Stojaković postao direktor

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Stojaković postao direktor
Košarkaš vlasnik kompanije za prirodne izvore energije
Autor: M. Mijatović | Foto:d. živančević | 03.07.2009. - 05:00

stojakovic-ver.jpg


Poznati srpski NBA košarkaš Peđa Stojaković nedavno je osnovao kompaniju „Global Energy Services” koja se bavi alternativnim načinima za dobijanje energije iz prirodnih resursa i zainteresovanim klijentima nudi najbolja rešenja za iskorišćavanje bioobnovljive energije.

Stojaković je svoju novu firmu osnovao u saradnji sa čuvenom kompanijom „Solar Power Inc.” iz Kalifornije, a nedavno se predstavio i na sajmu novih tehnologija u Solunu kada je najavljeno da će se poslovanje njegove nove kompanije proširiti i na Grčku i druge zemlje Balkana. „Global Energy Services” se zapravo bavi pronalaženjem novih, jeftinih rešenja za maksimalno korišćenje obnovljive energije iz prirode, kao i prodajom solarnih ploča kako za pojedinačna domaćinstva tako i za čitave regione.
Stojakoviću, koji u NBA ligi godišnje zarađuje oko 13 miliona dolara, ovo nije prva poslovna investicija, jer se već okušao u ugostiteljskom biznisu kao vlasnik solunskog restorana „Garson”.
- „Solar Power” poseduje inovativnu liniju proizvoda za solarnu energiju i imaju visok standard učinka - izjavio je naš košarkaš na jednom sajmu novih tehnologija, a njegova firma se predstavila i na sajmu „InterSolar” u Minhenu. Koliko je Peđa zainteresovan za svoj novi biznis govori i podatak da je i sam bio na štandu kompanije u Minhenu kako bi svim zainteresovanima pružio što bolje informacije o uslugama koje njegova kompanija pruža.
- Ovo su standardi kakve sam i sam stvorio u svojoj karijeri i koji su me dobro služili. Zaista se radujem dugoj i uspešnoj saradnji sa „Solar Power Inc.” - istakao je Stojaković.
Inače, zbog povrede leđa koja ga već neko vreme muči, sledeća sezona u NBA je za sada neizvesna za našeg košarkaša, te je tako nedavno govorio i o mogućnosti da se povuče iz košarke.

Izvor: Blic
 
Natrag
Top