Tenda ruter

Član
Učlanjen(a)
06.07.2011
Poruka
121
Problem oko Tende W311R+ nešto sam menjao u podešavanjima promenio naziv (bio Tenda_3CF810) sada pokazuje naziv Druga mreža kada hoću da se povežem tu nastaje problem ime za mrežu (ssid) polje je prazno lozinka je ostala ista nije menjana.Otkucam 169.168.0.1 ranije je otvaralo stranicu sada nemože,disk isto ne pomaže.Pokušao sam i sa reset dugmetom pozadi, šta je još ostalo ima li neko rešenje za ovaj problem.Unapred hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Problem oko Tende W311R+ nešto sam menjao u podešavanjima promenio naziv (bio Tenda_3CF810) sada pokazuje naziv Druga mreža kada hoću da se povežem tu nastaje problem ime za mrežu (ssid) polje je prazno lozinka je ostala ista nije menjana.Otkucam 169.168.0.1 ranije je otvaralo stranicu sada nemože,disk isto ne pomaže.Pokušao sam i sa reset dugmetom pozadi, šta je još ostalo ima li neko rešenje za ovaj problem.Unapred hvala.

Pa zavisi sta si menjao u podesavanjima!
Ti si mu izgleda promenio funkciju iz ruter u nesto druga ali to drugo nisi definisao/podesio!
E sad je samo pitanje u sta!Sad najverovatnije ces moci da mu pridjes samo lap topom
ili da ti provajder resetuje ruter!Mada ako je neki iskusniji provajder ostavio je je rezervni gateway!
probaj sa 192.168.1.1 ili 192.168.1.2 192.168.0.2!
Sta dobijas kad u cmd kucas ipconfig /all!
postuj screenshot ovde!
 
Učlanjen(a)
23.11.2014
Poruka
87
Problem oko Tende W311R+ nešto sam menjao u podešavanjima promenio naziv (bio Tenda_3CF810) sada pokazuje naziv Druga mreža kada hoću da se povežem tu nastaje problem ime za mrežu (ssid) polje je prazno lozinka je ostala ista nije menjana.Otkucam 169.168.0.1 ranije je otvaralo stranicu sada nemože,disk isto ne pomaže.Pokušao sam i sa reset dugmetom pozadi, šta je još ostalo ima li neko rešenje za ovaj problem.Unapred hvala.
Ukoiko nisam zakasnio - do duse neki govore da nikad nije kasno :roll:
Odgovoricu na ovo pitanje ukoliko neko ubuduce bude imao slicnih problema.
Ti si tu kliknuo na opciju DISABLE WIRELESS SSID BROADCAST
2ue4kqx.jpg


i ne mozes da se konektujes na interfejs rutera Tenda W311R+ zbog toga sto nisi nisi povezan direktno putem kabla vec si povezan putem Wirelessa tj. u ovom slucaju nisi povezan zbog toga sto ti ne prijavljuje mrezu jer si je sakrio. Prvo moras da se spojis sa Tenda W311R+ da bi mogao da odes na njegov interfejs.
I u ovom slucaju postoje jos dve mogucnosti spajanja kao i kod normalnog:
  1. Pomenuo si da ti se kao mreza pojavljuje ,, Other Networks " ....klikni na ,,other networks" i pitace te kako se zove ta druga mreza na koju zelis da se konektujes, uzmimo za primer da se tvoja mreza zove ,,Komsija" i ukucamo ,,komsija" ....potom ce te pitati za password. Po defaultu lozinka za Komsijine uredjaje je 123456xx ukoliko nije menjano i ukucamo 123456xx. Sad kad smo konektovani mozemo pristupiti Tendinom interfejsu..
  2. Druga opcija je da gurnes kabal iz Tenda W311R+ u kompjuter i ukucas u svom pretrazivacu 192.168.0.1, /username: admin / password: admin .

Stvar je dakle prosta....uzmimo kao primer momka i devojku koji imaju stalnu dugu vezu :give_r:. Devojka ocekuje da je njen decko pita da se uzmu a on to nikako da uradi jer mu je u glavi samo :opaaa: internet :) . Kad se bude setio da joj kaze lozinku imace i :give_r:konekciju na njen ruter :roll:i :roll: moze da nastavi sa podesavanjima.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
ha ha ha dobro objasnjenje veoma slikovito!

Stvar je dakle prosta....uzmimo kao primer momka i devojku koji imaju stalnu dugu vezu :give_r:. Devojka ocekuje da je njen decko pita da se uzmu a on to nikako da uradi jer mu je u glavi samo :opaaa: internet :) . Kad se bude setio da joj kaze lozinku imace i :give_r:konekciju na njen ruter :roll:i :roll: moze da nastavi sa podesavanjima.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Problem oko Tende W311R+ nešto sam menjao u podešavanjima promenio naziv (bio Tenda_3CF810) sada pokazuje naziv Druga mreža kada hoću da se povežem tu nastaje problem ime za mrežu (ssid) polje je prazno lozinka je ostala ista nije menjana.Otkucam 169.168.0.1 ranije je otvaralo stranicu sada nemože,disk isto ne pomaže.Pokušao sam i sa reset dugmetom pozadi, šta je još ostalo ima li neko rešenje za ovaj problem.Unapred hvala.

Ovo nije tačno. Malo bolje pogledaj šta se kuca, piše na ruteru...
 
Učlanjen(a)
23.11.2014
Poruka
87
:roll: pretpostavimo da je pogresio u pisanju jer kaze da mu je i ranije pristupao na toj adresi ili je mozda promenio Lan IP adress u 169.168.0.1 iz njemu znanih razloga..ko bi ga znao.
A mogao je i preko reset dugmeta da ga vrati na fabricki podeseno samo da ga je zadrzao 10sekundi nego nije.
Pokušao sam i sa reset dugmetom pozadi, šta je još ostalo ima li neko rešenje za ovaj problem.
e pa prijatelju nisi lepo pokusao :beee: SAV JE U PROBLEMU,pomozimo coveku
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top