Suvremene basne

Član
Učlanjen(a)
03.11.2009
Poruka
984
Tri mačke:D

Htjele tri mačke da pređu prugu, ali je prolazio vlak.
Pošto nisu htjele da čekaju odlučiše da jedna za drugom protrče između prednjih i zadnjih točkova vagona.
Protrči prva, ali je zadnji točkovi zahvatiše po repu i odsijeku joj pola istog.
Druga, kao i prva završi živa s druge strane sa odsečenim dijelom repa.
Treća, videvši kako su prošle prve dve, savije rep između zadnjih nogu i potrča. Međutim, saplete se o svoj rep, padne i točkovi joj odsijeku glavu.

POUKA: Kad mačka osjeti nešto između nogu, izgubi glavu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.11.2009
Poruka
984


Stari pas ovčar jurio je zečeve po šumi dok nije zabasao duboko u nju i shvatio da se izgubio...Našao se pored gomile nekih kostiju kada je začuo korake divlje životinje...Bio je to leopard koji mu se polako približavao...
- Šta ću sad, - mislio je u sebi... i onda je brzo dohvatio one kosti koje su stajale kraj njega da bi trenutak prije nego što ga je leopard opazio, i reče naglas:
- Baš je ukusan ovaj leopard, da mi je da nađem još jednog.
Čuvši to, leopard je ustuknuo i povukao se preplašen u šumu.
Međutim, sve je to gledao jedan majmun sa grane, koji odmah krene cinkati starog psa leopardu...Skoči sa drveta i požuri do leopardu sa mu kaže za prevaru... Vidjevši kako majmun žuri nekamo stari pas posumnja u njegove namjere i počne ga pratiti...Vidio je kako majmun objašnjava leopardu o čemu je riječ dok je leopard ljuto režao zbog načina na koji je nasamaren... I naravno, krene u osvetu...
Stari pas, vidjevši da leopard opet kreće u njegovom pravcu, samo se okrene i mirno sjedne osluškujući svaki leopardov korak...
Kada mu se već dovoljno primakao da ga može čuti, stari pas, leđima okrenut leopardu, više za sebe reče:
- Ama gdje li je taj majmun već jednom, poslao sam ga još prije sat vremena da mi nabavi leoparda i još ga nema...

Naravoučenije I:
Ne kvači se sa starim psima, znanje i mudrost se stiču godinama...

Naravoučenije II:
Što god napravili, uvijek će se naći neki majmun u okolini koji cinka...

 
Član
Učlanjen(a)
03.11.2009
Poruka
984

1.
Jednog dana na velikoj farmi dogodilo se da je Konj upao u živo blato i nikako da se izvuče. Vidio je Koku i rekao joj da brzo zove farmera u pomoć. Koka je otišla po farmera, ali pošto ga nije našla, uze Mercedes,
doveze ga do močvare, zaveza konopac za branik, baci laso Konju i tako spasi
Nekoliko dana kasnije, Koka je upala u blato i nikako da se iščupa. Kad ugleda Konja, reče mu: "Idi brzo po Mercedes, propadoh. Konj joj reče: - "Nemamo vremena za to, nego ja ću da se propnem preko bare, a ti se uhvati za moju kitu." Koka to i uradi i bi spašena.

POUKA: Ako ti je kita k'o u konja, ne treba ti mercedes da pokupiš koke!


2.
Odlučio mladi đavo da se ženi, pa otišao do tate đavola da ga pita gdje da nađe djevojku.
Tata mu kaže: Znaš, sine, tu u paklu su sve same kurve, nego ti idi na zemlju, pa tamo ulovi neku poštenu ženu.
- A kako da prepoznam takvu?
-Samo zazviždi za njom, pa koja se okrene ta je kurva, a koja nastavi dalje, ta je poštena.
Otišao mladi đavo na zemlju, zviždao za devojkama i napokon našao jednu, koja se na to nije okrenula,odveo je u pakao i oženio se njom.

POUKA: Kurvajte se djevojke, da vas ne bi đavo odnio!

3.
Jednog dana, u niskom letu iznad obližnje šume, gavran ugleda komad kruha. Vještim manevrom ga uzme i nastavljajući svoj let iznad drveća počne razmišljati:
-"Ne mogu sebi dozvoliti da me Lisica prevari kao onog Gavrana u basni.
Ako Lisica kaže - "Dobar dan, Gavrane", ja ću samo šutjeti praviti se lud, jer ako progovorim ispašće mi kruh."
Lisica, koja je, takođe, čitala spomenutu basnu, ugledavši Gavrana s kriškom kruha, odluči ponoviti dobitnu kombinaciju iz literature. - "Dobar dan, Gavrane !"
G: (on šuti)
L: "Dobar dan, Gavrane !"
G: (on šuti)
L: "Gavrane, direktor ti jebe ženu !"
G: "ŠTAAAAAA ?"

I.... ode kruh !

POUKA: Šuti kada ti direktor jebe ženu jer ćeš ostati bez kruha.
 
Član
Učlanjen(a)
03.11.2009
Poruka
984
Odlučili lisica, magarac i vuk da otvore firmu.
Kaže lisica: - Ja sam lukava, ja ću otići u općinu i sredit ću nam dozvolu za tren oka.
Ode lisica i vrati se za pola sata sva pokunjena - nije uspjela.
Onda kaže vuk: - Ja sam opasan i ljudi me se plaše, sada ću ja na brzinu dobiti dozvolu.
Kad, eto vuka za sat vremena - podvio rep, ni on nije uspio.
Tada kaže magarac: - Idem ja sada.
Vrati se magarac nakon dva sata sav sretan i vikne: - Dobio sam dozvolu, dobio sam!
Lisica i vuk ga upitaju kako kada oni nisu uspjeli.
A magarac ispriča: - Odem ti ja u općinu, pokucam na vrata i uđem, kad ono tamo sve moji školski prijatelji....
 
Natrag
Top