Što nam to zaista govori osoba koja prigovara?

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Što nam to zaista govori osoba koja prigovara?

man-1895084_960_720Alexandra-Haynak-696x333fdab341fd0bd3282.jpg


Osoba koja prigovara drugima indirektno govori: Nesretna sam svojim životom. Sretni ljudi nemaju potrebe zadirati u tuđe živote i vaditi iz njih prljavo rublje jer su svjesni da ga svatko ima u životu.

Nesretnima je to hrana života. Sretni su usmjereni na svoje ciljeve i nemaju potrebe svoje pogreške opravdavati tuđima.

Prigovarajući drugima govore o sebi

Ljudi nisu ni svjesni da govoreći o drugome zapravo mnogo više govore o sebi, a pogotovo kada se to odnosi na nešto loše. Kazuju ono što je u njima, na taj način otkivajući sve one svoje skrivene frustracije i negativnosti.
I kada upućuju na neku tuđu manu, ponekad sakrivaju mnogo goru stvar kode sebe.

Imam potrebu biti iznad tebe

Ljudi koji prigovaraju drugima poručuju: Imam potrebu biti iznad tebe. Osobe koje prigovaraju postavljaju se iznad onih drugih.
Pokušavaju drugima držati lekcije o životu, a zapravo se ni sami ne drže niti jedne od njih. To licemjerje očituje se kao jedna od najnegativnijih ljudskih osobina.

Osoba koja prigovara je osoba koja pila granu na kojoj sjedi

Često osobe koje govore loše o drugima pilaju granu na kojoj sjede, jer uništavaju jedan potencijalni odnos.
Ljude koje bi im mogli zatrebati u životu svojim prigovaranjem odbijaju dalje od sebe, ne razmišljajući što im se može dogoditi u bližoj ili daljoj budućnosti i čija bi im pomoć mogla zatrebati.

Ne znam praštati

Osoba koja kritizira je zapravo osoba koja sama treba pomoć da riješi svoje unutarnje konflikte, a budući da to nije u stanju usmjeruje se na tuđe.
Kroz osudu drugih pokazuje da ne zna praštati i da se usmjeruje samo na ono negativno. Negativnost osobe su mala vrata na koje ulaze sve bolesti u kuću.

(Mario Žuvela / savjetnikuspjeha.com)
 
Natrag
Top