Thumbs, desktop.ini i drugi uljezi

Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
Поздрав,
Нов сам на овом форуму.
Видим добру ствар: Да ми, при куцању теме, понуди дискуије везане за ту тему.

Тако, видим овде неколико дискусија где се помиње спречавање да рачунар прави Thumbs.db
Међутим, ако то није било укључено, и нагло се појављују у готово свим фолдерима, да ли је то тројанац?

Видео сам слично питање на једном другом форуму, али човек није добио одговор.
Једноставно ти се на десктопу или негде створе празни фолдер са разним именима, или јпг слике...

Шта ту радити?

Пробао сам са adaware, rootkitbuste, mailwarabites itd..

Поздрав,
 
Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
Имам Аваст са којим сам за сада у реду. Наравно, бесплатни. А сад ћу да скинем тај Disk Analyzer Pro

Поздрав

Имам Аваст са којим сам за сада у реду. Наравно, бесплатни. А сад ћу да скинем тај Disk Analyzer Pro

Поздрав

Ево, скинуо и стартовао, следићу упуства. Него, да ли да га оставим или декативирам, да се не гура са авастоми "Суперспај" који већ постоје?
То што сам скинуо је "триал верзија", крековање не радим и не умем.

Кад истекне, да ли вреди да враћам календар када га стартујем?

Позз

Опет ја...
Добих извештај. Међутим, нигде не пише "рекомандед акцион".
Има рецимо:
Windows
Documents and settings
Program files
pa u njemu "pagefiles.sys

RECIYCLER
hiberfl.sys

TDSSKiller Quarnatine:
ntldr
fsc.tmp

i tako dalje. Šta sada?
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Имам Аваст са којим сам за сада у реду. Наравно, бесплатни. А сад ћу да скинем тај Disk Analyzer Pro

Поздрав

Ево, скинуо и стартовао, следићу упуства. Него, да ли да га оставим или декативирам, да се не гура са авастоми "Суперспај" који већ постоје?
То што сам скинуо је "триал верзија", крековање не радим и не умем.

Кад истекне, да ли вреди да враћам календар када га стартујем?

Позз

Ne trebaš vraćati kalendar. Imaš još jedan jako dobar program za čišćenje a to je Argente - disc cleaner. Šta je najvažnije; besplatan je.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
ako obrise karantin nece moci podici sistem zato sto mu je ntdlr unutra, zato bi bilo bolje da prvo uradi repair sistema pa onda da ga obrise, drugacije nece moci, a ja bi ti savjetovao da prvo sve odradis sa combofix-om i uradis repair poslije toga i neces imati nikakvih problema ;)
 
Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
Sad već zalazimo na teren gde nemam mngo iskustva. Snmio sam tu stranu gde su stavke u karantinu, pa ne znam šta iz karantina da Deo tabele rezultata Disk Analizera.jpgobrišem
 
Član
Učlanjen(a)
09.03.2012
Poruka
117
Је ли не смем брисати ни садржај каантина?

Заправо, немам појма зашто сам радио тај анализер, да ми покаже шта имам да диску? Нема везе са чишћењем птоенцијалних уљеза?
 
Natrag
Top