Stereogram slike-slike u 3 dimenzije

Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Stereogram slike-slike u 3 dimenzije

Za ovu vrstu slika treba naci pravi nacin gledanja da bi se videla "prava slika", iliti dubinska slika?

Pokusajte da oci fokusirate na 10 centi iza ravni slike, i mozda cete ugledati Skrivenu sliku u slici...



a evo jos 1., da proverite jeste li uspeli ? Ako jeste, napisite sta ste videli, sta je skrivena slika ???

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
Imam pitanje, pošto je u pitanju razvijanje paralelnog pogleda. Da li to mogu ljudi da vide ako imaju strabizam ili lenjo oko?
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Imam pitanje, pošto je u pitanju razvijanje paralelnog pogleda. Da li to mogu ljudi da vide ako imaju strabizam ili lenjo oko?

Bas si me malo iznenadio pitanjem, morah da konsultujem net, pa kako sam procitao tamo-cini se da je za takve osobe to malo teze, sto naravno ne znaci i nemoguce, elem, mnogi moji drugari ne uspevaju da vide ove slike, pa i pored toga sto je tesko nekom objasniti kako da gledaju, puno njih nikada ne uspe da tako fokusira oci/pogled da bi videli "dubinu" u slici i tu drugu sliku koja se krije unutra ?
Sustina je da ko jednom uspe da vidi, uvek ce kasnije uspeti da vidi takve slike.

 
Natrag
Top