Telefon najavio smrt

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Telefon najavio smrt



Mesto gde je bio pogođeni Vlado Nikolić (gore desno)


M. RISTOVIĆ | 24. jun 2010. 20:55 | Večernje novosti

U obračunu dve niške grupe dilera narkoticima smrtno ranjen Vlado Nikolić (30). Ubica Marko T. bežeći od potere uzeo prostitutku za taoca. Pregovori, pa lisice
U oružanom okršaju radi prevlasti u trgovini narkoticima, u sredu uveče oko 23.20, u niškoj ulici Zdravke Vučković ranjen je Vlado Nikolić (30), koji je kasnije preminuo u Kliničkom centru.
Do obračuna dve kriminalne grupe došlo je na zemljanom delu ulice, koja se račva u dva smera u šumskom delu niškog naselja Kovanluk, u trenutku prodaje i preuzimanja droge. Iz MUP Srbije u četvrtak su saopštili da je u Nikolića nekoliko hitaca ispalio Marko T.
U domu Nikolića, u susednoj ulici Marka Jovanovića, njegova supruga Jovana Filipović (22) kaže da je Vlado u sredu oko 23 sata pozvan telefonom, dok se ona tuširala.
- Rekao mi je da ga je pozvao neki drug i da ide da se vidi sa njim - priča Jovana. - Dodao je da će usput da kupi cigarete i da se vraća za petnaestak minuta, a zatim se odvezao kolima iz dvorišta. Posle nekoliko sati, kada se nije pojavio kući, počela sam da se brinem pa sam ga pozvala na mobilni. Ali, nije se odazivao.
Nakon pucnjave, Marko T. je pobegao sa lica mesta i sa sobom, kao taoca, poveo maloletnu M. M., koju su članovi kriminalne grupe doveli radi pružanja seksualnih usluga. Marko M. je krenuo ka Negotinu, dok su se ostali članovi grupe pešice razbežali.
- Dežurna patrola saobraćajne policije krenula je u potragu i u ataru sela Kamenica, pronašla parkiran „mercedes 250“ osumnjičenog - navodi MUP. - Nedaleko odatle, u vinogradu, uočen je Marko T., koji je držao pištolj na slepoočnici malololetnoj M. M.
U toku pregovora, koji su počeli sa Markom T., pripadnici Odreda žandarmerije u Nišu uspeli su neopaženo da se približe Marku i da ga opkole.
U jednom trenutku su ga uhvatili. Ali, ubica je uspeo da ispali hitac iz pištolja. Na sreću, niko nije pogođen, a žandarmi su ga uhapsili.
Posle hapšenja, policija je do kuće Nikolića došla u toku noći, oko 2.30 i saopštila im da je Vlado ranjen i da se nalazi u teškom stanju.
- Imao je dve povrede na glavi, najverovatnije od drške pištolja, a bio je ranjen u stomak i rame - ukazuju u domu ubijenog Nikolića.
Meštani Ulice Zdravke Vučković svedoče da su čuli sedam-osam hitaca, ispaljenih u dva navrata. Između su bile kratke pauze. Misle da je pucano samo iz jednog oružja.
- Bio je mrak, a najpre sam pomislio da neko baca petarde - priča jedan od meštana naselja Kovanluk.
- Posle pucnjave, čuo sam dva ženska glasa koja kažu „Ajde Marko, idemo!“, a potom se automobil, najverovatnije dizelaš, velikom brzinom sjurio niz ulicu ka gradu. Posle desetak sekundi čuo sam da iz mraka neko doziva pomoć, pa sam pozvao policiju i Hitnu pomoć.
Kako smo saznali, Nikolić je ranjen ležao na ulici. Bio je svestan i pričao sa policijom. Na mestu pucnjave ostali su tragovi koje je ranjeni mladić ostavio, puzeći od mesta gde je na njega pucano desetak metara, pa do prvih kuća, kada je počeo da doziva pomoć.
Pri kraju Ulice Zdravke Vučković ostala je njegova „mazda“ kojom se dovezao, a automobil je u četvrtak ujutru podigao i odvezao „pauk“.

NEPOVREĐENA

MALOLETNA M. M. je nepovređena, a za ostalim članovima grupe se traga. Policija je Marku T. odredila meru zadržavanja do 48 sati, zbog sumnje da je izvršio više teških krivičnih dela: ubistvo, trgovina ljudima, nedozvoljeno nošenje oružja, napad na službeno lice, neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga i protivpravno lišenje slobode.

PAKETIĆI DROGE

MEŠTANI Ulice Zdravke Vučković predočavaju da su policajci, prilikom uviđaja na mestu pucnjave, u blatu pronašli neke paketiće, umotane u kese.






 
Natrag
Top