam Božji Sin!

Problem je izjednačavanje - BOG i Božji Sin.
A TO nije isto.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
MARKO 14,


(55) A glavari svećenički i cijelo Vijeće, da bi mogli pogubiti Isusa, tražili su protiv njega kakvo svjedočanstvo, ali nikako da ga nađu. (56) Mnogi su doduše lažno svjedočili protiv njega, ali im se svjedočanstva ne slagahu. (57) Ustali su neki i lažno svjedočili protiv njega: (60) Usta nato veliki svećenik na sredinu i upita Isusa: "Zar ništa ne odgovaraš? Što to ovi svjedoče protiv tebe?

(61) A on je šutio i ništa mu nije odgovarao. Veliki ga svećenik ponovo upita: "Ti li si Krist, Sin Blagoslovljenoga?"

(62) A Isus mu reče:"Ja jesam!I gledat ćeteSina Čovječjega gdje sjedi zdesna Sile i dolazi s oblacima nebeskim."

(63) Nato veliki svećenik razdrije haljine i reče: "Što nam još trebaju svjedoci? (64) Čuli ste hulu. Što vam se čini?" Oni svi presudiše da zaslužuje smrt.


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


Što je svećenik pitao Isusa?

Ti li si Krist, Sin Blagoslovljenoga?

Što Isus odgovara na to?

Ja jesam.

Što je Isus sa izjavom – Ja jesam – potvrdio?

Isus je potvrdio ono što Ga je svećenik pitao.

Svećenik je pitao Isusa – da li si ti Sin Božji?

A Isus je to potvrdio sa izrečenim – Ja jesam.

Što je Isus izjavio sa – ja jesam?

Isus je rekao – ja sam Sin Božji.

Isus nije nikada rekao – Ja sam Bog.

A lažno je optužen kao da je rekao – Ja sam Bog.

To bi bila hula, ali – Isus to nije nikada rekao.

Izjava – ja jesam – je obična svakodnevna izjava svih ljudi.

Ja jesam – nema nikakove veze sa time da je to izjava Boga o Njegovu Imenu.

Iz gornjih stihova – to je sasvim jasno.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
LUKA 22,
(66) A kad se razdanilo, sabra se starješinstvo narodno, glavari svećenički i pismoznanci te ga dovedoše pred svoje Vijeće (67) i rekoše: "Ako si ti Krist, reci nam!" A on će im: "Ako vam reknem, nećete vjerovati; (68) ako vas zapitam, nećete odgovoriti. (69) No od sada ćeSin Čovječji sjedjeti zdesnaSileBožje."

(70) Nato svi rekoše: "Ti si, dakle, Sin Božji!" On im reče: "Vi velite!Ja jesam!"

(71) Nato će oni: "Što nam još svjedočanstvo treba? Ta sami smo čuli iz njegovih usta!"

Što je svećenstvo pitalo Isusa?
Ti si, dakle, Sin Božji
Što Isus odgovara na to?
Vi velite!Ja jesam
Što je Isus sa izjavom – Ja jesam – potvrdio?
Isus je potvrdio ono što Ga je svećenik pitao.
Svećenik je pitao Isusa – da li si ti Sin Božji?
A Isus je to potvrdio sa izrečenim – Ja jesam.
Što je Isus izjavio sa – ja jesam?
Isus je rekao – ja sam Sin Božji.
Isus nije nikada rekao – Ja sam Bog.
A lažno je optužen kao da je rekao – Ja sam Bog.
To bi bila hula, ali – Isus to nije nikada rekao.
Izjava – ja jesam – je obična svakodnevna izjava svih ljudi.
Ja jesam – nema nikakove veze sa time da je to izjava Boga o Njegovu Imenu.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Isusa Krista našeg Spasitelja je ubio grijeh - prekršaj Božjeg Zakona 10.zapovijedi
prvo evin zatim adamov
a hebreji i rimljani su bili samo oruđe kojima se poslužio sotona da oduzme život Kristu

"Ja Jesam" kršćani ne koriste u svakodnevnom govoru, jedino kada govore o Bogu
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Isusa Krista našeg Spasitelja

Tko je spasio spasitelja Isusa kada je umro?
Bog Otac Jahve!

je ubio grijeh - prekršaj Božjeg Zakona 10.zapovijedi
prvo evin zatim adamov
a hebreji i rimljani su bili samo oruđe kojima se poslužio sotona da oduzme život Kristu

Da li ima stih iz kojeg se vidi TKO je oduzeo život Isusu?
Tko je dao svoj duh?

"Ja Jesam" kršćani ne koriste u svakodnevnom govoru, jedino kada govore o Bogu
Današnji Kršćani - TO rade.
ALI - Ja Jesam - Jesam - oblik glagola BITI je
UOBIČAJENA riječ i u našem današnjem govoru.

TI kada kažeš - Jesam - Ja sam - TI tada kažeš da si ti BOG??!
Otvorit ću temu - JA JESAM!
Tamo mi svoje tvrdnje dokaži.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Isus nije ni pobijao da nije kralj ,stime jese izjednačijo . (Odvedoše ga Pilatu i stadoše ga optuživati:"Ovoga nađosmo kako zavodi naš narod i brani davati caru porez te za sebe tvrdi da je Krist, kralj.", Luka, 23, 2).

Tuj Ivan potvrđuje daje Isus kralj , gdjese opet izjednačuje.Ivan :
19 Pilat iznad njega dade postaviti natpis: 'Isus Nazarećanin, kralj židova.'

20 Mnogi su židovi pročitali taj natpis jer se mjesto na kojemu je Isus raspet nalazilo blizu grada; natpis je bio na hebrejskomu, latinskomu i grčkomu.

21 Svećenički poglavari rekli su Pilatu: 'Neka umjesto "kralj židova' stoji: "Za sebe je tvrdio: "Ja sam kralj židova'.

22 'Neka ostane kako sam napisao!' odgovori im Pilat.

23 Pošto su vojnici raspeli Isusa, razdijele njegovu odjeću na četiri dijela, svakomu po jedan. Uzmu mu i košulju. Kako nije imala šava, već je bila otkana u jednome komadu,

24 kazaše: 'Nemojmo ju parati. Bacimo za nju kocku pa komu dopadne.' Time se ispunila riječ iz Svetoga pisma: 'Razdijeliše među sobom moju odjeću, a za haljinu baciše kocku.'[a]Tako su i učinili.

Koje kriv za Isusovu smrt ? Pomome pilat naj manje.


Kajfa je želio isprovocirati Isusa i iz njegova odgovora doći od optužbe. Rekao je Isusu: "Zar ništa ne odgovaraš? Što to ovi protiv tebe svjedoče? (Mt 26,62)" Budući, da je Isus šutio, Kajfa mu postavi pitanje: "Zaklinjem te Bogom živim: Kaži nam jesi li ti Krist, Sin Božji? (Mt 26, 63)" Isus nije mogao šutjeti na zaziv imena Božjeg. Već prije izjavio je, da je Sin Božji pa da ovaj put šuti ili niječe, narod bi pomislio da vara. Priznao je, da je Sin Božji i dodao: "Odsad ćete gledati Sina Čovječjega gdje sjedi zdesna Sile i dolazi na oblacima nebeskim (Mt 26, 64)". Židovi su razumijeli što im je rekao. To je značilo, da vlada zajedno s Bogom Ocem na nebu i da će na kraju vremena doći suditi žive i mrtve. Kajfa je razderao svoju haljinu do prsa, da pokaže da se zgraža nad Isusovom izjavom i dodao: "Pohulio je! Što nam još trebaju svjedoci?
------------------------

Gospodin Isus bio je LAŽNO optužen.
Otpužba je bila - PRAVI SE BOGOM!
------------------------------------------

ŠTO je bila LAŽ?

Isus je reko - Ja sam BOŽJI SIN.

A LAŽNA optužba - IZJEDNAČAVANJE
Božji Sin = BOG.


Isus nije nikada reko - Ja sam BOG! - NIKADA!
Zašto?
Zato jer Isus NE LAŽE!
Isus nije Bog - zato nije TO nikada niti reko.
---------------------------------------------------------

TKO su ubice Isusa?
Oni koji tvrde - Božji Sin = BOG.

Tko TO i dan danas tvrdi?

TI su ubice Isusa!
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Isus je šutio.
Reče mu veliki svećenik: "Zaklinjem te Bogom živim: Kaži nam jesi li ti Krist, Sin Božji?
Reče mu Isus: "Ti kaza! Štoviše, kažem vam: Odsada ćete gledati Sina Čovječjega gdje sjedi zdesna Sile i dolazi na oblacima nebeskim.
Nato veliki svećenik razdrije haljine govoreći: "Pohulio je! Što nam još trebaju svjedoci! Evo, sada ste čuli hulu!
Evanđelje Matej 26:63-65

da, Biblija nam jasno govori da je Isus izjavio da je Sin Božji,
nikakav Bog
 
Natrag
Top