Sygic Navigacija

VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.653
Koji sygic truck može uopšte koristiti ove 2024.03 mape...ili sam ja totalno van šeme ili su ove here mape Isto kao i TA 2021.09..ubačene su u downloader ali nikome ne koriste
Pa i jesi delimično u pravu
Prethodno narodno izdanje 22.3.4(2922)-Repack može.. Ali MrDude nije dodao podršku za NT mape u 24.0.1

Osim toga, od verzije 23.xxx ili tako nešto, Sygic je promenio način kompresije mapa pa one više nisu uopšte upotrebljive za starija izdanja
Mučio sam se, mučio da izdanje 22.5 nateram da radi sa njima .... i na kraju dobio "zvanično" objašnjenje zašto ne može
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
Kod mene je 21.4.3 verzija,morat ću onda instalirati 22.3.4.. tu je još ona njihova glupost da najnovije mape ne mogu u sygic 22.xx verzije..glupavi sygic i njihove zaebancije sa mapama.. trebalo je ovo prestati pratiti još od vremena kad su zeznuli 14.3.4 ver..
Nije mi jasno baš ovo sa podrškom za NT mape.. pa i ova 21.4.3 ima tu podršku ali ih svejedno ne vidi...
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.980
Za verziju Sygic 24.1.1-2295 za neke od zemalja Ex- Yu uraditi sledece -

Pri pokretanju navigacije Wi Fi mora biti isključen. Kada je navigacija pokrenuta Wi Fi se može uključiti.

Da koristite mape TomTom 2024.03 fajl iz priloga - localMapList_tt.zip - otpakovati i kopirati u folder sa mapama xxx.ta.2024.03 - offline_maps .
Taj isti fajl - localMapList.json kopirati i u - Android-data-com.sygic.aura-files-cache.


Da koristite mape HERE 2024.03 fajl iz priloga - localMapList_nt.zip - otpakovati i kopirati u folder sa mapama xxx.nt.2024.03 - offline_maps .
Taj isti fajl - localMapList.json kopirati i u - Android-data-com.sygic.aura-files-cache.

Ako zelite mijenjati mape - TT ili Here, obavezno poslije izlaska iz navigacije potrebno je otici u Podesavanja - Aplikacije - Sygic - Prinudno zaustaviti.

Tek sada mijenjajte sadzaj gore pomenutih foldera.
 

Prilozi

  • localMapList_nt.zip
    1,3 KB · Pregleda: 19
  • localMapList_ta.zip
    1,2 KB · Pregleda: 15
Član
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
67
Sygic se na moje opste iznenađenje dosta popravio....

AURA ZENICA.jpeg


Testirao sam verziju Sygic 24.1.1-2295 i Sygic Truck BETA sa najnovijim HERE Mapama Mart 2024 i nemam zamjerku.

Zadnjih godinu do dvije ako se varam...bilo je stvarno prava vrsta entuzijazma..voziti sa Aura itd. Ali evo zadnjih dana imao sam nekakvih obaveza u Berlinu pa sa sjevera DE vozio za Berlin. Uz brdo radova, zatvorenih cesta Aura a i sam Truck Beta odlradili su posao bolje nego Google Maps. Naravno dosta zahvaljujuci TomTom Traffic sistemu.

Ne smijemo zaboraviti dzaba sav traffic ako algoritam rutiranja/mape nije/nisu kako treba.

Prvi puta sam odbio izabrati rutu koju daje Google Maps i izabrao rutu koju nudi Sygic i nisam se pokajao.

- Super rutira
- Super pokazuje traku u kojoj se treba prestroijti jer radovi, suzavanje, veliki broj traka
- Nova ruta na osnovu traffic info
- Odlicno i tacno (99.5%) oznacene dozvoljenje brzine i najava o promjeni brzine puta

Znam da vecina navigacija radi dobro u DE ali znao je Sygic da prolazi kroz avlije, parkinge itd ali vise ne.

Probao sam i neke rute koje znam i planiram na Balkanu od Dubrovnika, Novog Sada, Sarajeva, Slavonije i nemam primjedbu na route koje Nudi Sygic.

Jedno je sigurno da dokle god budu radile mape Here sa ovom verzijom Sygic 24.1.1-2295 ja verziju programa necu mjenjati jer poznavajuci Sygic vrlo brzo ce oni nesto da opet mjenjaju i pokvare vec ispravnu stvar.

Jedino sto ja rucno sebi pravim/konvertujem/filtriram i ubacujem je nt_offflinespeedcam.dat u speedcams folder.

Ove zadnje mape HERE 2024.03 radi sve kako bi trebale.

Sve radi
- Mape najnovije
- Kamere rucno ubacene
- Traffic Info cak u na Balkanu (Bosna, HR, SRb) itd ne tako kvalitetno/kvantitavno kao vani ali ima sporadicnih dojava.

Nisam probao je klasicni stari Sygic Truck nego samo Sygic Truck BETA i Aura. Ne znam kakva su vasa iskustva sa novim klasicnim verzijama Sygic Truck-a. Kolega @bolcas ti vozis kamion sa Here Mapama.

Prvi puta nakon toliko godina (jos od 2012) sam penzionisao iGO_Nextgen i zamjenio ga sa Sygicom. Za sada "moje licno misljenje" iGo je pregazilo vrijeme. Ne mora znaciti da sam upravu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.02.2013
Poruka
116
Ma ja "gazim" sa Sygic truck-om i ne popustam u medjuvremenu sam uzeo placenu verziju jer ubacivanje mapa mi je bila agonija i nisam imao vremena za to...iskreno po mome je to prejeftino pogotovo za nekoga kome je to "sredstvo" za rad! Uglavnom za mene i dalje nema bolje navigacije, promijenili su neke stvari, neke dodali bez potrebe ali aj sad, najveci problem je sto ne vide dopunsku tablu ispod znaka zabrane preko 3.5t ili 7.5t i onda te tuda nece ni voditi iako moze jer ta tabla obicno bude zabrana tokom praznika ili za eur 1 i eur2 norme ali aj sad na to sam navikao, rutiranje jes bolje cini mi se...uglavnom ja i dalje zadovoljan
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.980
SMD - TomTom 2024.04 SYGIC 20 # HERE 2024.03

NOVO - TomTom 2024.04 SYGIC 20

TomTom 2024.04 SYGIC20.x.x mape su za verzije Sygic 20.x.x
HERE 2024.03 su mape za Sygic Truck navigacije uz mogucnost koriscenja u Sygic Aura 20.x.x.

Bitna napomena - Mape su smjestene u dva odvojena foldera. Do sada su mape koje su aktivne bile u folderu - maps.
Sada su mape koje npr. skinete sa SMD - TomTom 2024.04 SYGIC 20 # HERE 2024.03 u folderu offline_maps.
Mape koje skinete iz same navigacije su u folderu - online_maps.

Fajl sa prekrsajnim kamerama, odn. folder speedcams ako ga koristite, vise nije u folderu sa mapama nego na putanji -
****/ Android/ Data/com.sygic.aura/files/speedcams.

Tako za TA mape fajl prekrsajnih kamera ima naziv - ta_offlinespeedcams a za NT mape - nt_offlinespeedcams


Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.

Napomena - Sve sto je navedeno - https://serbianforum.org/threads/sygic-navigacija.387146/post-3275554 - za koriscenje HERE mapa u SygicAura - 20xxx i dalje vrijedi.

Postupak za dodavanje novih mapa imate - Ovdje
 
Član
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
67
SYGIC - KAMERE - EUROPA - 05 APRIL 2024 - Thx Andrey Form

1.png


Kamere su u .dat formatu u obliku 1 file koji ubacujete na putanju (samo na droide nize od verzije 14 tj UI 6.0)

****/ Android/ Data/com.sygic.aura/files/speedcams.


Kamere sam preuzeo i filtrirao tj izbacio MOBILNE kamere.
U izradi file koristeni su:

Python Skritpa

Excel Power Query
Notepad ++

U ovom izdanju imamo 130 180 kamera u kategorijama:

1 RADAR_STATIC_SPEED (94891)
2 RADAR_STATIC_RED_LIGHT (18943)
4 RADAR_STATIC_AVERAGE_SPEED (12627)
6 RADAR_STATIC_RED_LIGHT_SPEED (3719)

Pokrivenost kamerama mozete provjeriti putem html file koji sam zakacio zajedno uz speedcam file.

Ovisno o vrsti mapa koje koristite Here ili TomTom naziv speedcam file mora da nosi odgovarajuci naziv.

Ako se radi o HERE mapama onda file mora da ima naziv
nt_offlinespeedcams.dat
Ako imate TomTom mape onda naziv speedcam file mora da ima naziv
ta_offlinespeedcams.dat


VAZNO!!!
Pri pokretanju navigacije WI FI mora biti isključen. Kada je navigacija pokrenuta WI FI se može uključiti.
U protivnom fajl koji već imate npr. ta_offlinespeedcams će biti učitan sa servera Sygic-a i moguće da neće biti aktuelan za područje gdje se nalazite odn. postojeći fajl ce biti "pregažen".


Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.980
Sygic 24.2.1-2302

Bitna napomena - Mape su smještene u dva odvojena foldera. Do sada su mape koje su aktivne bile u folderu - maps.
Sada su mape koje npr. skinete sa SMD - TomTom 2024.04 SYGIC 20 # HERE 2024.03 su folderu offline_maps.

Fajl sa prekršajnim kamerama, odn. folder speedcams ako ga koristite, više nije u folderu sa mapama nego na putanji -
****/ Android/ Data/com.sygic.aura/files/speedcams.
Tako za TA mape fajl prekršajnih kamera ima naziv - ta_offlinespeedcams a za NT mape - nt_offlinespeedcams

Pri pokretanju navigacije WI FI mora biti isključen
. Kada je navigacija pokrenuta WI FI se može uključiti.
U protivnom fajl koji već imate npr. ta_offlinespeedcams će biti učitan sa servera Sygic-a i moguće da neće biti aktuelan za područje gdje se nalazite odn. postojeći fajl ce biti "pregažen"
.


Integrisano - Glasovno upozorenje za Prekršajne kamere i Prelaz preko pruge - Vedrana
Prekoračili ste brzinu - Jovanka


Podržava -
arm64-v8a


Ako želite promijeniti glasovna upozorenja instrukcije imate - Ovdje
Hvala - braonpas


Ako želite koristiti Srpski TTS instrukcije imate - Ovdje
Hvala - braonpas


Najnovije mape imate - Ovdje

Sygic-Premium-v24.2.1-2302_build_231240201-Mod-arm64-v8a

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.

Napomena - Sve što je navedeno - https://serbianforum.org/threads/sygic-navigacija.387146/post-3275554 - za korišćenje NT mapa i dalje vrijedi.
 
Natrag
Top