Sve o S-5230 Star....

Član
Učlanjen(a)
17.07.2010
Poruka
11
Pozdrav svima,..hteo bix da podelim al i da saznam sto vise opcija i info o mob. telefonu Samsung S-5230 Star.....znaci sve o njemu xvala!!smile3
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
17.07.2010
Poruka
11
Karakteristike Samsunga S-5230!!

Marka/Tip-Brend Samsung S-5230 Color Black/White

Mreza telefonske mreza EDGE;GPRS;GSM servis 850;900;1800;1900

Povezivanje bluetooth-om v.2.1 sa A2DP ; Infrared:nema; Wlan:nema; Usb:ima; fax/Data;Ima

Glavni display:TFT touch screen; Boja display-a:262000; Dimenzije:3 inca; externi display:nema

Interna memorija 50 mb; Externa:MicroSd slot za memorisku

Osnovna baterija:Standardna Li-ion 100 mAh; u stand by:600 sati; U razgovoru 7 do 8 sati

Vibracija prilikom zvona DA; Foto kontakta pri pozivanju:da; Melodije:mp3;polifone;wav

Kamera DA 3,15 megapixela; Maximalna resol fotografija 2048x1536; Digitalni zoom:NE;

Opticki zoom:NE; Autofokus:NE; Flash:NE; Snomanje videa DA; Kamera napred:NE

Poruke-Sms DA; Mms DA; T9 funkcija DA; E-mail DA; Pretraga neta DA

Zabava-Java DA; Fm radio DA; audio formati:aac,mp3,wma; Video formati:x263,x264,mpeg-4

Karakteristike-melodije DA; Rokovnik-Organizator DA; Video poziv:NE;

Tezina:3,2 gr; Dimenzije: (VxSxD) 4.1x2.1x0.5 inca


Dodato posle 6 minuta:
--------------------------------------------------------------------------
S L I K E
Sto se tice Samsunga S-5230 pravi/slika jako lepo i daje kvalitetnu sliku smile3(ALI SAMO DANJU) resol. 2048x1536 kao sto ima opciju za fantasticnu Panoramu gde nakon prelaska na isti rezim potrebno je ispratiti kvadratic na display-u dok ne napravi 6 slika i spoji ih u jednu(PANORAMU)...koja se odlicno vidi na kompu!!!

Jedini minus kod slikanja je sto ne preporucujem nikako slikanje u mraku(cak ni pod svetlom)jer su slike bas LOSEG kvalitetasorry(mutne;tamne i ne prepoznatljive(zbog nedostatka autofokusa i blica))

Sto se tice slika za Wallpaper i Pozadina MENU-ja,za Wallpaper savetujem-preporucujem da probate program S5230WallpaperCreator koji ima-spaja tri slike(bas kako je na display-u),bilo one razlisite(po neka slika u svakoj kocki) ili iste(jedna slika u sve tri kocke),kako se kome svidi a rezultat cete dobiti kad tu sliku ubacite u mob.tel. ali obratite paznju da prilikom postavljanja(Set as) linije lepo obuhvate ivice i videcete sta ste dobili(S-5230 default display),ne savetujem da bez programa stavite samo jednu jer cete ondaK dobiti dva crna ili bela polja ta tlane i sliku u sredini(a mozda se i to nekom svidi)...meni nije
Kod slike za pozadinu menija mozete staviti bilo koju sliku!


Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

V I D E O

Sto se video snimka tice jedna opcija ista je kao kod slikasorry(LOS kvalitet snimanja u mraku),..smile3EXTRA po danu,inace S-5230 pravi video snimke u mp4 formatu resol.320x240...

A sto se tice pustanja videa tu pored pomenutog mp4 podrzava i 3gp format sto je i mene samog licno iznenadilo jer sa display-om od 3 inca i o5 resol.320x240 mogu da gledam klopove,spotove pa cak i filmove nakon sto ix konvertiram samo u mp4 format!!yes3


I N T E R N E T

Web radi super na svima mob. stranicama,za sada jedino sto sam proverio je da odlaskom na Youtube zbog gledanja nekog klipa necete mnogo dobiti iako podrzava i pusta klipove streaming nije bas najbolji pa ce vise kociti nego sto cete moci odgledati sadrzaj,
a ukoliko vam je slab signal nemojte se uzalud truditi za gledanje!!


Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Software/Hardware

Sto se tice firmware(fw) nakon provere verzije fw sa kodom *#1234# fw mozete menjati i stavljati kolko god vi to xocete po meni osim drugi izgled meni-ja(interfejsa)ne dobijate nista posebno,a gubite garanciju mob.tel. ili mogucnost da pokvarite(ukoliko ne vodite racina)
telefon odnosno fw(kao sto se meni desilo)a onda samo servis moze da vam pomogne....nazalost

Games and More

Igrice su super(pogotovo u 320x240 resol.),ja sam licno nasao nekoliko koje idu preko celog display-a,a naravno komande su na touch.
mozete nabaviti neki olovku za S-5230 ali da ne bude king-size(velika).......inace od igrica ja izdvajam Absolute puzzle(kao clickomanija na kompu)i bejeweled(dijamanti)...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
17.07.2010
Poruka
11
Ako nekog zanima kako tacno i detaljno gledati film preko S-5230 nek se javi/pita??

Ja to uweliko radim!!


Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Bas sam juce promenio softwer na S-5230,probao neke verzije tipa Ipod4;htc;win7 al sam vratio na klasican!!!

ako nekog zanima kako nek pita...


Dodato posle 14 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ja inace nesto i ne koristim S-5230 u mobilne svrxe vec da bi odgledao neki film ili video spot na njemu,cudno al je tako!!!

Dodato posle 22 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Inace da bi ibacili neke od vasix omiljenix slika,a da vam izgledaju 3i1 odnosno kao sto su default na s-5230,koristite program koji se zove
Samsung S5230 Wallpaper Creator mozda vam se i svidi kako radi!!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
kad vec pitas, telefon je izuzetno lep, ali to je sve pohvalno sto bih mogao reci o njemu. Koristio sam ga cetiri meseca i prodao. Tac je krs nevidjeni, sanse nije imalo da ubodem slova i brojeve uz ivice ekrana, vec pri kucanju poruka uvek sam morao da nazimnicno menjam qwerty i alfanumericku tastaturu, u zavisnosti od toga kako mi koji simbol postane nepristupacan. Sem toga, umeo je da zabaguje pa da ne odreaguje na dodir u doredjenim delovima ekrana pri pokretanju odredjenih aplikacija. Jednostavno se umrtvi i ne reaguje sve dok se aplikacija ne zatvori. Maska je pozadi uzasno osetljiva- telefon nikada nije bio van futrole i opet je nekako zaradio dve ogrebotine na poledjini, a niko ga osim mene nije koristio. Kamera, ne moze da posluzi ni kao prva pomoc. Garantujem da je bolje slike pravio i600 sa 1.3mpx kamerom nego s5230. Softverski i nije toliko los- ugasio mi se samo jednom, ali ne postoji opcija izmene tema, a i da bi se wallpaper promenio, neophodan je program koji tri klasicna wallpapera spaja u jedan. Signal mu je prosecan, zvuk u slusalici solidan, ali mikrofon je lose pozicioniran tako da vas sagovornik sigurno nece cuti ukoliko se nalazite u malo bucnijem okruzenju. Jos jedna pozitivna stvar je baterija koja je u mom slucaju trajala citavih sedam dana, ali imao sam originalan punjac sa i550, koji je mnogo jaci nego njegov fabricki, kao i bubica slusalice sa 3.5mm adapterom, tako da je zvuk u slusalici bio vrhunski. Inace, sa fabrickim slusalicama mogli biste da se slikate. Sve u svemu, koristio sam ga za slusanje muzike i radija, za pozive, naravno, ali kucanje poruka- uzas jedan.
 
Učlanjen(a)
07.01.2011
Poruka
1
kako brate to za softvwer

:???: ja se ubi trazeci to kako se menja npr tipa kao sto si rekao htc iphone itd.na youtube ima samo gotovi tut snimci kako izgleda to na telefonu dakle brate pliz objasni da kako to da uradim.moj msn je rilekg@hotmail.com>Ja se izvinjavam ako nije dozvoljeno ostavljanje mail adresa
 
Učlanjen(a)
18.09.2011
Poruka
1
Pomoc!!!

Imam S5230 vec pola godine i uvek kada udjem na internet izbaci da nemam dovoljno memorije. Ista stvar je i sa YouTube-om. Ubacio sam i memorijsku,sva wap preuzimanja sam prebacio da mi idu preko memorijske ali opet kada idem na net kaze NEMA DOVOLJNO MEMORIJE!!! Da li neko zna u cemu je problem??? Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
22.04.2011
Poruka
85
pobrisi sa telefona slike video... lepo ti kaze da nemas dovoljno memorije na telefonu, a ne na mameoriskoj kartici...
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Imam S5230 vec pola godine i uvek kada udjem na internet izbaci da nemam dovoljno memorije. Ista stvar je i sa YouTube-om. Ubacio sam i memorijsku,sva wap preuzimanja sam prebacio da mi idu preko memorijske ali opet kada idem na net kaze NEMA DOVOLJNO MEMORIJE!!! Da li neko zna u cemu je problem??? Pozdrav

To je problem takozvanih dumb telefona, odnosno telefona bez oprerativnog sistema. Susretao sam se sa slicnim problemima na s5230, s3350, s5260... Mislim da nije u pitanju manjak rom, vec ram memorije, tako da tu nema pomoci. Ogranicen is iskljucivo na stranice "lakseg" sadrzaja, odnosno, prostije i jednostavnije internet stranice gde nema puno ucitavanja. Jedino resenje je nabavka novog telefona sa windows mobile, symbian ili andorid operativnim sistemom.
 
Član
Učlanjen(a)
15.09.2012
Poruka
13
A dali je moguce ubaciti android u njega,ako moze.....ako neko zna neka kaze skino sam android 1.5 ali neznam kako da ga instaliram....:(
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top