Štrajkuje glađu zbog studenta

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Štrajkuje glađu zbog studenta






Profesor arapskog jezika sa Filološkog fakulteta u Beogradu, Bašar Ibrahim el Hadla počeo je štrajk glađu u holu tog fakulteta, zbog mobinga jednog studenta.


81416568350c21ae5a31a8000850199_368x256.JPG



Ovaj profesor tvrdi da to traje već tri godine i da pri tom ne dobija nikakavu zaštitu od uprave fakulteta.

Profesor je, kako kaže, izložen stalnom vređanju po nacionalnoj osnovi, ponižavanju, a nekoliko puta student je skoro i fizički nasrnuo na njega.

“On je bio mesec dana u Kuvajtu, nisam hteo da mu poklonim neke bodove kad se vratio, dobio je osam na ispitu a hteo je deset. Onda je počeo da me vređa, psovao mi je Irak, rekao da smo mi Iračani iskompleksirani. Čak je zvao kuvajtsku ambasadu, oni su mu se smejali”, kaže Bašar Ibrahim el Hadl.

Tako je sve počelo. A do kulminacije je došlo u ponedeljak. Posle optužbi da je lud i da je uličar, profesor je odlučio da prekine nastavu. Zamolio je studente da napuste učionicu, ali Marko Jovanović je to odbio.

“Ja sam rekao da svi izađu napolje, ali on to nije hteo, sedi i neće. Ja mu kažem - izađi, čoveče, molio sam ga, a on neće. Na kraju sam ga zaključao, ali sam znao da ta brava može da se otvori. On je normalno izašao napolje, ali naravno odmah je zvao policiju da priča kako sam ga zaključao i kako je on imao napade”, priča profesor Filološkog fakulteta.

Studenti orijentalistike podržavaju profesora i već nekoliko puta su pisali peticije protiv ponašanja svog kolege, koji je, po njihovim rečima, sramota za fakultet i njihov smer.

U dekanatu još nisu doneli konačnu odluku. Kako kažu, upoznati su sa ovim slučajem i nadaju se da će se naći neko rešenje. Za početak, Marko Jovanović više neće pohađati nastavu kod ovog profesora.

“Fakultet traži neko rešenje u kome će student pohađati nastavu i dobijati sve ono što je trebalo da dobija, samo ćemo promeniti profesora. Ići će kod nekog drugog na nastavu, dakle promenićemo raspored predavanja na katedri za orijentalistiku”, kaže Zoran Paunović, prodekan Filološkog fakulteta.

Tokom našeg boravka na Filološkom fakultetu student Marko Jvanović se nije pojavio. Zbog toga smo ostali uskraćeni za to da pokažemo i njegovu stranu priče.



Izvor:
B92.net
 
Natrag
Top