Svadba usred parka

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
31. 05. 2010
PRESS


Svadba usred parka


Na samo nekoliko metara od zaigranih mališana, u javnom parku, stotinak zvanica uživalo je u jelu, piću, muzici... Policiji uredno prijavljen - javni skup.

1717-Bosko-Karanovic.jpg


Park u Gočkoj ulici na Labudovom brdu tokom jučerašnjeg dana bio je središte jednog, blago rečeno, za to mesto izuzetno neobičnog događaja. Naime, usred javnog parka bio je razapet šator, a pod njim - svadba! Organizator svadbe, odnosno mladoženjin deda, naglasio je za Press da je uradio „sve po zakonu" i da poseduje urednu dozvolu od policije kojoj je prijavio „javni skup" (?!).
Dok je najbližim komšijama svadba Ljubiše i Esme Ristić bila simpatična, ostalima je smetala buka, nered i zauzimanje zajedničkog parka za privatne potrebe.

Dobili dozvolu?!

Na samo nekoliko metara od dečjih ljuljaški i klupa, od podneva su počeli da se okupljaju svatovi. Stotinak okupljenih zvanica uživalo je u jelu, piću, muzici...
Ipak, buka od trubača i tamburaša nije se zadržala kod šatora, zvuk je otišao malo dalje i komšijama doneo nemir.
- Nisam mogla da verujem kada sam videla šta se događa! Bila sam šokirana kada sam ugledala šator i svadbu usred parka! Pozvala sam policiju, ali su mi oni rekli da su o svemu obavešteni i da ništa ne mogu da urade! Pa, kako je to moguće?! - bunila se komšinica Tanja koja stanuje pedesetak metara od parka u Gočkoj ulici.

1719-Bosko-Karanovic.jpg


Da su o svemu uredno i po propisima obavestili policiju potvrdili su nam i Ristići pre nego što su počeli da kite mladu i mladoženju novcem. Oni su imali planove da svadbu naprave, kako i dolikuje, u kafani, ali su ostali bez novca jer su nedavno pokradeni.
- Mi smo obavestili policiju da ćemo slaviti u parku. Ipak, neke komšije su pozvale policiju koja je svratila i upozorila nas da utišamo muziku, što smo i učinili. Ja sam planirao da svadbu napravimo u kafani, ali su me pre mesec dana opljačkali i oteli mi velike pare, pa smo to, u skladu sa običajima, morali ovako - priča organizator manifestacije Ljubiša Ristić, mladoženjin deda.
S druge strane, komšije koje stanuju u istoj zgradi kao i Ristići, u Gočkoj 53, tvrde da im je ceo događaj vrlo simpatičan i da nemaju ništa protiv toga. Bitno je, kažu, da se ljudi vesele.
- Nemam ništa protiv da naše komšije proslave. Meni je sve to zaista simpatično - priča komšija.

I jagnje se kolje ispred zgrade
Komšije pričaju, da su Ristići čuveni po slavljima u parku ispred njihovog stana. Naime, u Gočkoj ulici, na Đurđevdan, kada im je krsna slava, godinama unazad kolje se jagnje i pravi se gozba.


S obzirom na to što je juče bio neradni dan nismo uspeli da dobijemo odgovore od nadležnih kako je moguće da neko usred prestonice zauzme park i razapne svadbeni šator. I još da za to dobije urednu dozvolu policije.

Nadležni zbunjeni

Iz JKP „Zelenilo Beograd", u čijoj su nadležnosti javne zelene površine pa i parkovi, juče niko nije mogao da kaže ko je tačno nadležan za ovakav neobičan događaj. Dežurni u tom preduzeću su nas uputili na komunalnu inspekciju gde smo dobili sličan odgovor.
Ipak, jedno je sigurno, komšije na Labudovom brdu sinoć su slabo spavale. A, po svemu sudeći, neće ni večeras jer se ne očekuje skori „epilog" proslave. Nastavak veselja zakazan je za danas kada, prema najavama, stižu svatovi sa mladine strane.

M. NINKOVIĆ





 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2010
Poruka
119
ahahah ajoj :lol: pa znam ove ljude. Taj ljubisa je klinac , a inace je malo vise 'hendikepiran' i roditelji mu nisu daleko od toga .

nisam znao za ovu svadbu , i ovde se dosta toga moze saznati

hvala
 
Natrag
Top