Tajno napravio kuću na drvetu u ekskluzivnom odmaralištu u Kanadi

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Tajno napravio kuću na drvetu u ekskluzivnom odmaralištu u Kanadi


I.S. |




Mesecima je tragao za savršenim drvetom na kom će sagraditi svoju kuću u obliku jajeta. Kada ga je napokon našao, shvatio je da se radi o javnom zemljištu.

238086_kuca-02_ff.jpg


Kuća na drvetu Džoela Alena


Sada sa visine, iz svoje kuće iz snova, u podnožju gleda ekskluzivne kuće koje vrede po nekoliko miliona dolara. Džoel Alen je na jednom drvetu u Kanadi sagradio kuću u obliku jajeta, a nikoga nije pitao za dozvolu, iako se radi o javnoj površini.

238087_kuca-03_ff.jpg


Kompjuterski obrazovan stolar je počeo tako što je napravio maketu svog dizajna i isprobao snagu i izdržljivost buduće kuće. Posle toga je krenuo u potragu za savršenim drvetom koja je trajala mesecima. Bez novca da kupi neko zemljište, odlučio je da ode u kanadsku šumu Vistler i testira svoju sreću.

238088_kuca-04_ff.jpg


- Nije bilo lako naći to savršeno mesto u Kanadi. Imam neformalnu listu neophodnih uslova, a jedan od najvažnijih je da put ne bude predaleko, a opet da bude sakriveno i da se ne čuju zvuci saobraćaja- rekao je Alen.

238089_kuca-05_ff.jpg


U blizini mesta gde će uskoro nići ekskluzivne kuće našao je svoje savršeno mesto i počeo je da gradi u tajnosti. Taj proces je trajao godinama i koštao ga je hiljade dolara. Napokon napravio je kućicu iz sna.

238085_kuca-01_ff.jpg

Džoel je sada izašao iz anonimnosti.


- Tri godine sam čuvao tajnu, ali sada sam napokon završio. Želim to da podelim sa ljudima. Zabavno je izaći u javnost sa kućom jaje, ali mogao bih da imam i neke probleme. Ako ljudi saznaju za kuću, možda će pokušati da je nađu. A ako je nađu pogrešni ljudi, možda će me naterati da je spustim. Bilo je potrebno mnogo rada da bi se napravila i radije je ne bih spuštao. Ne još. Zato razmišljam kako bih mogao da pokazujem kućicu, dok je ne legalizujem - zaključio je Džoel.
 
Natrag
Top