Subotica: Načelnica ošamarila dete

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Subotica: Načelnica ošamarila dete










Izvor:
B92.net








Subotica -- Subotičanka Nela Lazić podneće u ponedeljak prijavu protiv dr Katje Puleve, načelnice Dečjeg odeljenja Opšte bolnice u Subotici, zato što joj je ošamarila dete.


2766471944fbff9f336b23933630319_368x413.jpg



Doktorka, međutim, poriče optužbe da je dete udarila i tvrdi da je, naprotiv, sa sestrama pokušavala da devojčicu smiri.Prema rečima Nele Lazić, majke maloletne N. L., incident se dogodio u ponedeljak kada je devojčici pozlilo, te je iz dečjeg dispanzera poslata u bolnicu.

"Dete je palo u nesvest, i kada su hteli da joj izmere šećer, jako se uplašila, uhvatila je panika, jer je astmatičar i ima fobiju od igle," priča majka. "Vikala je iz sveg glasa da ne da svoje prste i da se skloni igla, tešila sam je i objašnjavala da to mora sada da se uradi. Onda su mi kazali da izađem napolje, a na hodniku sam čula samo vrisku svog deteta."Pravi šok je usledio tek kada su devojčica i majka krenule kući, kada je majka primetila da dete ima modricu preko celog obraza.
"Tada umalo ja nisam pala u nesvest, ali sam odmah otišla u policiju, gde su mi rekli da nemam dovoljno dokaza i da doktorku mogu samo privatno da tužim," dodaje Lazićeva. "To sam i učinila, angažovala sam i advokata i sve ću učiniti da se ovakav potez sankcioniše kako treba."

Doktorka Puleva, međutim, optužbe demantuje i tvrdi da je dete imalo napad besa, da je čak nju i medicinsku sestru šutirala i izgrebala.

"Dete je napravilo haos, koliko je urlalo i psovalo sve nas, sestra je jedva uspela da joj izvadi krv iz prsta," izričita je dr Puleva. "Kada je ušla ponovo unutra, majka ju je grdila i vikala da će za kaznu ići peške kući i požalila mi se da i kod kuće dete ima napade besa. Posavetovala sam je i preporučila dečjeg psihologa zbog poremaćaja u ponašanju i sasvim normalno smo razgovarale."

Nekoliko minuta posle odlaska majke i ćerke, kod dr Puleve došla je policija da uzme izjavu zbog nanošenja telesnih povreda.

"Nisam mogla da verujem za šta me tereti i imam tri sestre, koje su svedoci šta se desilo," naglašava doktorka. "Nisam dala izjavu tada, jer hoću da sve ide zvaničnim putem, obavestila sam rukovodstvo bolnice ali, verujte, zgrožena sam time dokle ljudi daleko mogu da idu," rekla je ona za "Novosti".
 
Natrag
Top