Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
allok video joiner. imas u domacim tutorijalima. a mozes i avi recompilerom da namjestis da bude ko bombonica, al postupak traje dugo.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
ako nenadjes javi ovde pa cu ti objasniti ovako iz glave.
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
Naravno,u bilo kom programu kao sto kaze :-crysis
Moja preporuka je program: Pocket DivX Encoder.Da bi sve bilo “bombonica” kao sto kaze urednik,u bilo kom programu da ovo radis,pronadji I podesi opciju na: CP1250 ,kako bi imala nasa slova, pozz
 
Član
Učlanjen(a)
29.07.2011
Poruka
49
nije dobar Pocket DivX Encoder slab je ja sam pokusao ali mi nece na Samsungovom divd-u reproducirati pojave se samo iskrice nekakve najbolji je ovaj AVISUB 2.2 ima svakakvi boja slova i velicinu slova a i slova čć š đ ž imaju sto je jako dobro-)))
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
Ne znam sta ti smatras pod “slab” .Svaki od ovih programa sem sto lepi titl, on konvertuje (enkodira) video.Znaci program ce koristiti kodek I format slova koji ti podesis.Pocket DivX Encoder ima u naprednim podesavanjima ove opcije,kao I prikaz slova:(za nasa slova CP1250). E sada, ako neko voli da gleda u boju titla, a ne u film, to je vec stvar ukusa.
Inace, najkvalitetniji program za lepljenje titla je bez konkurencije Virtual Dub, pozz
 
Član
Učlanjen(a)
29.07.2011
Poruka
49
ma nije tu problem boja slova vec sto u mene nece da reproducira film kada radim tim programom niti mi hoce slova čćžđš mozda ja i gresim neznam jer nikako nemogu naci čćđšđš slova a i mozda nisam stavio format dobar jer koristio sam cinema i onaj drugi oblik sam koristio,neznam nista se nezna jer sam ja probao na kom..reproducirati taj film radi samo sto nece na dvd-uv,a kazem ti meni boja slova nije bitna nego da ima slova čćžć i velicina slova sto ja trazim u svakom filmu,a ti ako ves koristis taj program mogao si mi reci koji format koristis da ti moze reproducirati u dvd-u i kako koristis slova žčćšđ pa da probam i ja mozda povucem svoju rijec-)))
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
Daleko od toga da treba da “povlacis rec”.Ovaj forum I sluzi da razmenjujemo misljenja I dajemo savete jedni drugima.Da bi podesio kodek sa kojim ce program da radi treba da znas parametre videa na koji lepis titl.Skoro sam pisao za Media Info pa pogledaj ovde:http://serbianforum.org/multimedija/247338-format-za-narezivanje-dvd.html


Pocket DivX Encoder radi sa DivX I XviD kodekom pa treba da vidis koji vise “lezi” tvom DVD-u
Podesavanje kodeka je jako obimna materija,mozes se informisati u: “Domaci Tutorijali”.Inace program dobro radi iskljucivo na XP operativni sistem.Ako koristis poslednju 0.4.5 verziju ,kada uvuces titl iskocice ti prozor gde ces u padajucem meniju podesiti na: CP1250 za nasa slova,sto vidis na donjoj slici:

image.jpg



image.jpg


Tu imas I “Size” da podesis velicinu slova-po mom misljenju na-auto-je sasvim dobro.Ako koristis stariju verziju,aktiviraj-Help-opciju pa namesti ova podesavanja.
Posle toga aktiviraj –Advanced Option-pa cekiraj podesavanja kao na slici:

image.jpg



image.jpg


Opciju-Use 2-pass encoding-mozes da decekiras,u zavisnosti od tvojih potreba.Sam proces onda traje krace ali utice na kvalitet videa.Kako je ovo portable verzija, program ne pamti podesavanja .Postoji I alat-Template Generator-gde mozes da usnimis odredjena podesavanja.
Ako cesto lepis titlove na film, I zelis da to bude max.kvalitetno,I dalje stojim iza moje tvrdnje I preporucujem Virtual Dub,pozz
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top