Termalna pasta.

Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
Pozdrav,
da malo oživim temu a da ne otvaram novu pošto se isto radi o termalnoj pasti..
fabrička pasta mi je počela praviti probleme pošto je temperatura počela rasti i riješim da je zamjenim..
uradio sam na aidi onaj test gdje se laptop optereti sa 100 % cpu zauzeća i za manje od pola minute je otišla na preko 90 stepeni.
kupim gd900 i nanesem je..probam opet test i sad ne prelazi 75..temperatura koju imam pri npr.pregledavanju interneta se kreće oko max 55 stepeni i zadovoljan sam..
pošto vjerovatno ima puno forumaša sa puno više iskustva sa ovim pastama,želio bih da čujem njihovo mišljenje..
thermal grizly kryonaut vs gd900..da li ova prva i puno skuplja zaista vrijedi te pare,1 gram je oko 10 dolara dok gd900 košta oko 2 dolara za 7 grama..
da li mogu očekivati neko značajnije smanjenje temperature ili je to to...laptop je acer koji baš i nije poznat po niskim temperaturama
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Pozdrav,
da malo oživim temu a da ne otvaram novu pošto se isto radi o termalnoj pasti..
fabrička pasta mi je počela praviti probleme pošto je temperatura počela rasti i riješim da je zamjenim..
uradio sam na aidi onaj test gdje se laptop optereti sa 100 % cpu zauzeća i za manje od pola minute je otišla na preko 90 stepeni.
kupim gd900 i nanesem je..probam opet test i sad ne prelazi 75..temperatura koju imam pri npr.pregledavanju interneta se kreće oko max 55 stepeni i zadovoljan sam..
pošto vjerovatno ima puno forumaša sa puno više iskustva sa ovim pastama,želio bih da čujem njihovo mišljenje..
thermal grizly kryonaut vs gd900..da li ova prva i puno skuplja zaista vrijedi te pare,1 gram je oko 10 dolara dok gd900 košta oko 2 dolara za 7 grama..
da li mogu očekivati neko značajnije smanjenje temperature ili je to to...laptop je acer koji baš i nije poznat po niskim temperaturama
Cene nisu uvek merilo dobre paste.Bitno je da se procesor dobro ocisti od stare i hladnjak od kulera koji naleze na procesor.Obavezno dobro ocistiti i rebra hladnjaka i propelere kulera da bi mogli da rade posao 100 posto.Te paste po cenama samo mogu da odigraju ulogu koja ce duze da traje,neke 3 meseca,neke 6.a neke godinu dana.
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
Uradio sam sve to pošto je kod ovog laptopa to jednostavno a radim to jednom godišnje.
Nema baš potrebe za tim jer je temperatura i nakon godinu ista kao ona kad je tek pasta nanešena ali to ipak uradim zbog čišćenja.
Znači da ipak ne kupujem i da je to sve,što bi rekli,u pet deka
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Uradio sam sve to pošto je kod ovog laptopa to jednostavno a radim to jednom godišnje.
Nema baš potrebe za tim jer je temperatura i nakon godinu ista kao ona kad je tek pasta nanešena ali to ipak uradim zbog čišćenja.
Znači da ipak ne kupujem i da je to sve,što bi rekli,u pet deka
Bitno je da ne zapece pasta i da kuler i hladnjak budu cisti i imace dobro hladjenje.
 
Učlanjen(a)
12.10.2009
Poruka
18
Razlika između obe paste je provodljivost toplote:
thermal grizzly Kryonaut 12,5 W/mk
Gd900 4.8W/mk
Sa taj 1g mozeš da servisiraš laptop 5x,
 
Natrag
Top