Sygic Navigacija

Učlanjen(a)
03.01.2016
Poruka
178
Da li jos neko ima problem sa SygicTruck 13.8.6 verzijom. Par dana je radila normalno, i kad sam se vracao iz Makedonije hteo sam da pokrenem da me odvede u Leskovac u Tekstilnu ulicu, medjutim kad ukucam u adresi podatke, i kad treba da pokrene navigaciju on ili zamrzne ekran ali u vise slucajeva je bilo da me izbaci i kaze Sygic zaustavljen. Probao sam i da prebacim u auto mod, reko ajde mozda zbog gabarita zakuca, ali i dalje isto radi. Probao sam i da odaberem tacku na mapi, znaci da ne kucam grad i ulicu ali i dalje isto. A kad ostavim da mi pokazuje put bez rute, ocitava GPS i pokazuje brzinu kretanja vozila, oznaku puta i ne znam sta jos dole ima. Mape su Here 09.2018
 
Učlanjen(a)
18.04.2014
Poruka
47
Ovde bih da pohvalim clana MIRKOLJ koji je danas meni bas pomogao preko skype-a i teamViewer-a skockao Sygic da mi radi kako treba.Velike pohvale za clana :)
 
Član
Učlanjen(a)
07.09.2010
Poruka
30
Kako sam uradio update na Android 9 ne radi mi Sygic. I na Android 8 sam imao problema oko instalacije jer nije htela iz prvog puta a sad tek neće na Pie. Ima li neka verzija da radi na Pie?
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.656
Rade bez ikakvih problema, i Sygic i IGO i Tom Tom na "Piti".
Moraćeš da resetuješ telefon na fabrička podešavanja.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Sygic Aura 17.9.1 (Beta)

Kao Beta tester Sygic navigacije, kroz mejlove dobijam i analize ostalih Beta korisnika. Zanimljiva je primedba gospodina iz Holandije koji ukazuje na nelogičnost rutiranja. U pitanju je ruta od oko 190km određena koordinatama :
Start: N51.49626 E5.38716
Finish: N52.23529 E7.04967

Pošto mu je rutiranje na cilju izgledalo nelogično tj. nije optimalno, postavio je početnu lokaciju od tačke kroz koju rutira ona koju je Sygic izabrao. Cilj je ostao isti !
Start: N52.30703 E6.68464
Finish: N52.23529 E7.04967
Sa novom rutom dobio je željeni optimalni dolazak na cilj
. Postavio je pitanje "šta se to desilo" ali je za sada ostao bez odgovora moderatora PeterN Sygic.

Nažalost, Sygic nikako da pronađe pravi algoritam za rutiranje. Time je ova navigacija, po mom mišljenju, definitivno ostala neupotrebljiva. Inače, izabrani način rutiranja je "brza ruta". Pošto originalni Sygic koristi isključivo TomTom kartu, proverio sam u dvema navigacijma sa TT kartom. TomTom NDS i iGO Israel sa TA mapom rutiraju korektno i kada je u pitanju osnovna duža ruta a i u slučaju kada se početna tačka izabere na tridesetak km do odredišta.
Drago mi je da se još neko u svetu opredelio da testira navigacije na način kako i ja obično radim, a koji je više puta bio kritikovan. Pogrešno je shvatanje da je "dovoljno da nas navigacija dovede od tačke A do tačke B". U tom slučaju koristimo navigaciju samo kao elektronsku mapu. To nije dovoljno. Potrebno je da nas navigacija vodi optimalnim putem !
 

Prilozi

  • Osnovna DUZA RUTA.jpg
    Osnovna DUZA RUTA.jpg
    55,2 KB · Pregleda: 29
  • Rutiranje do cilja - DUZA RUTA.jpg
    Rutiranje do cilja - DUZA RUTA.jpg
    45,7 KB · Pregleda: 31
  • Lokacija na ruti - NOVI START.jpg
    Lokacija na ruti - NOVI START.jpg
    44,1 KB · Pregleda: 28
  • Ruta od NOVOG STARTA.jpg
    Ruta od NOVOG STARTA.jpg
    54,2 KB · Pregleda: 28
  • Rutiranje do cilja - KRACA RUTA.jpg
    Rutiranje do cilja - KRACA RUTA.jpg
    44 KB · Pregleda: 27
Član
Učlanjen(a)
07.09.2010
Poruka
30
Kako sam uradio update na Android 9 ne radi mi Sygic. I na Android 8 sam imao problema oko instalacije jer nije htela iz prvog puta a sad tek neće na Pie. Ima li neka verzija da radi na Pie?
Bas sam ovih dana u gužvi, ne bih sad da se petlja u BU i sve brišem. Probaću kad budem imao vremena. Hvala na odgovoru, bitno mi je da z b am da radi
 
Učlanjen(a)
03.12.2017
Poruka
52
Imali netko sygic za windows phone....nokia na windows 10...ova šta sam je skinija preko microsoft store,premium ističe za 2 dana...
 
Natrag
Top