Startup optimizer

Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Dugo vremena sam koristio Tuneup Utilities to jest njegove dve opcije:Startup optimizer i RegistryCleaner.
Od pre nekog vremena Tuneup Utilities postaje AVG PC TuneUp i sada zbog necega sa tim novim imam problem u smislu da mi se posle nekog vremena gubi iz kompa opcija Startup optimizer.
Da li ima neki drugi program kojim bih mogao da "zabranim" odredjenim programima da se podizu sa Windowsom(koristim 8.1 pro)?
Isto mi se desava sa verzijama AVG PC TuneUp 2016 16.52.2.34122 (x64) i sa AVG PC TuneUp 2016 16.62.2.46691 (x64)
 
Učlanjen(a)
17.06.2016
Poruka
12
Kod:
https://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb963902
Autoruns
microsoft-ova alatka, kojoj ne moze prici ni jedan drugi program, pritom besplatna, plus opcija skeniranja fajla na virustotal.com, ali moras biti obazriv kod dll fajlova, da ne zeznes windows.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Dugo vremena sam koristio Tuneup Utilities to jest njegove dve opcije:Startup optimizer i RegistryCleaner.
Od pre nekog vremena Tuneup Utilities postaje AVG PC TuneUp i sada zbog necega sa tim novim imam problem u smislu da mi se posle nekog vremena gubi iz kompa opcija Startup optimizer.
Da li ima neki drugi program kojim bih mogao da "zabranim" odredjenim programima da se podizu sa Windowsom(koristim 8.1 pro)?
Isto mi se desava sa verzijama AVG PC TuneUp 2016 16.52.2.34122 (x64) i sa AVG PC TuneUp 2016 16.62.2.46691 (x64)


Mozete koristiti msconfig.exe iz samog windows-a ili ccleaner/tools/startup, sto je sigurnija varijanta ako niste bas sigurni sta radite...
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Capture.PNG

Kod:
http://www.chemtable.com/autorun-organizer.htm

Capture.PNG

Slika je sa moga računara. Pogledaj šta je sve isključeno, ne plaši se jer ne možeš ništa zeznuti. Ni jedan drugi program ti ne može u potpunosti ovako isključiti. CCleaner npr adobe programe samo prividno isključia kad pogledaš u services oni su ipak pokrenuti što sa ovim programom nije slučaj.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top