TeamViewer i rad sa njim

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Program TeamViewer sluzi za vasu kontrolu na udaljenim racunarima.Rad sa njim je sledeci...
Instalirajte TeamViewer na udaljeni i lokalni (vas) racunar, i pokrenite ga na oba racunara. Automatski ce Vam biti dodalen ID broj......broj 1 i sifra-pasword broj...broj 2.U praznom polju pod brojem 3 unosite ID broj udaljenog racunara (koji ce vam poslati osoba u ciji racunar zelite pristupiti)...a zatim mozete cekirati mod koji zelite ...broj 4.Modovi su sledeci....

  • Remote Support Omogucava Deljenje Desktopa, i kontrolu udaljenog racunara.
  • Presentation Pokazuje Vas Desktop udaljenom racunaru.
  • Filetransfer Za razmenjivanje podataka
Kada odaberete mod, kliknite na Connect to Partner.....broj 5.....



Otvorice vam se novi prozor gde cete u praznom polju upisati Pasword(koji ce vam poslati osoba u cuji racunar zelite da udjete)....broj 6,a zatim po unosenju pasworda kliknucete na Log on..broj 7



Na desktopu vaseg racunara pojavice vam se udaljeni racunar nad kojim zelite vrsiti kontrolu..Takodje program ima jos par korisnih stvari i to...Chat za pricanje sa osobom na udaljenom racunaru....broj 8,prenosenje podataka i fajlova sa jednog na drugi racunar...broj 9,Medjusobni prelazak iz jednog u drugi racunar....broj 10.....i jos dosta toga....



Takodjeje zanimljiv transver fajlova i foldera a takodje je jako jednostavan....Odabracete sta zelite da posaljete u drugi udaljeni racunar .....broj 11,a zatim kliknuti na Send..broj 12....



Izuzetan,besplatni program za timski rad i pomoc prijatelju kada mu je za to potrebna .....To bi bile neke osnovne stvari o programu...​
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U pDF..........



:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!1090&authkey=AD8Lo9fcULNjeKQ" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Član
Učlanjen(a)
23.11.2009
Poruka
33
Boki71 ako moze pojasnjenje oko Teamviewera. Ako su dva racunara A i B spojena preko Teamviewera da li racunar A moze koristiti internet pretrazivac konkretno mozilu racunara B. E ako to moze da li u racunaru B na mozilinoj istoriji pretrage ostaje to sto je otvarano kao da je korisnik racunara B to licno otvarao. Konkretno u firmi gdje radim u ponedjeljak mi nije radila mozila samo na mom racunaru a na ostalim je bila uredna inace imamo pet umrezenih racunara. Jutros kada sam pokusao otvri pocetnu stranu (nastiman je google), kad soji neka email adresa (ono neko je koristio i zakacio opciju da zapamti). To i nije nseto jer mogla je kolegica koja je radila to ostaviti ali kad sam usao u taj nalog tamo ima nekih stvari koje nisu bas da se o nijma raspravlja a pogotovu sto je zensko radilo u to vrijeme kad je nalog koriscen. Prije nekog vremena neki tip nam je nosio racunare na nekakav servis kad je vratio svi su imali instaliran Teamviewer, pa me sada to kopka otkuda taj gmail nalog, au istoriji pretrage stji datum i vrijeme koriscenja.Izvini malo sam ovo oduzio, pozdrav
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Boki71 ako moze pojasnjenje oko Teamviewera. Ako su dva racunara A i B spojena preko Teamviewera da li racunar A moze koristiti internet pretrazivac konkretno mozilu racunara B. E ako to moze da li u racunaru B na mozilinoj istoriji pretrage ostaje to sto je otvarano kao da je korisnik racunara B to licno otvarao. Konkretno u firmi gdje radim u ponedjeljak mi nije radila mozila samo na mom racunaru a na ostalim je bila uredna inace imamo pet umrezenih racunara. Jutros kada sam pokusao otvri pocetnu stranu (nastiman je google), kad soji neka email adresa (ono neko je koristio i zakacio opciju da zapamti). To i nije nseto jer mogla je kolegica koja je radila to ostaviti ali kad sam usao u taj nalog tamo ima nekih stvari koje nisu bas da se o nijma raspravlja a pogotovu sto je zensko radilo u to vrijeme kad je nalog koriscen. Prije nekog vremena neki tip nam je nosio racunare na nekakav servis kad je vratio svi su imali instaliran Teamviewer, pa me sada to kopka otkuda taj gmail nalog, au istoriji pretrage stji datum i vrijeme koriscenja.Izvini malo sam ovo oduzio, pozdrav

Preko tima preuzimas kompletnu komandu nad drugim racunarom(kao da sedis za njim) dakle mozes raditi sta god hoces......Na tvom monitoru se otvara na displeju taj drugi racunar i radis na njemu sta zelis ,kao da je tvoj...Uslov je da bi preuzeo komandu nad drugim racunarom da imate iste verzije tima,da je startovan na oba racunara,te da znas ID i pasword koji je prilikom startovanja tima uvek drugaciji sa tog drugog racunara.....

Primer......

Na poslu startujem tim.......posaljem kuci na mail id i pasword koji mi tim pokaze......ostavim upaljen racunar i tim na poslu.......
Odem kuci i startujem tim na kucnom racunaru,upisem u njega sa meila ID i pasword sto poslao i udjem i radim u racunaru sta god hocu kao da sam na poslu i sedim zatim racunarom......
 
Član
Učlanjen(a)
13.06.2010
Poruka
665
Ja koristim vec dugo TeamViever i stvarno je dobra stvar... Kao i sto je Boki napisao s drugim kompijuterom radis sve kao i da zapravo sjedis sa njim, mozes i raditi transfer podataka s jednog racunara na drugi... Mozes ulazit i na internet i sl gluposti... Kada ja sjedim za jednim racunarom a neko drugi je preko TemaVievera na njemu mozes cak i vidjeti kako on koristi mis, tj kako ga pomjera i sta sve radi... ali normalno to mozes i zaustaviti... Ja stalno zezam brata kada je na kompu, i na fejsu, pocinjem da se dopisujem umjesto njega iako smo kilometrima udaljeni, jako zanimljiv program... yes3
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Da svi ti programi imaju slicnu namenu........nekazem da je tim los....

Medjutim treba probati i WinVNC klijenta ili Radmin koji su za nijansu brzi ali i slozeniji za rad.....;)
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2010
Poruka
1
Iako TeamViewer nije namenjen za ozbilno administriranje, moze da bude jako dobar alat u nekim situacijama, kada nemate drugaciji nacin da se nakacite na udaljeni racunar...
Da li neko od vas koristio TeamViewer da se nakaci na Windows 7 , i to na User-a koji nema admin privilegije? Kod XP-a, kada se nakacite na udaljeni racunar tj, na User koji nema administratorske privilegije moze se iskoristiti trik Run as administrator-ukucate sifru (npr u total commander-u) i radite kao administrator? Kada isto pokusate da uradite na User-u u Windows 7 okruzenju, to nece da radi? Zapravo taj udaljeni User mora da ukuca sifru??
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
5
Pzdrav tema je stara ali ipak da postavim pitanje . Iteresujeme Kada se povezu dva racunara Ciju Ip adresu ocitava server. I da li ima veze povezivanje sa iIP adresama?
 
Natrag
Top