Svatovi zaustavili ulični rat

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
BEOGRAD 12. 10. 2010
PRESS

Svatovi zaustavili ulični rat


Dok je u nedelju na beogradskim ulicama besneo pravi rat zbog održavanja Parade ponosa, matičari su imali pune ruke posla! Matičarka u opštini Stari grad Gordana Zorić otkriva za Press da je tog dana venčala čak 15 parova i da je to najlepša slika koju je trebalo poslati iz Srbije.

SVADBA-1.jpg


Osmehom na kamenice i pendrek...
Nataša i Vladimir pomirili policiju i huligane

- Divljanje na ulicama nije me sprečilo da u nedelju obavim 15 venčanja - sedam u opštini i još nekoliko na različitim lokacijama u gradu - na Adi, Ušću, Voždovcu, Kalemegdanskoj terasi... Interesantno je da niko od mladenaca nije ni pomislio da otkaže venčanje, a nije bilo ni panike s obzirom na ono što se dešavalo na ulicama. To je potvrda da ljubav uvek pobeđuje - priča Gordana. Ona kaže da zbog haosa na ulicama nije mogla da izađe u susret samo jednom paru koji je želeo da se venča na platou ispred Hrama Svetog Save, pa je umesto toga, venčanje obavljeno u opštini.

Do opštine 10 km peške!

Među parovima kojima suzavac i kamenice nisu bili prepreka da izgovore sudbonosno „da" bili su Milena i Branislav Marković.

Imamo o čemu da pričamo unucima
Upravo venčani bračni par Natašu i Vladimira Turuntaš u Kolarčevoj ulici oduševljeno su pozdravili mnogobrojni policajci, kao i građani koji su njihovu šetnju posmatrali sa svojih balkona.
- Sve je izgledalo potpuno nadrealno! Suprug i ja smo planirali mirno venčanje, u krugu porodice i prijatelja, a dobili smo slavlje o kakvom nismo ni sanjali. Vladimir mi je u jednom trenutku došapnuo: „U svakom slučaju, imaćemo o čemu da pričamo unucima!" - kaže Nataša.

- Sve je bilo vrlo uzbudljivo i nesvakidašnje, nešto što ću sigurno pamtiti celog života! Da neće biti lako da se ode do matičara, shvatila sam već u nedelju ujutru. Ispred zgrade u kojoj stanujemo, na uglu Birčaninove i kralja Milutina, bio je kordon policije. Jedva su nas pustili da izađemo. Branislav i ja smo sami, polako, krenuli ka opštini Savski venac, gde je bilo zakazano venčanje. Ta šetnja je zaista izgledala nestvarno... Sa obe strane ulice stajali su policajci koji su nam salutirali. Ali pozdravljali su nas i demonstranti koji su nam dovikivali: „Hvala bogu da vas ima i normalnih. Želimo vam svu sreću, mnogo dece!" - priča Milena Drvarević, od juče Drvarević-Marković.Milena kaže da su suprug i ona da bi stigli do opštine Savski venac morali da se kreću alternativnim putevima i prohodnim ulicama, pa su na kraju umesto nekoliko stotina metara prepešačili više od 10 kilometara!
- Ali bez obzira na sve što se dešavalo u gradu, svi naši gosti stigli su na vreme na opštinsko venčanje, a potom i u crkvu na Kalemegdanu. Nikome od njih, na sreću, nije falila dlaka s glave, niti su im oštećeni automobili. Bilo je ovo zaista nesvakidašnje venčanje i za nas, a verujem i za naše goste - ističe naša sagovornica.

Bidermajer završio u masi

Novopečenom bračnom paru Nataši i Vladimiru Turuntaš, lekarima iz Republike Srpske, u nedelju je pošlo za rukom da usred sukoba na trenutak pomire policiju i huligane. Kada su se nakon venčanja ovi mladi ljudi prošetali kroz Beograd, kamenice su prestale da lete, a zamenio ih je gromoglasan aplauz koji je stizao sa obe zaraćene strane.
Pre tri meseca Nataša i Vladimir su zakazali venčanje za 10. oktobar u beogradskoj opštini Stari grad, ne sluteći da će im se svadbeno veselje pretvoriti u spektakl kakav se može videti samo u filmovima!

SVADBA-2.jpg


Važno da su svatovi stigli na vreme...
Milena i Branislav

- Već na ulasku u Beograd shvatili smo da je u gradu na snazi poseban režim! Pošto je veliki broj ulica bio zatvoren za saobraćaj, morali smo da prepešačimo pola Beograda. Kada smo se vraćali iz opštine, naleteli smo na grupu demonstranata u Kolarčevoj ulici. U prvi mah sam se uplašila, ali mi je Vladimir rekao: „Ne boj se, sve će biti u redu, samo im maši." Tako sam i uradila... Mladići su reagovali potpuno neočekivano, počeli su da nas pozdravljaju, čestitaju i traže da se slikaju sa nama. Moj bidermajer je završio u okupljenoj masi - priča Nataša.

V. NEDELJKOVIĆ



 
Natrag
Top