Tajnu Zeta razotkrila

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
NAKON VIŠE OD 50 DANA POTRAGE PRONAĐENO BEŽIVOTNO TIJELO ANE V. ĐURĐIĆ (25)

Tajnu Zeta razotkrila




Izvor: Dan
19-01-2011

hronika19012011.jpg


Beživotno tijelo Nikšićanke Ane V. Đurđić (25), koja je nestala prije 51 dan i za kojom su bezuspješno tragali porodica i policija, juče je u koritu rijeke Zete u mjestu Vitalac, nedaleko od auto-baze, pronašao njen ujak Mihailo Karadžić. Tako je utihnula i posljednja nada da je Ana, možda, živa i da će se vratiti najbiližima.
Kako je "Danu" kazao Karadžić, kao i nebrojeno puta u proteklih više od mjesec i po dana rodbina je i juče krenula u pretragu za Anom, ne sluteći da nije živa.
- Svaki put kada bih sa Žabljaka, gdje inače živim, dolazio u Nikšić prvo bih otišao na Krupac. Kao da me je neka viša sila vodila na to područje. I danas sam po dolasku u Nikšić, sa rođacima Nebojšom i Vitkom Španjević, otišao na Krupac i počeo pretragu terena, ne sluteći pri tom da ću je upravo ja pronaći. Šetajući lijevom stranom kanala, gledano iz pravca Krupca, nakon tri kilometra hoda na desnoj strani sam ugledao beživotno tijelo moje sestrične, koje je rijeka izbacila na obalu - kaže Karadžić, dodajući da je u tom trenutku ugašena i posljednja nada da je među živima.
On naglašava da su taj teren i ranije pretraživali nebrojeno puta, ali da nikad nijesu primijetili bilo šta sumnjivo.
Nakon uviđaja na licu mjesta leš je juče po nalogu sudije Osnovnog suda u Nikšiću upućen na Odjeljenje za sudsku medicinu i patologiju u Podgorici.
Na sumnju da se utopila u vodama nabujalog jezera porodicu i policiju navelo je to što su početkom decembra na obali jezera, nedaleko od restorana, pronađeni Anin kišobran i sveska, za koji su članovi porodice uvjereni da je ona napisala.
Ronioci Regionalnog centra za podvodno deminiranje bezuspješno su tada pretraživali jezero, kao i članovi Spasilačkog kluba "Ekstrem" koji su u nekoliko navrata provjeravali Krupačko jezero i kanal Zete, kada je nivo vode bio mnogo veći, a Nikšićko polje poplavljeno.
Đurđićevu je svakodnevno od ponedjeljka, 29. novembra prošle godine kada je porodica toga dana oko 17 časova prijavila njen nestanak, tražila i policija. Ona je toga dana ukućanima poslala SMS poruku u kojoj je pisalo da se više neće vratiti kući i da je torbu sa ličnim stvarima i novcem ostavila kod prijateljice u jednoj trgovinskoj radnji u blizini bolnice. Po prijavi porodice, policija je pretraživala pojedine kvartove u gradu, zatvaračnicu na Krupcu i zidine Doma revolucije, ali i pored požrtvovanosti potraga nije dala rezultate.
Ana Đurđić je kao trgovac bila zaposlena u privatnoj prodavnici "Krnovo" u Nikšiću, a 29. novembra je nakon završetka radnog vremena u prvoj smjeni iz radnje otišla kod drugarice, gdje je i ostavila tobru sa ličnim stvarima, uz objašnjenje da će se brzo vratiti jer su planirali da u prodavnici u kojoj je radila oko 17. 30 obave popis. Međutim, više se nije pojavljivala.

L.N.
 
Natrag
Top