Tereza: U afektu sam pričala loše o Srbiji, sad nosim ljubav

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Hrvatska pevačica u intervjuu za "Blic"


Tereza: U afektu sam pričala loše o Srbiji, sad nosim ljubav




Izvor: Blic Aleksandar Nikolić | 17. 12. 2010. - 00:02h | Foto: G. Srdanov

Lako je govoriti o ljubavi, svi to mogu, ali je veliki izazov pevati o njoj. Sigurna sam da ću svim ljudima koji dođu na moje koncerte u Srbiji pesmom puniti srce puno ljubavi i da ćemo se kao dobri stari prijatelji lepo ispričati posle svih ovih godina, kaže Tereza Kesovija, kraljica mediteranske šansone koja će posle dvadeset ponovo nastupiti u Srbiji.
100763_zabtereza01-foto-g-srdanov_f.jpg

Pevačica kaže da je povodom dolaska u Srbiju pitaju svašta i da se nije prodala


Koncerti istaknute hrvatske umetnice i nekadašnje velike jugoslovenske zvezde u Novom Sadu 22. januara i Beogradu 23. januara nose naziv “Još se srce umorilo nije”. Terezu će nastupima u Srbiji pratiti orkestar “Camerata Serbica”, kojim će dirigovati specijalni gost iz Dubrovnika Đelo Jusić. Izrazito emotivni susret sa najvernijim obožavaocima i novinarima u beogradskom “Sava centru”, Tereza Kesovija je juče započela pesmom “Prijatelji stari gdje ste” po kojoj je čuvena širom sveta.

- Puno iskrenih i emotivnih momenata očekujem od susreta sa starim prijateljima u Srbiji. Nisam htela i mogla više kažnjavati ni sebe ni moju publiku i zato sam se odlučila da posle dvadeset godina ponovo dođem u Novi Sad i Beograd. Političari su na neko vreme učinili naše susrete nemogućem, ali sada sam sigurna da zajedno možemo graditi budućnost uz poštovanje i ljubav. Dok sam putovala prema Beogradu dobila sam 50 SMS-a u kojima ljudi ne kriju oduševljenje zbog mog dolaska u Srbiju. Sigurna sam da na obostranu radost činim pravu stvar - kaže za “Blic” Tereza Kesovija.


Kako objašnjavate komentare u javnosti da ste se zarekli da nikada nećete ponovo pevati u Beogradu?

- Nikada nisam zlo činila ljudima i jednog jutra sam osvanula pred zgarištem na kojem se nekada nalazio moj dom. U afektu, čovek svašta ume da kaže jer nisam razumela čime sam zaslužila da se neko iživljava nad mojom kućom. Pevala sam u svim gradovima bivše Jugoslavije i nijednog momenta nisam širila mržnju ili bilo šta slično. Lično sam doživela gubitak doma kao i mnogi unesrećeni ljudi u tom ratu na svim stranama, ali mi moramo dalje. Svako ko voli Terezu Kesoviju zaslužuje njenu ljubav ma gde se nalazio. Divno je što sam preživela sve i što ću ponovo pevati ljudima sa kojima se nisam videla dvadeset godina.

100764_zabtereza-kesovija-009-foto-goran-srdanov_f.jpg

Tereza je juče zapevala pred novinarima


U Srbiji i Hrvatskoj spekuliše se sa vašim motivima organizacije nastupa u Srbiji?

- Znam, pitaju svašta. Da li sam se prodala? Da li sam došla sa nekom namerom? Ne, moje srce je na dlanu, čak i oni koji su učinili zlo u mom domu su to učinili jer možda nije imao ko da ih voli. Jer su bili zaslepljeni propagandom. Par godina pre tog događaja su možda letovali u Dubrovniku. Svet bi bio sjajno mesto kada bi svi bili dobronamerni. Ovaj put smo na redu moje pesme i divni ljudi u Srbiji. Mi zajedno gledamo u budućnost. U Beograd donosim iskrenu ljubav.


Gde pronalazite motive za nastupe posle nekoliko decenija fenomenalne karijere, mnogo nagrada, dva trijumfalna koncerta pariskoj „Olimpiji“?

- U životu sam obišla svet i bila na različitim mestima, ali sam se uvek najbolje osećala na sceni pred publikom. Dok pevam, ljubav kulja iz mene i publika to oseća. Nagrade me tek podsećaju koliko me ponekad cene kolege, ali moje mesto je na sceni pred publikom. Tamo sam srećna i najviše živa.

Knjiga o životu

O čemu pišete knjigu koja će uskoro izaći iz štampe?

- Opisaću sve emocije koje su me snašle u životu. Od beznadežne tuge do euforije kojoj sam često sklona na svojim koncertima. U njoj će se naći i opis mog povratka u Srbiju. Tražila sam dodatni rok od izdavača da bih mogla da u knjizi opišem te vrlo emotivne momente.
 

Byk

Član
Učlanjen(a)
04.02.2010
Poruka
2.355
Babi nestalo para,a?!
Ko je sledeći na repertoaru? Thompson?

:-x


Tereza: U afektu sam pričala loše o Srbiji, sad nosim ljubav...

Odgovor: OK. Produži dalje i odnesi je u Tursku... :lol:
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top