Stvari nisu uvijek onakve kakvima se čine

Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Dva anđela putnika zaustavila su se da bi prenoćili u kući jedne vrlo imućne obitelji. Obitelj je bila tvrda srca i nije im odobrila da se smjeste u gostinjskoj sobi njihove vile. Umjesto toga dali su im mali prostor u hladnom podrumu kuće.
Dok su raspremali ležajeve na podu, stariji anđeo ugleda jednu pukotinu na zidu, i popravi je. Kada ga mlađi anđeo upita zbog čega to čini, stariji mu odgovori: “Stvari nisu uvijek onakve kakvima se čine”.
Sljedeće noći anđeli dođoše prenoćiti u kuću jednog vrlo siromašnog para, ali muškarac i njegova žena bili su vrlo gostoljubivi. Nakon što su sa njima podijelili ono malo hrane što su imali, bračni par dopusti anđelima da spavaju u njihovu krevetu, gdje će se moći dobro odmoriti.
Kada su se sljedećeg dana probudili, anđeli pronađoše gospodina i njegovu suprugu u suzama.
Jedina krava koju su posjedovali, čije je mlijeko bilo njihov jedini izvor prihoda, ležala je uginula na polju.
Mlađi se anđeo razljuti i upita starijeg anđela:
“Kako si mogao dopustititi da se ovo dogodi?! Prvi čovjek imao je sve, a ti si mu još i pomogao; druga obitelj imala je toliko malo, ali je bila spremna sve podijeliti - a ti si dopustio da im ugine krava?!”
“Stvari nisu uvijek onakve kakvima se čine!” - odgovori mu blago stariji anđeo. “Kada smo bili u podrumu one vile, primijetio sam da je u onoj pukotini na zidu skriveno - zlato. S obzirom na to da je vlasnik već ionako bio opsjednut novcem, zatvorio sam onu pukotinu da bih mu onemogućio da ga pronađe.
A noćas, dok smo spavali u postelji siromašne obitelji, anđeo smrti došao je po ženu tog seljaka, a ja sam mu dao - kravu.

Dakle, stvari doista nisu uvijek onakve, kakvima se čine.”
 
Član
Učlanjen(a)
28.05.2010
Poruka
89
Iako se tvoj post više bavi nepredvidivošću postupaka sudbine, pohvaljujem ga... Jer naslov teme pokreće pitanje mnogo veće od ispravnosti sudbine i slobodne volje:
-Odgovara li način na koji naša čula poimaju svet njegovoj stvarnosti?
Da... ili ne?
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Iako se tvoj post više bavi nepredvidivošću postupaka sudbine, pohvaljujem ga... Jer naslov teme pokreće pitanje mnogo veće od ispravnosti sudbine i slobodne volje:
-Odgovara li način na koji naša čula poimaju svet njegovoj stvarnosti?
Da... ili ne?
Šta je za siromašnog seljaka veća šteta,veće zlo ili Krava ili... ?
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
490
Po mom mišljenju, ova priča se više bavi predrasudama nego o bilo čemu drugom... "Stvari nisu onakve kakvima se čine..." Možda je pouka da ne trebamo sve bojiti samo u crno ili samo u belo... već sagledati stvari iz svakog ugla, pokušati razumeti tuđe postupke, nepristrasno, pa im na osnovu toga dodavati ili oduzimati na težini. ..
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Veoma cesto se desavaju stvari u nasim zivotima, koje nam se na prvi pogled cine sasvim besmislene..ali kasnije kad sve dodje na svoje, shvatimo zasto i zbog cega je to sto se dogodilo dobro za nas... Sve ima svoj smisao i odgovor na zasto.....
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Često mi se dešavalo upravo ovo navedeno u priči. Neki događaj, koji je izgledao kao loš u tom trenutku, pokazao se kao dobar i koristan za moju budućnost. U potpunosti mogu da povjerujem u priču uvodnog posta, jer sam je puno puta doživjela.
 
Natrag
Top