Stop za Maradonu i Pelea!

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Stop za Maradonu i Pelea!


Pele i Maradona su legende ovog sporta, ali kao takvi nisu imuni na probleme "običnog sveta". Argentinac nije pušten na Marakanu da posmatra duel selekcije njegove zemlje i Bosne i Hercegovine, dok je Brazilac zbog saobraćajne gužve propustio prvo poluvreme meča u kome je "selesao" igrao sa Meksikom.

Oni su najbolji fudbaleri svih vremena, ali to im, čini se, ne garantuje povlašćeni tretman kada je gledanje utakmica u pitanju. Pele i Maradona, u dva različita dana, nisu uspeli da uživo isprate željene utakmice na Svetskom prvenstvu u fudbalu.

DM.jpg

Dijego Maradona rekao je da mu nije bilo dozvoljeno da uđe na stadion na utakmicu koju je reprezentacija njegove zemlje igrala protiv BiH na Marakani.

Maradona je akreditovan kao novinar na Mundijalu, gde radi za venecuelansku televiziju Telesur, koja nema pravo prenosa utakmica.

Portparolka Svetske fudbalske federacije Delija Fišer rekla je da Maradona nije uputio zvaničnu žalbu.

"Možda je otišao na ulaz gde mi nismo imali zvanični pristup, ali nemamo evidenciju ni o tome", rekla je Delija Fišer.

Ovo može, ali i ne mora da ima veze sa celim slučajem, ali Maradona je poznat kao jedan od najvećih kritičara Fifa.

Pele.jpg

Slično se dogodilo i najvećem Maradoninom rivalu, Peleu. Legendarni Brazilac je propustio prvo poluvreme utakmice između Brazila i Meksika zbog saobraćajne gužve.

„Prvi put u životu sam morao da slušam prenos prvog poluvremena utakmice Brazila u kolima, pošto sam bio zaglavljen u saobraćaju", rekao je Pele.

Veći deo Brazila praktično je stao tokom utakmice sa Meksikom, a u Sao Paulu su viđene rekordne gužve, zato što su svi pohitali kućama da bi stigli na početak meča.

Mnogi bi pomislili da, kada već steknete status kakav imaju Maradona i Pele, više ne morate da se nosite sa problemima „običnih ljudi". Očigledno, to i nije baš tako.
 
Natrag
Top